Головна » Зміст слів і назв, що походять від санскриту

Зміст слів і назв, що походять від санскриту

 

16.25 хв. Виступає Василь Кобилюх

17.15 хв. Треба знати, хто такий козак.

Історія збереження слова «козак» і його перетворення

Слово «козак» не тюркського, не татарського, не турецького походження, це є праукраїнське слово. Складається воно із двох основ: «кгун» , що означає «князь», або «володар», і те слово зараз ще є у вжитку у Східній Литві, там меж хуторами є люди, які вживають те слово «когун» у розумінні тому, в якому є у санскриті, – «князь», «княжий», «зразковий».

В нас дуже багато є таких зафіксованих давніх слів, навіть, можливо, замаскованих слів, вони зараз вживаються рідко.

Зберігається відголос у прізвищах Кундир (село Гаї на Львівщині), Кунадир також є в Середній Азії. Навіть наша «конвалія», то була колись «кунвалія», що означає «княжі вусики».

Шо ж до слова «козак» далі. «Кгун» плюс слово стародавнього озвучення «сакья», в Середній Азії є одне поселення з такою назвою, маємо в Криму – місто Саки, то ті самісінькі «саки», що означають – «охоронець», «друг», «оборонець краю». Разом, у сукупності, маємо «кун-сакія», у процесесі мовлення, а це мовлення вже дуже-дуже давнє, «с» озвучується і стає «кунзакія». Перехідні форми того слова: Кунзака – прізвище на Заході, навіть у Словаччині (то лемківське прізвище) і в самій Східній Німечинні, яка лежить на колишній слов`янській території, тобто на праукраїнській території, маємо чимало прізвищ Конзок. Прошу вас зрозуміти, що це є той самісінький «козак», і слово «козак» в сукупності означає – «охоронець князя», «охоронець краю».

Чому слово «козак» таке давнє, що зберігається тільки в глухих селах Литви? Бо колись панувало наше плем’я геть по всій Прибалтиці, Європі і далі на Схід. Чому? Тому що відбувався рух, нація рухалась. Приглушені звуки, які були, такі, як «с», озвучувалися, тому зараз маємо «кунзак». «Козак» з часом з`явилося. По тих спрощеннях у слові «кунзак» можна собі уявити, наскільки це слово давнє.

Історія з кісточками мамонтів

На підтвердження того, що це є дуже давнє слово, маємо дещо у мізинській культурі. На Чернігівщині, село Мізин, де відбулась величезна хвиля археологічних розкопів, знайшли цікавинку наші археологи Іван Григорович Підоплічко і Іван Гаврилович Шовкопляс. Колосальну справу зробили! Вони знайшли 42 кісточки з мамонта, тим кісточкам – 20 тисяч років! Ми би не знали тої таємниці, якби не Іван Григорович Підоплічко, що вхопив одну кісточку в руки (під рукав) і зберіг її. Чому? Бо він бачив, що там є зображення давнього козака, з голеною потилицею і з чуприною на тім`ї, зачесаною направо, з вусами і приємною усмішкою.

23.25 хв. Бо українцям притаманна привітна зовнішність, усміхнене лице, доброзичливість. Стародавня усмішка, ще притаманна багатьом з нас, по якій навіть пізнають люди в Америці, що то українець пішов. Немає ознак того деспотизму, який би загарбував інші території.

24.20 хв. Згадували тут Павла Скоропадського, він, власне, покомандував зробити перепис населення. Виявилося, що в 20 році минулого століття було 81 мільйон 700 з чимось там тисяч українців. Москва перелякалася такої кількості, бо москалів було тільки 77 мільйонів. І тому в них зародилася, чи поширилася, ота чингінсханівська захоплювальна міна і поширилось нищення українців. Навіть сам Ленін, атакуючи Україну тим першим голодомором в 1923 році, сказав, що треба так робити щоб до «100-летия Октября не один «хохол» не упоминал свою историю или свой язык».

Історія бронзи

25.40 хв. Волхви,  то є намісники, медіатори Всевишнього на Землі, які все знали. Знали навіть, будучи на Україні, що є олово у затоці Піско, то зараз Перу, і туди треба прямувати щоби те олово взяти, дробинку додати до міді, яку викопували в Луганській області. Слово «луганя», «лугати» – означає плавлення металів, і є вченні, які дослідили і викопали серп із міді VII тисячоліття до нової ери. Але крапелька того піску, того олова із затоки Піско (ще по нинішній день там копають олово), приєднана до міді, – додавала блиску сонячного сяйва. Це була імітація золота, через той винахід так багато в нас є бронзових виробів, навіть обручини колес від стрілецької брички були обчинені, сковані бронзою: вони були дуже міцні, набагато міцніші, ніж мідь. Нашу Україну треба вважати основоположницю хімії.

28.05 хв. 20 тисяч років тому у мізиньській культурі маємо прообраз бандури! То є нижня щелепа мамонта, продірявлена, між дірочками протягнуті струни, що попадали як раз на одну гаму музики. То були наші первісні музичні інструменти! В Мізині знайшли всі шість частин секстету. Довго блукали ті інструменти по Пітеру, по Москві, 10 років нічого не могли зробити. Аж передали їх на Україну, в Ніжин. За два роки там повністю розкодували ті інструменти, грали на секстеті! Та музика нагадує легеньку мелодію нашої троїстої музики, там і ширшання, і дзеленчання. Негайно заборонили той ансамбль, більше того роззброїли секстет, частину взяли до Кремля, щоб там хвалитися, частина ще десь зберігається, і лише частина ще є в Мізинському музеї. Основоположницею музичної сфери є наша Україна!

30.50 хв. Слово «бандура» є в санскриті, означає «чарівна», «прекрасна».

Хети

31.34 хв. Козаки сягали до Малої Азії, там була Праукраїнська держава Хетія. Беджних Грозний, знаменитий чех, перший прочитав клинописні писання на 20 тисячах кам’яних дощечках, які мають розмір 80 см на метр. Розшифровував він дощечки 10 років, в 1929 році видав в Празі велику монографію під назвою «Гетитська культура». В ній був опис козака з оселедцем, говорилося, що гетити, чи гети, походять з Правобережної України і мають свою давню історію, що Хетія існувала понад 300 років, це була дуже потужна держава.

Єрусалим

33.18 хв. Тепер турки хваляться тими кам’яними амфітеатрами, а виявляється, що їх зробили праукраїнці. Так само – праукраїнці побудували на крейдяних горах Єрусалим. Єрусалим є наша назва, яка не підлягає ніякому присвоєнню.

Троя

33.53 хв. Крім того, Троя була Праукраїнською державою. Даремно дехто «пришиває» Трою до Ольвії. Якщо ви читали «Іліаду» і «Одіссею» Гомера, то знаєте, що там нема жодного слова похвали для Одіссея, який сприяв знищенню Трої. Лише 20 років страхітливого випробовування – кари Божої – за те, що він знищив праукраїнську державу Трою. Від чого ж походить слово «Троя»? Від триєдиного народження, «троян» – це той, що тричі народжений.

36.30 хв. А це походить від нашого тризуба. Тризуб же наш знаходимо на буковинській скульптурі: фігурі, яка має три палички на потиличній ділянці голови.

Тризуб

37.07 хв. Це і є первісний символ тризуба. Що ж воно означає? Є стародавня писанка, яка має вже п’ять тисяч років. На ній праве рамено тризуба – то є символ води, він з’єднаний із хмаркою, яка живить те рамено водичкою, ліве рамено – символ землі, означає «кзем`я». А вода на санскриті – «уда», є річка Удича, Уда. Навіть турецькою мовою «земля» звучить «кзем`я», в Мадагаскарі також є «кзем`я».

38.14 хв. Земля має у санскриті 167 синонімічних назв. Наш народ є творець санскриту, який прабатько всіх мов Європи й навіть Азії, тюркських мов.

Перша татаро-монгольська навала відбулась у 375 році, тоді нашу Україну зменшили у 40 разів, до навали була велика прадержава від Рейну аж до Гангу.

39.55 хв. Тризуб має три рамена: вода, земля, а потовщення посередині – символ сонечка, світла і тепла, не вогню. Вогонь у санскриті називається «агні», від того походить ім’я Агнешка. Тризуб символізував триєдине перебування Бога на Землі. Ще 44 тисячі 600 років назад народ вже знав, що без трьох названих вище складників не може існувати життя на Землі. Тому зображенню тризуба молилися, як до ікони. Чому? Тому, що то був символ триєдиного бога, перебування триєдиного бога (сонячне світло, вода, земля) в нашому довкіллі.

41.45 хв.  Тризуб є найсвятіший для нас знак.

Сонце важливе: воно запліднює все життя і на воді, і на землі. Молитися треба до сонечка, раніше була сонцепоклонницька віра, та віра настільки була сильно виражена, настільки була сильно представлена й обгрунтована, що цілий світ захопила: Візантія сонцю поклонялася, Рим, Єгипет, Індія, а Японія по нинішній день має зображення сонця на своєму прапорі.

43.23 хв. За знаннями сонцепоклоницької віри навіть приходили навчатися до наших волхвів. Вона тривала аж до 988 року. Триває по нинішній день на половині території Японії, і більша половина Індії її визнає.

Україна

44 хв. Слово «Україна», не походить від «край» чи від «границя». Аж три слова в санскритській мові входить до слова «Україна», що означає «Могутня володарка сонця». Священики аж зраділи, аж підняли руки: «Слава тобі Господи, хоч не слова «краяти», «украли»». Ми маємо сонячну філософію, яка триває із 6 тисячоліття до нової ери. Був такий Агастій який поширював нашу мудрість на всю Індію і на всю Україну, наша пракультура виховувала людей суто справедливих. Карала злодіїв не смертю, а вивезенням у нелюдні місця, в ліси, там його покидали, і нехай собі робить, що хоче, якщо навіть вижив, то не мав права повернутися до села.

Київ

45.37 хв. Святополк Шумський, який живе зараз в Австралії каже, що в цілому світі більше знають про Україну, ніж ми.

46.05 хв. У нас, очевидно, бояться тих вистрілів-пострілів, бо бачать, що кожна людина на Україні, яка тільки починає виділятися своїм глибоким розумом, то пропадає або під машинами, або ще якоюсь міною.

46.30 хв. Св. Шумський встановив, що Київ має не 1,5 тисяч років, як Толочко почав трубити на всю Україну, а від 25 тисяч до 28 тисяч років, бо ті всі знахідки, що археологи знайшли, говорять про те, що перед початком заснування поселення Києва, було виразно помітні три гори: Кий, Щек, Хорив (по нинішній день Києвиця, Хоревиця і Щековиця), і там де сестричка Либідь мала свою долю, там була якраз ріка Почайна, яку зараз «притоптали». Київ заснований був тоді, коли виникло зображення тризуба, а тризуб, вже маєте знати, має 44 тисячі років. Санскрит нам докладно пояснює, що «К», то є «Бог», «людина», «велика людина», а «їв», «ївіті» – означає «жити». Від того «їв» походить Йван. Слово «Київ» означає «життя бога».

 

9.05.2009, форум в рамках козацького фестивалю «Утвердження», виступ виступ лікаря-терапевта, науковця, філолога-санскритолога, поета Василя Кобилюха.

10.11.2016

 

Про Василя Кобилюха у статті «Україна — могутня володарка сонця»

Книга «Душа Японії: айни очима українця і санскриту»

Книга (фрагмент) «Музика Праукраїни та її відлуння у Санскриті» — «Маруся Чурай»

Рецензія на книгу  «Музика Праукраїни та її відлуння у Санскриті»

Презентація книги «167 синонімічних назв Землі у Санскриті» (І)

Презентація книги «167 cинонімічних назв Землі у санскриті»(ІІ)

Презентація книги «167 cинонімічних назв Землі у санскриті»(ІІІ)

Стаття «Найдавніша метрика української мови – санскрит»

Лекція «Довести, що живий. Праукраїна й санскрит»

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку