Головна » Не весняні роздуми

Не весняні роздуми

Весна … З цією порою року завжди пов’язують щось приємне, як от: пробудження, зародження, відновлення. Але не про поезію весни та її кращі сторони доводиться згадувати, виходячи з приміщення (чи то з дому, чи то з роботи) на вулиці міста.

Картина будь-якого міста і містечка України, включно із столицею – Києвом, буде дуже схожою: бруд, бруд, і ще раз бруд, і мокрий чорний сніг, і те, що встигли накидати у замети перехожі, і … собаче лайно.

І цього, як не прикро, буде чи не найбільше. Нехай не репетують любителі домашніх тварин від згадки про «продукти відходів»  на вулицях, які рясно лишають їх вихованці.

Автор також любить собачок всіляких порід і виглядів, але це не заважає йому щоразу, виходячи навесні на вулицю, болісно морщитись від кількості оголених таненням снігу «бомб та мін».

Звісно, бродячі пси не реагуватимуть на всілякі заборони на кшталт таблички «не гадити», але що з них візьмеш, коли вони не виховані та не чемні: зовсім, абсолютно!

Може власники собак настільки віддані своїм чотирилапим друзям, що посліпли від своєї прив’язки до них і нічого не помічають навколо. А йдеться саме про естетику навколишнього середовища, яка і невихованими дволапими досить сильно зіпсована.

Одного разу довелось спостерігати шляхетний вчинок хазяйки елітного французького бульдога, яка прогулювала і його, і себе у парку на Володимирській гірці в Києві. Все було просто: молода дівчина прибрала за допомогою пакетика все, що «наробив» її песик, видно, щоб самій було не соромно, а іншим – приємно проходжуватись чистим парком.

Але одного погляду на київські вулиці зараз буде достатньо, щоб зрозуміти, що таких свідомих хазяїв собак мало. То чому б це питання, нехай і дрібне, проте важливе, не вирішити на законодавчому рівні, прописавши обов’язком для власників домашніх тварин прибирати за ними на вулицях.

  Обсобачились

А для тих, хто не схоче, ввести грошове покарання – накласти штрафи, суми з яких йшли б в комунальні господарства на прибирання-догляд території.

Автор переконаний, що настрій людей наприкінці зими – початку весни та і цілий рік був би значно кращим.

І прихід весни виглядав би більш поетично та надихав би на всілякі доблесті та подвиги.

А от щодо «двоногих» та штрафів за їх невихованість та брутальну поведінку, яка горами сміття «прикрашає» середовище, спільне для вихованих та невихованих, то це окреме і більш глобальне питання і штрафів (бажано, відчутних для кишені), і контролю, і того ж виховання, в першу чергу.

 

21.02.2014

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку