Головна » Далі буде?

Далі буде?

samumray.in.ua.

 

 

P1180569

Могила Патріарха Володимира біля входу до Софії Київської

Могила Патріарха Володимира біля входу до Софії Київської

Час йде, все змінюється навколо нас. Іншими стають обличчя міст і містечок. Змінюється і обличчя Києва, на жаль, не в кращий бік. І шкода, що цей процес зачіпає історичний центр столиці.
Не виключенням стала і Софійська площа. Йтиметься не про скандальну новобудову поблизу неї – ні.

 

 

 

 

Могила Патріарха Володимира біля входу до Софії КиївськоїВсе почалось саме з поховання Патріарха Володимира під стінами Софії влітку 1995 році, що супроводжувалось бійками та суперечками. Тепер ця могила, хай і поважної особи, займає місце коло центрального входу біля Дзвіниці Софійського собору та відвертає увагу від історичної пам’ятки.

 

 

Інший момент – пам’ятний знак про не занадто видатну подію, яка не дуже стосується і Києва, і України. Але саме тут його прикріпили, просто на лицьовому фасаді знаменитого собору.

P1180562Софія мовчить, мовчить і Богдан! Заглиблені в себе, тихо споглядають минуле і сьогодення.
А бачили вони перебачили багато всього…
Звичайно, пам’ятні знаки та могила це не те саме, що «тут був В.», але все ж!
Що ж буде з історичними пам’ятниками та пам`ятками, якщо просто на них та коло них відмічатимуть все більш-менш важливе, що відбувалося протягом сторіч? Відповідь зрозуміла, вони зникнуть, розчинившись в просторі.

P1180571
P1180570P1180572p.s. Київська влада чомусь не знайшла кращого (зручнішого і більшого) місця для проведення масштабних міських свят, тож, починаючи з нового року, Софіївська площа стоїть нагружена каруселлю та кіосками – великими дерев`яними будиночками – з наїдками і крамом, що звичайно спотворює історичне місце столиці.

5.05.2015

 

 

 

 

 

 

 

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку