Головна » Балаганне радіо

Балаганне радіо

samumray.in.ua.

 

 

 

Покудкудакчемо?!

Покудкудакчемо?!

На жаль, так тепер можна сказати про всі три канали проводового радіо.

Часи змінюються, довкола багато нововведень, і хтось собі вирішив, що треба змінювати і стилі улюблених І (Першого каналу Українського радіо), ІІ – «Променя» та ІІІ – «Культури» (його, правда, зміни торкнулись найменше, що й добре: «Культура» ще тримає оборону й зберігає своє культурне обличчя).

Чомусь майже всі передачі нагадують балаган, ведучі, наслідуючи FM-радіостанції та ток-шоу, постійно балакають між собою, в тому числі про стороннє, що часто зовсім не стосується теми радіопередачі. Вважається, що такий пожвавлений стиль розмови, з жартами, сленгом, перебиваннями одне одного може привабити слухацьку аудиторію, бо робить ведучих геть своїми, наближає до народу. Хай би послухали колись себе зі сторони, в запису (тепер є така можливість), а потім критично проаналізували власні репліки.

Часто говірливість ведучих заважає уловити цікаве, зосередитись (а це, погодьтесь, напружує і дратує), занижує планку,  – нівелює культурний та цивілізований спосіб подачі інформації.

Самі ведучі не завжди добре володіють мовою, часто їх інтонаційні нотки і манера говорити (майже пошепки, тихцем, як у Олени Гусейнової на «Культурі» так, що і не розчуєш), а інколи самі думки, які проскакують випадковими обмовками, коментарями від себе, не сприяють їх же популярності. Розпускаються працівники радіостанцій: дозволяють собі зайве. Гості студій також досить часто не слідкують за культурою мовлення (вона в них взагалі низька або українська явно не є мовою, яку вони часто використовують в житті). Звісно, це стосується не всіх ведучих і не кожної передачі.

Але навіщо випускати в ефір спортивних коментаторів в амплуа розмовника на усілякі теми, як то кажуть, в асортименті?! Своєю необізнаністю вони самі себе садять в калюжу. Додайте ще нестерпні звуки нових, молодих музичних колективів, а ще й тексти їх пісень… розчуйте, але з цим обережно, бо від почутого може бути погано. «Промінь» став музично-деструктивним й засміченим… балаканиною.

І всі ці зміни змішайте.

Повірте, що така солянка не подобається, лише відштовхує.

Все виглядає так, ніби покликане відвернути старших – відданих слухачів, зруйнувати слухацьку аудиторію.

А ще одним великим мінусом є низька технічна якість телефонних підключень до прямого ефіру гостей-консультантів, часто їх важко розчути фізично.

Отакий маємо радіобалаган. Не на радість. Не на користь.

29.11.2017

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку