Головна » Острів природних Скарбів чи Острів Сміття?

Острів природних Скарбів чи Острів Сміття?

samumray.in.ua.

 

 

Кияни – щасливі люди: вони можуть відпочивати на природі просто в центрі міста, неподалік від станцій метро та зручних доріг. І вони роблять це. Традиційні улюблені місця відпочинку біля води – Гідропарк (парк, який розташований на Венеціанському та Долобецькому островах) та Труханів острів.

На вихідних довелось побувати саме на останньому: багато рибалок (погода була не зовсім пляжною, а риболовлі сприяла), пішоходів, що прогулюються і сидять в кафе, велосипедистів, автомобілів та купи неприбраного сміття, які аж «різали» око. Заради справедливості підкреслемо і констатуємо факт, що купи сміття знаходились саме у відведених місцях – коло урн і смітників, тобто люди намагались залишити бруд там, де слід. (Хоча, біля деяких лавочок спостерігалась тенденція «нагадити» там, де сиділи і їли, а вщерть наповнені та значно переповнені урни сприяли цьому.)

Чому комунальне підприємство «Плесо» не контролює вивіз сміття? Чому клумби з висадженими квітами залишаються недоглянутими?

Чому стоять і руйнуються не тільки будівлі ганделиків поблизу Пішохідного мосту (хай би їх звідти взагалі прибрали), а і красива колись споруда ресторану в центрі? На її базі можна було б створити щось корисне, наприклад: молодіжний клуб з секціями туризму, велоспорту, водних видів спорту або щось подібне? Але не черговий розважальний центр, як планується.

Поки що закинутість острова лише йому на користь: зберігається куточок відносно дикої природи з рослинним і тваринним світом.

І саме чистота йому б не завадила.

А це, в першу чергу, залежить від кожного особисто. Адже це в нашій силі завжди прибирати за собою і засвоїти це правило. Звісно, не усвідомлюючи важливості екологічної поведінки, ми не наблизимось до вирішення проблем збереження навколишнього середовища та існування планети Земля і людства в цілому.  

25.06.2014

Подібне про стан Києва:

  Візитівка сучасного Києва

Сміття під носом, але нікому не пахне

Сміття – в головах, сміття – на пляжах

Люди? Свині!

Візитівка сучасного Києва

Мусор на Ярославовом Валу

Мусорник около арки Дружбы народов


Залишити відповідь

Підписатися на розсилку