Головна » Аналіз останніх подій в Україні (хронологія)

Аналіз останніх подій в Україні (хронологія)

samumray.in.ua.

 

Собор на крові … триває

А Собор України й надалі залишається великою ілюзією. Триває Собор на крові … Собор чи розбрат?.. Схоже, що ми всі знову опинилися у міражі-мареві. Вкотре! Кривава історія цієї землі продовжується.

Бюджет 2016 року, погляд економіста О.Кужель, перспективи,

Податковий кодекс несе смерть бізнесу і громадянам, він відверто антинародний.

Фільм-колаж “Війна всередині і ззовні (відголоски війни)”

Сплеск волонтерства – позитивний тест на хворобу

Та й не одну, а, як прийнято казати в медицині, – на їх «букет». «Букет» цей буйно квітнув в суспільстві не одне десятиліття і лише зараз став очевидним. То що ж то за хвороби,  лакмусом на які стали події 2-х останніх років, що прокотилися територією України, поширюються й зараз, та і у видимій перспективі ніщо їх (події) вже не зупинить, а одним з позитивних тестів – вибух волонтерського руху в нашій країні?

Чия земля? (гіпотеза)

Кому справді належить та чи інша земля?   Це питання було актуальним в усі часи існування людства. Не втрачає воно своєї гостроти і в наш час – час глобалізації і війн. То чия ж земля? Хто її справжній господар?

Чи є відповідальний?

Стіна на вулиці Трьохсвятительській, що веде до Українського дому і далі перебуває в поганому стані. А час і сили природи роблять свою справу. Вони, на відміну від людей, дуже послідовні і заповзяті. А нинішні володарі Українського дому, вочевидь, не дуже, бо не особливо переймаються станом будівлі та й не тільки ним.

Вырванная страница истории

Декоммунизация и десоветизация дружно запущены на орбиту украинской реальности. Метла метёт. Под горячую руку, на пике «Ура!» и «Долой!» летит всё подряд. Да, разрушать — не строить.

Погляд крізь рожеві окуляри

Ще одна цікавинка, просто-таки до євросоюзної теми. На Співочому полі у Києві, на пагорбах Ландшафтного парку, де нещодавно відбувалась виставка квіткових композицій, присвячених країнам Євросоюзу (деякі з них ще й досі можна оглянути) красується така собі сучасна скульптура, чи пам’ятник, – величезні рожеві окуляри.

Від зірок кремлівських до зірок євросоюзних

Не інакше, як нам з вами (всій Україні з її мешканцями) усіма силами допомагають рухатись саме в такому напрямку.

Блокування … Від кого? (II)

Епопея з перекриттям проходів і вулиць в районі вулиці Банкової в Києві триває. Як гриби після дощу, повиростали одноповерхові будиночки-пости з обох боків від головної будівлі країни – Адміністрації Президента: і зі сторони вул. Грушевського, і зі сторони вул. Лютеранської.

Зловещий натюрморт в центре Киева

Уже в эту субботу толпы киевлян и приезжих кинулись на Михайловскую площадь осматривать трофейную технику, добытую в боях на Донбассе.

Український дім – в чиїх він володіннях?

Рефлексії миті вечора в Києві

Чи не забагато крові?

Акти вандалізму нині популярні. Про це свідчить зіпсута меморіальна табличка на будинку, де колись в Академмістечку (місто Київ) проживав поет Василь Стус.

Модное безобразие под патронатом властей (ІІ)

Лавина разнообразнейших граффити обрушилась на Киев и успешно накрыла многие его уголки. Особенно жаль центральные, исторические районы: ведь именно они являются лицом города, несут в себе его дух

Переписування історії

Явище, сама назва якого звучить досить дивно, таки є трохи дивним. Бо все вже відбулось-звершилось, залишилось в далекому чи недавньому минулому та вплинуло на світ, що існує в навколо нас, створило обставини, в яких ми зараз живемо. І тим не менше. Переписування історії доводиться спостерігати постійно.

Маніпуляція свідомістю

Щоб маніпулювати свідомістю групи людей, треба створити образ ворога, що й було успішно зроблено. Президент України В.Ф. Янукович з чиєїсь легкої подачі став найбільшим уособленням зла, а зараз це почесне місце замає президент Росії В.В. Путін.

«Береженого бог береже» (I)

(Чому перекрили прохід?)     Майже кожному добре відомий цей вираз. Кого остерігаються та чого бояться ті, хто дав наказ заборонити прохід пішоходів в одному з наймальовничіших куточків в центрі Києва? Близько півроку люди не можуть користуватися зручними сходами біля знаменитого будинку з химерами архітектора Городецького, що з’єднували вулицю його імені з Банковою.

Красота – страшная сила, тогда какую же силу таит уродство?!

Девятый раз открылся в Киеве художественный форум «Art-Кyiv Contemporary».

«Над Києвом – риторика війни»

Близько місяця чи трохи більше автор статті прискіпливо спостерігав за культурно-мистецьким життям столиці і прийшов до невтішного висновку, який і виніс у її заголовок.

Шокова терапія для плекання самогубців

“Знову вражає радіо: в Новопетрівцях на Києвщині відкрилась виставка воєнно-агітаційного плакату з промовистою назвою «Україна – більша за життя». Який «мудрець» так легковажно виміряв життя тисяч і мільйонів українців, якою міркою? Який провокаційний заклик до жертовності! Україна – земля і люди, які ЖИВУТЬ на ній, а не завчасно вмирають.”

Реальний сюрреалізм

“Дуже хотілося, що б все, що відбувається нині в Україні, було якимсь сюрреалістичним сюжетом будь-якого, хай і поганенького роману.
Хочеться заплющити очі, закрити вуха, і не бачити-не чути абсурду, який діється навколо, не спостерігати за трагедіями тисяч і тисяч людей, за бідами, стражданнями і втратами.
Але цього не зробиш. Не станеться так, що ляжеш спати, ніби подивившись «дурного» фільму жахів, а вранці встанеш і полегшено зітхнеш, бо все навколо буде добре.
Ніде не сховатись, ніде не дітись від того страшного «сюрреалізму», бо це – твоя земля, твоя країна, по якій тече кров, і гине твій народ.
Це ті реалії, в яких всі тепер перебуваємо.
Реальність в тому, що жителі одних областей вбивають жителів інших областей, своїх співгромадян, українців (російськомовних чи українськомовних – то байдуже, всі вони сини цієї землі)…”

Коли і чому українці відучились думати, 18.08.2014

“Когось заголовок обурить, у когось викличе внутрішній супротив, гнів та образу.
Але найгірше, що можна собі уявити, гірше ніж всілякі лиха, біди та випробування (а куди без них: на Землі кожний, хоче чи не хоче, чомусь навчається), – це перебування в ілюзії, чи майї, про яку говорять Веди. А наслідок ілюзії – помилкового, хибного уявлення про будь-що – це невігластво. А від невігластва, незнання, нерозуміння, від несвідомого погляду на світ й життя, процеси та події, що відбуваються в них, і беруть початок всі біди людства.
Те, що українці відучились (або їм «допомогли» в цьому) думати, мислити, об’єктивно споглядати та аналізувати, беззаперечний факт. Звісно, не всі. Але тих, хто лишився при своєму ясному розумі, не затьмареному брехливими обіцянками, «солодкою» рекламою, перекрученими фактами історії, релігійними, навмисно спотвореними байками, лишилось мало, дуже мало…”

Два разных взгляда на войну: изнутри и извне, 6.08.2014

“Совершенно недавно, в конце июля, если быть точнее, на Летней эстраде Мариинского парка, или «Ракушке», как именуют её киевляне, произошли два совсем, казалось бы, не связанные друг с другом события. Первое – региональный фестиваль бардовской песни «Охрипшая душа» из города Горловки Донецкой области (нынешней горячей точки), посвящённый творчеству Владимира Высоцкого, который уже традиционно проводится в годовщину его смерти – 25 июля.”

«Стоп» війні

Всілякі баталії (кулуарно-політичні чи зовнішньо-економічні) втрачають будь-який зміст на фоні справжніх бойових дій, що ми всі спостерігаємо в Донецькій та Луганській областях. Тріпання язиками та всілякі розумування-мудрування злочинні, коли щодня гинуть десятки українців, наших співвітчизників.

Час покінчити з безглуздим відпочинком Написано: 1.06.2014

Звісно, це сильно порушило плани проведення заходів до святкування Дня Києва…

Невже комусь (звичайно, з людей усвідомлених) ще кортить відпочивати, коли навколо стільки роботи, а крім того в державі відбувається громадянська війна, в якій щодня гинуть люди?! Чи ми такі багаті, що можемо собі дозволити марнувати сили, гроші та дорогоцінний час життя?

Ситуація абсурду Написано 21.05.2014, допис 27.05.2014

Чому не відбувся та не проводився День Європи?
Є два можливі варіанти (зазначимо, що один з них доповнює інший):
1) ми – вже в Європі (хоча немає сумніву в тому, що відчути це – мається на увазі рівень життя – найближчим часом нікому з українців не вдасться);
2) через це та інші не зовсім усвідомлені забаганки частини населення (вони зовсім не врахували історичну різновекторність та різноплановість свідомості українців), що забули, що географічний центр Європи як знаходився, так і знаходиться в Україні, східні території опинились в стані громадянської війни, а Крим – втрачено…

Захоплюючий смак чужої поразки Написано: 6.05.2014

Ще тротуарна плитка на вулиці Грушевського в Києві (та, що лишилась) вкрита попелом та гарем, як і стіни будинків, що поруч, а народ вже вистоює щоденні довжелезні черги до Національного художнього музею. Ніщо не заважає цьому нестримному потягу до мистецтва: ні холодна чи сонячна погода, ні криза, ні фактичний стан війни. Ще б пак, адже виставляються «Скарби Межигір’я»…

Розкол, або Розкраяні до краю Написано: 20.04.2014

Криза в суспільстві триває і наростає: політика, економіка, громада – все розшарувалось та розділилось, світячи «чорними дірами», проблемними місцями, які сяк-так були зшиті-зіштопані, а нині – остаточно розірвались та розвалились. Оптимізм лишається черпати лише у весняному повітрі…

«Доборолась Україна до самого краю…» Написано: 16.03.2014

Ці рядки останнім часом і згадувати не треба, бо вони самі спадають на думку.
Маємо ювілейний рік Тараса Шевченка в Україні «по повній програмі»: розбрід, розбрат, роздирання та розмежовування. Двохсотліття з дня народження одного з найвидатніших синів нашого народу зустріли в повній бойовій неготовності. Це щодо керівництва держави, Верховної Ради, депутатів та військових. Та й люди постарались, ті, що стояли на мітингах з прапорами Росії та Георгіївськими стрічками…

Інформаційна однобокість Написано: 7.03.2014

Специфічна вибірковість тем у передачах трьох радіостанцій проводового радіо створює та популяризує новий привід для гордині українців.
Зрозуміло, що журналісти-радіоведучі, автори передач і рубрик, так само як і журналісти теле- та інтернет-видань, можуть і повинні мати свою точку зору на все, що відбувається в Україні та світі, на різні життєві ситуації у зв’язку з цим…

Аргументи та факти Написано: 21—22.02.2014

Боляче і страшно спостерігати за ситуацією, що розгорнулась у всіх сферах життя України.
Це дійсно схоже на колапс, як стверджують деякі політологи та соціальні психологи…

Хто вприскує в миролюбну кров українців екстремізм? Написано: 20.01.2014

Екстремізм та крайній правий радикалізм мають звірячі обличчя, що виражають їх суть, якими б красивими гаслами вони не прикривались.
Агресія вилилась на центральні вулиці Києва бурхливим потоком.
Стан людей, які перебувають в ярості, злості, ненависті та гніві вже не є адекватним. Їх свідомість різко звужена…

Красоти «Євромайдану»

Фільм-колаж “Картинки життя “Євромайдану”” (люди,побут,гасла,елементи варварства та вандалізму).

Як довго «Євромайдан» святкуватиме і бавитиметься? Написано 29.12.2013

Цікаво, чи довго триватиме життя цього «міста в місті».
Нині воно дуже нагадує Арт-пікнік Слави Фролової (тривав влітку на території колишньої ВДНГ) з політичним відтінком. Хіба що художники ще не виставляються (може , далі буде?), а так все є і все за чийсь кошт!
Цікаво за чий?…

 

Аналітика, огляди, аналіз подій в Україні представлено в рубриці громадянська лірика

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку