Головна » Чи здатні зігріти душу «Квіти Снігової Королеви»?

Чи здатні зігріти душу «Квіти Снігової Королеви»?

samumray.in.ua.

 

 

Киян і взимку вирішили не залишати без розваг. Тож реклама звідусіль закликала нізащо не оминути, не пропустити, не прогавити таку «незвичну та унікальну» виставку квітів на Співочому полі, як виставка «Квіти Снігової Королеви». Холодно, квитки не з дешевих, та людей було чимало: багатьом дуже кортіло дізнатись та роздивитись на власні очі, що ж воно таке.
Все виявилось досить скромно та прозаїчно: білі намети, де на масивних тумбах зі світлодіодною підсвіткою були встановлені здоровенні глиби льоду, в яких, як у скляних трунах (авторові статті саме це першим спало на думку) спали вічним сном десяток букетів, виготовлених з різноманітних квітів та рослин.
І як не намагався голос диктора з гучномовця переконати в тому, що квіти були заморожені живими за унікальною технологією (пошарово при температурі мінус 25 градусів за Цельсієм) і за умови розморожування ще протримаються декілька днів у букеті, але хороших асоціацій та надії чомусь не виникало. Навпаки, свідомість вперто нагадувала про найнеприємніше з того, що доводилось бачити, те, що було майже на грані, на межі сприйняття, а саме: опудала звірів та птахів, єгипетські мумії та мумії святих у Києво – Печерскій Лаврі, тіла померлих людей та їх органи на заняттях з анатомії, чудернацькі композиції з трупного матеріалу на скандально – відомій виставці «Таємниці тіла» Гюнтера фон Хагенса та розпили трупів акул у формаліні Дем’єна Хорста у Pinchuk Art Centre .
А ще чомусь пригадувалась казкова скляна труна у «Сплячій красуні» і, навіть, Тарас Полотайко з його недавнім глибокодумним та неперевершено – мистецьким проектом у Національному художньому музеї в м. Києві.
І знаєте, якось все це разом взяте, не викликало ні захвату, ні радості, ні сердечного трепету, не пробуджувало політ фантазії, не надихало на творчість.
Може, це і суб’єктивний погляд та думка, але чомусь було досить неприємно та відразливо дивитися на представлені композиції. Адже і щойно зрізана квітка вже не є живою, а поступово відмирає, стоячи у вазі.
А тут тобі – чудо: наслідки використання новітніх кріотехнологій, які (досить впевнено можна стверджувати), не всім глядачам припали до душі. А дивитися на заморожені букети було навіть боляче!
Невже Сніговій Королеві та зимі менше б пасували квіти – скульптури, витесані – виготовлені майстрами – умільцями з льоду?
Може вони звернуть увагу на пропозицію, підтримають таку ідею та втішать нас наступної зими своїми льодовими шедеврами?!

 

 

Сам Ум Рай

27.01.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку