Головна » Про меценатство

Про меценатство

 

Без Терещенків було б усе по-іншому. Ця родина довела світові, що українські хлопці з Глухова здатні завдяки розуму й вправності заробити солідний капітал, стати одними з найбагатших людей у Європі. І при цьому користуватися повагою у простих і чесних людей. Без Терещенків у Києві не було б щонайменше чотирьох провідних музеїв, десятка лікарень, університетів, храмів. Вони були естетами-колекціонерами й меценатами, визнаними підприємцями і фінансистами Європи. А ще — вигнанцями, «капіталістами-кровопивцями» за радянських часів.

 

Мішель Терещенко

Мішель Терещенко

12 травня 2014 року в Домі освіти та культури «Майстер-клас» відбулася презентація книги Мішеля Терещенка (нащадка відомого роду Терещінків по лінії Ніколи Терещенка) «Перший олігарх» та розповідь на тему «Чи важко бути меценатом в Україні». Представляла Мішеля Терещенка директор з розвитку Студії ювелірного дизайну HARARUK — Людмила Гарарук.

Мішель Терещенко є онуком видатної особистості в історії ХХ сторіччя — Михайла Івановича Терещенка, міністра закордонних справ та фінансів у Тимчасовому уряді Керенського. Він народився і виріс у Франції, й лише за часів незалежної України зміг приїхати на історичну батьківщину своєї родини. Тепер Мішель опікується родинним гніздом, де починали й закінчили свій земний шлях його предки, — містом Глухів. Вирощує льон, експортує до Франції український мед, хоче розвивати столичні музеї, створені на основі колекцій Терещенків. І всерйоз замислюється над тим, щоб узяти українське громадянство.

 

21.01.2014

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку