Головна » Як ти яхту назовеш…

Як ти яхту назовеш…

samumray.in.ua.

 

 

«Що в імені твоїм» – відоме сентенція чи питання.

Вечір В.Стуса в Центрі Курбаса (Київ)

Вечір В.Стуса в Центрі Курбаса (Київ)

Відповідь знайти буває непросто, часто вона виявляється неоднозначною. Хвилі найменувань-перейменувань ширяться просторами України. Робиться це гарячково, непродумано, на піку загострених емоцій, тобто в стані неадекватному. Тепер відоме місто носить дуже дивне… прізвище одного відомого актора та драматурга (село в колишній Кіровоградській області, де він народився, давно було перейменоване на його честь; як оригінально: місто — Кропивницький, область — Кропивницька, село — Кропивницьке), а інше взагалі дублює назву річки й носить свою колишню... сленгову назву.

З`являється багато нових назв вулиць, площ, парків, скверів, сіл і селищ так схожих на ті, що з`являлись після революції, війн, буремних подій, періоду героїзму. З`являлись, але швидко втрачали свою актуальність. І так було не раз. І зараз спостерігається те саме. А з самим називанням, на- та перейменуванням дитини, чи вулиці, чи ще чогось взагалі треба бути надзвичайно обережним. Бо за назвою, іменем, прізвищем – глибинні смисли, пов`язані з конкретною постаттю чи подією.

 

Особливо це стосується імен власних. Приклад – Василь Стус, дисидент, в`язень, поет, людина трагічної долі і важкої, болісної, рвучкої, хворобливо-драматичної поезії. Безперечно, що перераховане накладатиме відбиток змісту, суті, польових енергій на те, що носить тепер його ім`я. А це – школа в Києві, університет в Донецьку (той склад, що виїхав з території ДНР), сквер в столиці.

Останній – взагалі й сквером не назовеш. Хтось придумав таке – трикутник на горбочку, затиснутому потужними трасами (проспектом Перемоги, розв`язкою-з`їздом з нього і Окружною трасою), назвати сквером. Щось обладнали: доріжки, лавки, пам`ятний знак, трохи клумб з квітами, і назвали сквером. В даному випадку сквер цей справді відповідає похмурій вдачі, складному характеру та жорстким віршам Василя Стуса. Хотілось би побачити тих, хто все це придумав,... на лавочці.

  Чи до добра «Євромайдан»?

Хай би посиділи і подихали годину-другу вихлопними газами, послухали шум автострад. Так би й оздоровились і відпочили. Знаходитись у сквері довго – не можна.

Добре хіба для пішоходів, що йдуть по мосту в той чи інший бік: можуть хвильку посидіти – перепочити.

А від тривалого сидіння – не розслабишся, лише захворієш... (Хай пробачають прихильники поезії Василя Стуса, але й від неї робишся хворим. Не раз випробувано на власному досвіді. Нелегке життя, нелегка людина, нелегкі вірші. Все це викликає відповідний настрій і асоціації).

17.07.2016


Дороги повністю оточують сквер Стуса, а шум машин практично унеможливлює відпочинок в ньому!!!

19.08.2016

 

 

 

Декомунізація зашкалює

Переписування історії

Вырванная страница истории

Знесли пам’ятник Коротченку...


Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован.

Підписатися на розсилку

Яндекс.Метрика