Головна » Дивовижа

Дивовижа

samumray.in.ua.

 

 

 

Завжди було модно палити старих ідолів

Завжди було модно палити старих ідолів

 

Така собі неприємна, але типова дивовижа спостерігається в наш час майже всюди. Але не всі її помічають. Тож привернемо увагу до парадоксу (з точки зору здорової свідомості й глузду), який так поширився, що виглядає нормою, маскується під неї, чим і вводить в оману не дуже розбірливу більшість.

Хвилі перейменування, причому досить бурхливі, накрили українські терени й гуляють  ними вже не перший рік. Хтось встиг звикнути, хтось ще невтомно протестує й дискутує. Неабиякі суперечки розгортаються й щодо найменувань чогось нового. В обох випадках – перекіс на перекосі.

У невеликому селищі Ставище на Київщині, що є батьківщиною  видатного українця Максима Славинського (громадсько-політичного діяча, історика, літератора, дипломата) група активістів-земляків намагалась «вмовити» громадськість (жителів) перейменувати сквер на честь уславленого (хоча призабутого) уродженця Ставищ. Йшлось і про пам’ятник (жодного Україна досі не має). Але все діло поки що заглохло: на пам’ятник грошей нема, а сквер, мабуть, бачиться більшості під якоюсь нейтрально-розважальною назвою. І 150-ліття від дня народження, як і Постанова уряду з цього приводу ніяк позитивно на ситуацію не вплинули.

А в Києві на Виноградарі, де проживав останні роки Андрій Кузьменко (Скрябін), на його честь новий сквер вже назвали. Яка запопадливість і огероювання музиканта, що справді був відомим в українському шоу-бізнесі та пісенній культурі й загинув декілька років тому.

Як це прикро спостерігати, який дисонанс й несправедливість! Прикро спостерігати за тим, як змінюють кумирів та зневажають достойних, які провинились тим, що жили за часів Російської імперії або СРСР. Чому б не обмежитися називанням чогось іменем Скрябіна на його батьківщині в Самборі?

Переконані, що не всі в захопленні від його творчості (це справа смаку). І радіостанції при житті не були в захопленні від гурту «Скрябін», а тепер – прошу пана: Скрябіна в ефірі скільки завгодно, і старих записів, і гурту з новим солістом. Виявляється, щоб прославитись…

Треба всього-на-всього вчасно вмерти!

Сам Ум Рай

17.09.2018

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку