Головна » Для чого гарячкувати та все стискати, чи Поспіхом лише в халепу втрапиш

Для чого гарячкувати та все стискати, чи Поспіхом лише в халепу втрапиш

samumray.in.ua.

 

 

 

Новий міст змінив панораму міста

Напружено, суєтно, шумно, запилено – саме отак «святково» й «урочисто» виглядало авральне відкриття Пішохідного мосту між парками «Володимирська гірка» та «Хрещатий яр» на київських схилах зі сторони монументу «Арка дружби народів» в День Києва.

Пилюка, будівельні роботи під аркою та на підходах в розпалі, стомлені, в брудному одязі, сердиті робітники, пронизливі неприємні звуки, нервові керівники та чиновники («Строки підтискають, вчасно не вкладаємось…» – чулося звідусіль), здивовані кияни та гості столиці, що вже налаштувались пройти мостом,.. який сам – як виявилось трохи пізніше – та з під’їздами навколо ще не зовсім готові для використання. Мер Кличко поспішив-погарячкував з відкриттям новобудови, досить таки легковажно, не маючи для цього достатніх підстав.

 

 

Іншою та більш втішною виявилась ситуація з боку Володимирської гірки, де урочистості супроводжував духовий оркестр (музика завжди дарує святковий настрій), а підходи до мосту були в більшому порядку-готовності (хоча далі,  за пам’ятником Володимиру-хрестителю, будівельні роботи та облаштування також не завершені).
Дивувала і продовжує дивувати сама ідея спорудження нового переходу між пагорбами: такі значні затрати в складні часи! Можна було б обійтись звичайним наземним підвісним мостом чи переходом, які будують над швидкісними трасами, без зайвого пафосу та особливої претензії, а гроші направити на нагальні для міста справи (а їх – повно, комунальне господарство латане-перелатане).

А по-друге, для чого зайві стреси і гонки, та ще й в будівництві, де все має бути зроблено строго за технологіями та випробувано належним чином заради безпеки? Аврали тут ні до чого! Перші дні життя мосту, його дії, виявили слабкі місця цього проекту. На наш погляд, вони були очевидними ще на попередній стадії. Людський фактор – вирішальний у всьому, в тому числі і в користуванні загальним простором. Погано виховані люди – біда нашої країни! А от те, що камінці шкрябають скляну підлогу (що логічно, бо камінці все шкрябають) – то це вже мінус дизайнерам та проектантам-розробникам. Вони ж то мали уявляти, як функціонуватиме задуманий ними міст, мали розрахувати і час для тестування новинки! Все це дуже неприємно вражає. Особливо, якщо згадати захмарну суму, що пішла на втілення цього задуму.

  Ще один удар по місту

Сам Ум Рай

30.05.2019

 

 

Ще один удар по місту

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку