Головна » Чи побільшає від того святості?

Чи побільшає від того святості?

samumray.in.ua.

 

 

 

Кому було вигідно та для чого було потрібно притулити в історичному місці в центрі Києва коло Національного історичного музею України та біля фундаменту Десятинної церкви (на цінному з точки зору археології та культурології грунті) чергову церкву, спершу – шалаш (ростуть, як гриби). Ця церква-шалашик повела себе як істинний паразит: пристроїлась, заселилась, проросла-приросла, і тепер починає набирати сили, бо інтенсивно будується та має намір розбудовуватися з розмахом в Десятинний монастир Різдва Пресвятої Богородиці.

Те саме можемо спостерігати і в багатьох інших місцях (каплички стають церквами, тимчасові кафе – ресторанами). Так, так, «узаконення незаконного». І дозволи, і гроші – все необхідне знаходиться.

Росте церква Різдва Пресвятої Богородиці, йде активне будівництво, стукають молотками наймані робітники. Невже ніхто не бачить, що цим актом вандалізму вже сплюндровано історичний простір, він вже втратив свою цінність та естетичний вигляд.

І це крім того, що чиясь безглузда задумка відтворити Десятинну церкву виростила паркан та густі бур’яни на її фундаменті (самого фундаменту вже і не видно).

Мало того, що цей паркан заважає людям, так він іще погіршив екологічну нішу старезної вікової липи Петра Могили, яку, як зазначає стенд, охороняє держава!

Не сумніваємось, що священики будуть з піною у рота відстоювати надзвичайну, просто критичну необхідність існування церкви (монастиря) саме в цьому місці.

Звісно, егоїзм, самозакоханість, зневага до інших давно посліпила очі багатьом церковним діячам.

А щодо православного фанатизму та гордині, то і не будемо продовжувати, бо ця тема вже нав’язла в зубах усім, крім тих, хто вважає себе святими – церкви та служителів культу.

Національний історичний музей України  фундамент Десятинної церкви церква Різдва Пресвятої Богородиці самочинне будівництво  вікова липа Петра Могили.

Сам Ум Рай

28.08.2012

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку