Головна » «Сім`я», гештальт-терапевт О.Ю. Сідун

«Сім`я», гештальт-терапевт О.Ю. Сідун

В уяві кожного гарна атмосфера в сімї (родинний затишок)- своя. Біда, якщо немає про це своєї уяви. Перш за все слід виявити причини незадоволення своїм сімейним життям, далі розмовляти про це, шукати рішення, домовлятись.

Головний біль – частіше за все психосоматичний, виникає тоді, коли якась потреба людини не задовольняється, і людина злиться, але злість утримує в собі.

Більшість хвороб – психосоматичні.

«Є час говорити, є час мовчати» (мовчати від повноти – це Соломонові слова із Еклезіаста).

Сім’я повинна виконувати свою психотерапевтичну функцію: в ній жаліються один одному, вислуховують, співчувають, допомагають, розділяючи радощі та біди.

В сучасних сім’ях емоційної підтримки жінки чоловіком нема. І в 70 % випадків жінки це прощають.16 – 18 хвилин на добу – час для дітей, 30 хвили – у вихідний день; духовне спілкування відсутнє.

Родина перестала бути місцем спокою, захисту та розслаблення (якщо хтось один розслаблюється, то інший обов’язково напружується).

Межі сімї в СРСР були відкриті, зараз закриваються. Всьому суспільству потрібно засвоїти  повагу до меж сім`ї, пріоритетом має бути лише подружжя, його інтереси, а не батьки, інші родичі та справи.

Шукайте спільні інтереси: те, що об`єднає (книги, музеї, екскурсії, спорт, прогулянки, музика, хоббі), бо найважливіший час проведений разом.

Грозова атмосфера в родині зараз стала нормою, це виснажує. Хоча періодичне напруження завжди буває, бо життя не пряма лінія.

Дутись, мовчати і не казати іншому, чим незадоволений – ознака інфантилізму.

Готувати до створення сім`ї слід з дитинства. Пам`ятайте, що найкраще вчить ваш приклад.

«Проси пораду у того, хто зумів помиритися з самим собою» Леонардо да Вінчі

27.05.2011, радіостанція «Промінь», передача «Азбука гармонії», тема «Сім`я», гештальт-терапевт Оксана Юріївна Сідун (кафедра Педінституту).

  Как правильно ругаться? (способы решения конфликтов в семье)

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку