Головна » Сучасний український романс – живий!

Сучасний український романс – живий!

samumray.in .ua . - Сучасний український романс – живий!

 

 

P1170798 1024x768 - Сучасний український романс – живий!

Виконавці сучасних українських романсів


Спрацював відомий закон парних випадків. Щастить так щастить. Бог подарував авторові цієї статті, що закоханий в справжнє мистецтво у всіх його проявах, ще одну зустріч з Прекрасним.
P1170799 225x300 - Сучасний український романс – живий!

Актриса Лариса Недін

Це було не очікувано та несподівано, а якщо врахувати, що проект «Сучасний український романс» існує з 1999 року і весь цей час був прихованим та залишався для автора в тіні, то, подяка провидінню, чи вищій силі, що все в житті людському скеровує, буде величезна та навіть невимовна.
Отже, вечір 3-го березня довів, що український романс не просто існує, а процвітає.
Зі сцени лунали чудові та довершені пісні про любов і щастя, кохання і біль розлук, зустрічі і прощання у виконанні актриси Лариси Недін (голос) та автора-композитора Тетяни Стаматі-Оленєвої (рояль).
Слова до романсів створили сучасні українські поетеси: Ніна Шаварська, Ганна Чубач, Наталі Баклай, сама виконавиця Лариса Недін та інші менш відомі для загалу.

 

 

P1170800 225x300 - Сучасний український романс – живий!

За роялем автор — Тетяна Стаматі-Оленєва

Жіночність, ліричність, ніжність заполонили серця глядачів, довели їх до сліз та зігріли холодні стіни колишнього клубу заводу «Арсенал», нині центру художньої та технічної творчості «Печерський», що на вулиці Московській в столиці.
P1170805 150x150 - Сучасний український романс – живий!«Мурашки» бігали по шкірі, музика, слова, виконання з почуттям, поєднані в єдину гармонію, творили диво: не існувало віку, не існувало часу, не існувало нікого і нічого, лише простір, що заповнили любов та хвилювання, що змушувало серця битися частіше.
Виконання романсів Ларисою Недін – справжній спектакль, де не задіяні якісь додаткові засоби вираження, де діють лише справжні глибинні емоційні переживання, що викликають резонанс залу.
Сюрпризом був виступ камерного хорового колективу «Сузір`я» дитячої музичної школи №35, підлітки виконали сучасні календарні (до свят) пісні на слова Лариси Недін.
P1170790 1024x768 - Сучасний український романс – живий!

Дитячий хор “Сузір`я”

P1170803 150x150 - Сучасний український романс – живий!

Вірші читає Микола Луків

Ще один приємний момент – виступ поета Миколи Луківа (єдиний чоловік, на чиї слова звучали романси в концерті) з промовою та власними віршами.

А в кінці заспівали й ведучі дійства – Тетяна Литвинова та Дмитро Хоркін.

P1170795 1024x768 - Сучасний український романс – живий!

Ведучі — Тетяна Литвинова та Дмитро Хоркін

Можна сміливо констатувати, що український романс живий, що Бог щедро посіяв зерна талантів над цією землею і вони рясно плодоносять; що весна прийшла, що вона несе любов і кохання, що єдине найцінніше, що рятує людину у будь-яких складних ситуаціях – справжнє сердечне почуття.
Чого і хочеться побажати читачам матеріалу.

 

 

P1170801 300x225 - Сучасний український романс – живий!

Бійці танкової бригади

p.s. Цей концерт також мав благодійну мету (це вже як правило нашого часу).

P1170802 300x225 - Сучасний український романс – живий!

Незручний момент

Єдине, що не сподобалось і було зайвим – виведення на сцену 3-х вояків – хлопців з 30-ї танкової бригади, яких ведучі необачно засипали недоречними та незрозумілими для них питаннями, на які ті не були спроможні відповісти, бо почувалися цілком незручно в обстановці підвищеної уваги та світла софітів.
Та ще одна маленька печальна констатація. Ми не чуємо цих красивих романсів, бо вони мало звучать у ефірі і на концертах, не кажучи вже про відсутність записів.

 

 

Тож можна сміливо припустити, що ми, українці, маємо поміж себе безліч духовних скарбів чи мистецьких шедеврів, про які нічого не відаємо та про існування яких навіть не здогадуємось.

 

 

6.03.2015


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Підписатися на розсилку

Яндекс.Метрика