Головна » Чи народ знає розгадку?

Чи народ знає розгадку?

samumray.in.ua.

 

 

Рости здоровим!

Нині погода зламала всі уявлення про звичні для нас риси пір року. Сезони розмились та змінились, і народні прикмети більше не можуть слугувати за компас, а про прогнози синоптиків краще взагалі помовчати, бо вони рідко потрапляють в ціль. Невже всі надбання – досвід попередніх поколінь, віднайдені ними зв’язки та закономірності – слід відкинути? Звісна річ, що ні. Адже це нитка, яка  забезпечує неперервний зв’язок між сьогоднішніми та минулими поколіннями народу, формує-укріплює генетичні коріння пам’яті. Спостереження предків часто можуть принести реальну користь, виручити в ситуації, коли сучасники страждають, хворіють, але від чого – не знають, а спроможних діагностувати, спостережливих, кмітливих та інтуїтивно здогадливих серед оточення  та лікарів нема.

Добре відомий мені випадок, коли дитина в сім’ї, дівчинка молодшого шкільного віку, колупала стіни, будь-які та будь-де: в квартирі, під’їзді, навчальному закладі. А ще вона дуже любила їсти крейду. Її умовляли не робити все це, жартували (в тому числі щодо колупання печі (за умови приходу сватів), до якого їй ще треба було дорости), сміялись, купували крейду і кальцій в таблетках. Та ніщо не допомагало. Дівчинка хороша, слухняна, відповідальна, соромилась, але ховалась і далі при нагоді колупала нишком кути кімнат, приховуючи сліди шпалерами та маскуючи меблями. Звичайно, про це розповідали лікарям в поліклініці та лікарні, де трішки старшою лежала ця дитина. І ніхто – жоден з них! – не виставив той точний діагноз, що моментально б поставили в якомусь селі прості неосвічені люди. Так, у дівчини була залізодефіцитна анемія, недокрів’я, малокрів’я – по-народному. Вже в дорослому віці дівчині, що  з дитинства мала гемоглобін нижче норми (100 г/мг крові) замість 110-120, таки прописали лікування препаратами заліза.

Оце так сучасний трилер! Оце вам ситуація про народні прикмети та спостереження, що можуть пригодитись в усіх сферах життя, в тому числі в сфері здоров’я.

Та історія на цьому не закінчилась: ця доросла людина досі їсть крейду, і від штукатурки чи шматка стіни не відмовиться…

Сам Ум Рай

15.01.2020

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку