Головна » Біди та дискомфорт пляжів

Біди та дискомфорт пляжів

samumray.in.ua.

 

 

 

Вересні в Києві в останні роки теплі, навіть гарячі, а часом зовсім по-літньому жаркі, тому багато людей намагаються побільше бувати на свіжому повітрі, серед природи, ловлячи промені ласкавого сонця (бо саме таким його світло буває  в час бабиного літа). Є й ті, хто залюбки відвідує береги річок-озер та пляжі. Дехто надає перевагу саме вересневим пірнанням-плаванням: вода очищена, прозора, заспокоєна, більш прохолодна, людей – значно менше, повітря – прояснене, чисте, осіннє.

Є ще одна перевага: зачиняються більшість  кафе та ресторанів в прибережній зоні, а тому менше шуму, гучної музики, запахів їжі, шашликів, значно менше п’яних та під хмелем, а тому і неадекватних людей.

На жаль, туалети теж зачиняються. Таке враження, що ними (видно, хтось так «мудро» розрахував) користуватись належить лише влітку. А деякі з цих життєво необхідних споруд в Гідропарку та на Трухановому острові взагалі не працювали (ні дня!), а деякі стоять  невідремонтованими ще з минулого сезону, літа 2018 року.

А порядку на пляжах, як не було, так і нема. Вже в червні пісок стояв брудним, власники кафе та КП «Плесо» не чистять його (добре, що сміття ще вивозиться).

Прикрощі створюють автомобілі, особливо на пляжах Микільської Слобідки в Гідропарку:  жодних перепон їх руху ніхто не створює, шини розбивають доріжки, що були відремонтовані та викладені камінцями-бруківкою. Люди, що йдуть на пляжі через зелену зону не мають спокою: мають остерігатись авто, поступатись дорогою, слухати  шум моторів, нюхати вихлопні гази та відмахуватись від пилюки. Крім того, тепер доріжками Гідропарку вздовж  пляжів цієї ж Микільської Слобідки курсують екскурсійні автобуси якоїсь туристичної фірми:  який комфорт для туристів, який дискомфорт для тих, хто прийшов в зелену зону відпочити! Цього року автомобілісти пожвавішали, стали сміливіше та частіше виринати на своїх машинах в найнесподіваніших місцях всіх зон відпочинку, порушуючи спокій природи та затишок віддалених куточків міста.

 

«Пішохідна» зона

 

 

Ще одна біда пляжів – пси: і бродячі, і ті, що охороняють підсобні господарства прибережних кафе-ресторанів, і хазяйські, яких приводять і привозять з собою на водні процедури їхні турботливі господарі та нахабно заганяють в воду поплавати-погратись, лоскочучи нерви відпочивальникам присутністю свого улюбленця. А цього року ще й школа дресури-вишколу собак почала свої вправи недалеко від пляжів Микільської Слобідки, вздовж доріжки, що веде туди, якою рухаються пляжники та машини. Гавкіт пса, що тренується (як і того, що бігає пляжем,  грається, в тому числі у воді й на березі) позбавляє спокою. Це тривога і небезпека. На жодному песику, приведеному на відпочинок, авторові не пощастило побачити ні повідка, ні намордника. Якщо зробити зауваження хазяїну чи хазяйці – неодмінно почуєш у відповідь, що саме ця домашня тварина мирна, добра (мабуть ще й стерильна), найкращого норову, належного виховання, а тому все в порядку, всі мають насолоджуватись її  присутністю та голоском, що собака періодично подає, і не боятись.

Дресура чотирилапих

 

І, звісно, більшість палить та розпиває спиртне.

А чому б все це не робити, якщо хочеться і так зручно та приємно розслаблятись, і нема ніяких обмежень, жодних заборон та перепон на шляху задоволень: ні  поліції, ні відеоспостереження, ні штрафів?! Дійсно, що заважає?

Сам Ум Рай

13.09.2019

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку