Головна » Доля вугільної промисловості (шахт)

Доля вугільної промисловості (шахт)


Йдеться про модернізацію вугільної галузі – один з антикризових кроків уряду, що озвучив прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

83 шахти опинились в зоні окупації, на території, підконтрольній уряду, нема жодної шахти, яка б видобувала вугілля марки А антрацитової групи та марки T.

21 блок теплових електростанцій зараз стоїть, 4 тисячі МВт потужності втрачено.
Не варто було поспішати з непродуманою та непідготовленою реструктуризацією вугільної галузі.
Уряд в програмі діяльності кабінету міністрів передбачив закрити 32 шахти та 24 поставити на консервацію, а ще 37 – на приватизацію.
Зараз в державному секторі (контролюються ним) є 37 шахт.
20 працюють, 17 не працюють (зупинили під виглядом нерентабельності, але, на думку Михайла Волинця, 10 могли б працювати).
Зрозуміло, що ця програма прийнята та проголосована владою на догоду світовим фінансовим структурам.
Якщо профспілки не будуть почуті, то неминучими будуть страйки шахтарів.

В усьому світі вугільна галузь збиткова, підтримується через прямі або приховані дотації. Не збиткові шахти – в Австралії й США (але й там держава їх підтримує).
З державних шахт в Україні закупівля вугілля відбувалася по 65 доларів за тону; тепер забирають вугілля і не розраховуються, а шахтарі – не мають гроші на модернізацію та технології.
Політикою енергетичної безпеки мало б бути збереження своїх шахт (не купувати вугілля вдвічі чи й більше дорожче за кордоном, по 120-130 доларів). До того ж податки від закупівлі нашого вугілля поверталися б до державної казни та люди мали б роботу.

Зараз підірвана довіра до уряду, назріває соціальна напруженість.

Кабінет міністрів мав би збалансувати діяльність відповідних міністерств.

Щоб побудувати шахту потрібні від 1 до 5 млрд. доларів (інвестори не вкладуть в збиткову галузь, а держава не має таких коштів), тому вигідніше було б підтримувати існуючі шахти в діючому режимі.

  Есе «Сатанізація сербів, кому вона потрібна?», Борис Олійник

Програми, за яку проголосували, ніхто з депутатів не бачив зарання, її видали в останній момент. Проблема: є багато недосвідчених депутатів, а від профспілок нема жодної людини в парламенті. Неминуча критична ситуація – страйк шахтарів.
Не можна одним махом закрити шахти тільки тому, що так хочеться міжнародним фінансовим структурам, або наш уряд в тисках та в ньому некомпетентні люди.

З 19.25 хв. – негативна думка гостя студії про реформи медичної галузі в Грузії (люди не мають доступу до медичної допомоги).

Михайло Волинець

Михайло Волинець

Михайло Волинець турбується про те, щоб новий міністр охорони здоров`я, який прибув з Грузії, не наламав дров.

 

15.12.2014, радіо «Промінь», програма «На свіжу голову», тема: «Доля вугільної промисловості (шахт)», ведучі Олена Міщенко, Катерина Луцька, у студії Михайло Волинець – Голова Конфедерації вільних профспілок України, Голова Незалежної профспілки гірників України.

16.12.2014

Передача Закупівля вугілля на окупованих територіях

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку