Головна » Декомунізація зашкалює

Декомунізація зашкалює

samumray.in.ua.

 

 

Декомунізація зашкалює

 

Перегинати палку – дуже властиве людській натурі, особливо – неврівноваженій.

Те саме стосується і суспільства, зокрема того, що весь час спіткають неприємності, потрясіння та зміни ідеологічного курсу.

Перекоси-перегинання вже стали недоброю та нерозумною традицією.

Спершу зносять щось, потім «зносять» тих, хто це виконав і так далі. Цей ланцюжок може продовжуватись до безкінечності.

Декомунізація – новий тренд, запізнілий правда років на 25, ніяк не менше.

Кудрявська 10І сумлінні виконавці поспішають активно вислужитись. Нічого, що все, що викорінюється і викидається, – історія країни, декілька поколінь людей, багатьох цікавих особистостей, ціла історія народу і певної епохи.
Під час екскурсії по Кудрявцю в Києві 29 березня 2016 року якраз «пощастило» потрапити на декомунізацію в дії: двоє робітників комунального господарства радісно знімали з будинку дошку, яка засвідчувала перебування в ньому Марії Олександрівни Ульянової з дочками, матері того самого Леніна (який, до речі, в цьому домі ніколи не бував і не проживав), що визначив значний період історії життя мільйонів.

Невже всього цього не було? Не було ні радянського, досить тривалого періоду життя, наповненого і смутками-стражданнями, і радощами? Не було гарних добрих фільмів і улюблених акторів? Не було вчених, поетів, письменників та інших відомих людей, в тому числі окремих комуністичних партійних діячів, яким довелось жити під час Союзу, творити, створювати щось дійсно хороше, корисне і прекрасне, працюючи по совісті?

Дуже глупо було б все це викреслити та викинути як непотріб!

Викреслити – значить заперечити існування, забути, не зробити важливих висновків.

Меморіальна дошка родини Ульянових

Меморіальна дошка родини Ульянових

Доля меморіальної таблички залишиться невідомою. Її повезли до Шевченківської райдержадміністрації. Навряд чи зберігатимуть чи створять Музей радянської доби.

  Знесли пам’ятник Д.Коротченку на метро «Берестейській»

Ця подія шокувала присутніх на екскурсії та екскурсовода, яка саме про меморіальну дошку та події, пов’язані з нею, згадували у своїй розповіді.

Так само шокувала ведуча радіостанції «Промінь» Олена Зелінченко, що 30 березня 2016 року в музичній передачі на замовлення «Полудневий десерт» відмовила старшій жінці у виконанні пісні її молодості (в подарунок подрузі до ювілею). «Есть только миг между прошлым и будущим…» з фільму «Земля Саннікова» – дуже комуністична пісня, погодьтесь! Натомість однозначно натякнула, що слухачі мають пам’ятати, куди телефонують і що це за станція.

Правду сказати, останнім часом «Промінь», посилено стараючись в новому дусі, свій ефір активно наповнив обоймою нових українських виконавців і гуртів, невиразних й занудних.

Автор статті полюбляє українську музику – і народну, і класичну, і оперну, і популярну, і рокову, але подібне наповнення програм лише відштовхує і без того незначну кількість прихильників проводового радіо (яке, не секрет, активно знищується).

4.04.2016

Переписування історії

Вырванная страница истории

Знесли пам’ятник Коротченку…

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку