Головна » Географія (хорологія) Скіфії

Географія (хорологія) Скіфії

Про територію Скіфії, скіфи за Геродотом (скіфський квадрат Геродота, класифікація скіфів).

Про археологічні дослідження курганів та скіфських поселень на території України.

Історія древніх торгових шляхів та зв`язок їх з городищами скіфів.

Хорологія (від давньогрецької choros — місце, простір та предмет або і простір, і танець), біологічна дисципліна, що розглядає різні біологічні явища в просторовій перспективі.

Хронологія (від грец. χρόνος — час і λόγος — вчення) — як загальне поняття: послідовність історичних подій у часі; часослів’я, опис і вивчення того, як саме відбувалися певні події в часі (історично).

 

Доповідь в Київському будинку вчених НАН України кандидата історичних наук, старшого наукового співробітника Інституту археології НАНУ Болтрика Юрія Вікторовича, тема: “Географія Скіфії”, яка відбулася 15.02.2014 року.

15.02.2014

 

Також пропонуємо ознайомитись з науковими роботами Ю.В. Болтрика, М.Ю. Трейстер, О.Є. Фіалко в елетронному форматі за посиланням Наукової електронної бібліотеки періодичних видань НАН України:

Імпортний бронзовий посуд із східної могили Бердянського кургану

Статтю присвячено аналізу імпортного бронзового посуду, знайденого у Східній могилі Бердянського кургану — поховальній пам’ятці одного зі скіфських номархів Північного Приазов’я. Зазначене коло аналогічних артефактів дало змогу припустити, що ойнохоя та таз із Бердянського кургану належали до одного імпортного сервізу, датованого в
межах V — початку IV ст. до н. е.

Срібна фіала з Семикиної могили

Статтю присвячено публікації та аналізу фіали зі скіфського кургану останньої чверті IV або рубежу IV—III ст. до н. е., розкопаного 1974 р. на південний схід від м. Дніпрорудне Запорізької обл.

ІМПОРТНИЙ БРОНЗОВИЙ ПОСУД ЗІ СХІДНОЇ МОГИЛИ БЕРДЯНСЬКОГО КУРГАНУЮ. В. Болтрик, М.Ю. Трейстер, О.Є. Фіалко
(PDF)

СРІБНА ФІАЛА З СЕМИКИНОЇ МОГИЛИ, Ю.В. Болтрик, М.Ю. Трейстер
(PDF)

  Еротична поезія духовної епохи

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку