Головна » Дні Львова у Києві – справжнє випробування для організму

Дні Львова у Києві – справжнє випробування для організму

samumray.in.ua.

 

 

Той, хто слідкує за культурними подіями у столиці, знає, що аж на чотири дні Львів завітав до Києва (з 19-го до 22-го вересня). Всі заплановані в рамках заходу події відбувалися просто у дворі «Мистецького арсеналу». Відверто кажучи, перші три дні погода була дійсно львівською: дощило без перерви, без передиху. А крім того, що дощило і в повітрі висіла мряка, було ще й дуже холодно. І навіть тих, хто зайшов безоплатно (до 16-ї години на територію заходу вхід для всіх був вільний) це мало зігрівало: справді було досить складно фізично витримати перебування за таких недружніх погодних умов, ще й доводилось час від часу частуватися їжею чи напоями, ціни на які були вже точно київські і по-київськи кусались. І любові до Львова, яка привела охочих на захід, не вистачало.
Хоча люди, в очікуванні вечірньої програми, намагалися мужньо терпіти негоду.
Дивує непродуманість ситуації з боку організаторів. Ясно, що спонсорські кошти завжди лімітовані, але дощова і холодна погода не була несподіваним «подарунком».
Керівництво «Мистецького арсеналу» пішло на зустріч, але виключення зробили лише для Академічного симфонічного оркестру Львівської філармонії (добре, хоч врахували музикантів та інструменти): їм дозволили грати в приміщенні серед експонатів виставки «Велике і Величне». Звісно, відвідувачам повезло: за час виступу оркестру вони могли не тільки насолодитись музикою, але і зігрітись. А далі – знову випробування: злива і вітер, які гарантували промерзлість до самих кісток. Слід зазначити, що всі артисти, ведучі, продавці, дівчата–гіди, консультанти біля стендів наукового спрямування старались на повну силу, незважаючи на обставини.
Щодо виконаних інсталяцій Львова та інформаційного наповнення (розповіді гідів, ритуал сурми та передачі ключів бургомістрами нічним та денним, інформація консультантів на стендах), то воно було надзвичайно бідним (скудним), мало виразний рекламний акцент (туристичного характеру), а от справжню атмосферу Львова, міста елегантного, з неповторним шиком, не передавала. Людина, яка ніколи не бувала у Львові, мало що могла корисного дізнатися, відвідавши двір «Мистецького арсеналу». А от поїсти – будь ласка, скільки завгодно. Власне цим і мали займатись відвідувачі заходу за сподіваннями і розрахунком організаторів Днів Львова у Києві.
Зате вечірня музична програма – радувала і приносила задоволення. Неповторною та рідкісною родзинкою заходу став виступ Віктора Морозова з батярськими піснями у супроводі «Батяр-бенд – Галичина». Артисти продемонстрували насправді рідкісне та унікальне явище, притаманне колишньому Львову, – батярські пісні. Виконували їх весело, завзято, з гумором.
Вулична вистава «Глорія» від театру на ходулях «Воскресіння» викликала багато запитань. Це шоу виглядало дещо розтягнутим і надуманим, хоча яскравим і розважальним. як на холодний вечір. Про зміст і мету постановки можна було лише здогадуватись. Єдине, що не викликало сумніву, так це сцени з рухом під «Дикі танці» Руслани. Дуже грубо звучало музичне оформлення, воно просто било по вухах та створювало дискомфорт. А от вогняні інсталяції були видовищними і холодного вечора справляли позитивне враження.
Побажання до організаторів дійства Дні Львова у Києві: більше думати про здоров`я глядачів та їх інтелектуальний і культурний розвиток, а от щодо апетиту, – то не варто саме на цьому робити акцент: це не цікаво. Найдотепнішим видався жарт-пропозиція в страшенний дощ і холод скуштувати морозива, хай і якогось особливого. Сподіваємось, що відвідувачі тримали себе в руках та не спокушались на таку провокацію.

  Над Києвом – риторика війни

25.09.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку