Головна » Чи жити об’єкту «Дніпровські схили»?

Чи жити об’єкту «Дніпровські схили»?

samumray.in.ua.

 

 

Це стало гарячим питанням на сьогодні. Адже розширення Паркової дороги, про яке сповіщають останнім часом засоби масової інформації, призведе до руйнування схилів Дніпра (розташовані від мосту Метро до Поштової площі), а вони є об’єктом природно-заповідного фонду, який носить незатійливу назву «Дніпровські схили».

Мало хто з киян знає про практично цілинний куточок лісо – парку та про потаємні доріжки, якими можна дістатись від Аскольдової могили аж до арки Дружби народів.

Колись це було популярне місце для прогулянок, обладнане лавочками, столиками та стільчиками для пікніків, смітниками. Доріжки були охайними та доглянутими (їх тут цілі лабіринти), все освітлювали ліхтарі. Так що і вечірньої пори можна було сміливо зануритись в хащі лісу, – чимось дуже схожого на листяні ліси Кримських гір, – та потрапити до зеленої оази, відключитись від шуму міста (навіть автомобілів з Паркової дороги не чутно) та відпочити душею та тілом.

А в 50-і – 60-і роки минулого століття на цих доріжках проводились знамениті «Виставки квітів», продавалось морозиво, було красиво та приємно прогулюватись схилами вздовж Дніпра просто в центрі міста. Зараз колишня зона відпочинку перебуває в плачевному стані: обвали асфальтового покриття, поламані ліхтарі (жоден з яких не працює, а деякі знищені повністю), розтрощені лавочки, «закуйовджена» рослинність, сміття, закинутий та нечищений туалет біля Зеленого театру.

А от тепер – нова загроза.

Замість того, щоб поновити зелену зону для прогулянок, її вже готові продовжити винищувати. Початок був покладений будівництвом вертолітного майданчика та трьох хмарочосів, які тепер домінують над схилами (якщо дивитися з лівого берега міста).

Шкода, що на помпезні святкування 1025-ліття Хрещення Русі у столиці витратили такі величезні кошти – аж 30 мільйонів гривень. Завжди боляче усвідомлювати безглузде розбазарювання міських фінансів та спонсорських надходжень.

  Автомойка «посреди двора» (I)

Дещо втішило – реконструйовані сходи, які вели до набережної Дніпра та пам’ятник Магдебурзькому праву. Ще приємно відзначити очистку від руїн дискотеки («Жаби» в народі) та сміття прилеглої до сходів і пам’ятника території парку, під назвою (на поновленій табличці) «Хрещатий яр».

Нарешті дочекались! Тепер будемо заглядати з надією вперед – на наступну круглу дату, бо в нашій державі процвітає схильність до масштабного окозамилення та підлабузництва на фоні зневаги до свого народу: «Швидко зробимо, все для гостей, щоб не соромно було, щоб нічого поганого не сказали, не подумали, покажемо себе з кращого боку !».

А далі – будемо сидіти «по вуха» в своїй власній багнюці. Вона ж така рідна, дорога, приємна, за шию практично не капає, а як капає, то не страшно, люди терплячі, стійко, все витримають, бо звикли…

 

31.07.2013

 

Михайло Кальницький про справи міста Києва

1 коментар to “Чи жити об’єкту «Дніпровські схили»?”

  1. […] Справи ті вже давно здійснились. Минув час. А навесні 2018 р. з’ясувалось, що музейний комплекс на схилах Печерська (точніше – в самих схилах) буде мати продовження, друга серія будівництва вже розпочалась. Можливо, таким був початковий план і задум. Але мешканці Печерського району дізнались про нього лише зараз, коли побачили техніку прямо під носом, на тих самих улюблених всіма киянами схилах. І занепокоїлись. Їх стурбованість – абсолютно не шкурна і цілком зрозуміла – почалась масова вирубка зелених насаджень на дніпровських схилах, які є пам’яткою природоохоронного значення, входить до природно-заповідного фонду під назвою «Дніпровські с…. […]

Залишити відповідь

Підписатися на розсилку