— Представлення гостя студії
0.24 хв. Де межа між хамством і дослідженням в літературознавстві, таблоїдністю та порпанням в брудній білизні?
1.40 хв. Межа – в людині. За Юнгом людина складається з двох компонентів: персони й самості.
Персона – суспільні маски, в том числі в літературознавсті.
2.21 хв. В культурному плані ми опинились перед прірвою, гість думає, що, очевидно, нині маємо в неї стрибнути (егрегору не переможемо).
2.40 хв. – про закони вічного переродження в античних і середньовічних працях, поняття «екпірозіс», «палінгенезія»; про перетворення світу з вогню (Демокріт, Гепокріт); про вищий розум, що всім керує (Піфагор), він не грається з нами, нема в життя випадковостей, що має відбутися – відбудеться
3.20 хв. – гра на рівні самості (її складають концепти Добра або Зла, що консолідують людину) – межа, вона вкорінена в поняттях етики, деструкція стосовно культури та інших людей
– і є та небезпечна межа допустимого
4.04 хв. – гра на рівні персони, заради розбурхання суспільства – допустима (приклад – Михаль Семенко)
4.40 хв. – питання слухачки, про повернення до письменників, що формують нації, чи не значить це, що народи Європи хочуть повернутись до своєї самості?
5.30 хв. Історія культури – історія хвиль (маятникоподібне коливання Дмитра Чижевського).
Ми пережили період постмодерної культури з розщепленням суб`єктів та національної ідентичності і почали боятись національного, але у 2016 році з`явився Дональд Трамп, що живе антипостмодерністськими наративами (в країні, що заклала основи мультикультури, відкритого суспільства), він одночасно – прагматик, хоче повернути Америку до нормального стану економіки, не життя в кредит.
7.15 хв. Все це результат маятникоподібного коливання, йде час наступний після часу розщеплення ідентичності та національних особливостей і страху перед ними (приклад – Шотландія. Каталонія).

А ми так відстали, що ще наздоганяємо глобалізм… «Unity in diversity» було основним гаслом Євробачення 2017
7.45 хв. «Unity in diversity», якщо цей основний американський постулат перетворить всіх в розмиту невиразну масу, то це небезпечно!
8 хв. Живий організм суспільства відчуває, що йому треба, зараз – ситуація метамодернізму, наближення до національної самості, консолідації національної ідентичності.
Глобалізація і мультикультурність не виправдали себе.
Після катастрофи 11 вересня 2001 року настав кінець постмодернізму в літературознавстві.
9.20 хв. Нормальна національна політика – один з виходів в жахливій терористичній реальністі, де живемо.
9.25 хв. – про власний переклад Гарсія Лорки (чотири п`єси, в яких постає метафізичний й іронічний Лорка, Лорка-провидець), його творів 18–20 рр. ХХ століття , передбачення поета, що співпадає зі звірофермою Джорджа Орвелла у «Колгоспі тварин»
10.15 хв. – є п`єса про втомленого від людей Єгову (ніцшеанська ідея про бога, що помер); паростки екзистенціалізму, дістається комунізму, президентам, міністрам, духівникам – всім, хто забув про людське, про Любов у світі
11.20 хв. Лорка – співець любові, стверджує, що лише вона може порятувати наш страшний світ (агресивний та озлоблений).
7.03.2017, фрагменти передачі «Ранок на радіо «Культура»», ведучий – Василь Шандро, гість – Дмитро Дроздовський.
7.08.2017