Головна » Джазові хвилі не розбіглись

Джазові хвилі не розбіглись

samumray.in.ua.

 

 

Музика покликана розворушувати серце, торкатись душі, спонукати тіло рухатись. Але простір не піддався, не заворушився. Бо хвилі не розбіглись, не поширились, Київ не розхитали, не розгойдали. Хвилі резонансу не побігли від Fest jazz Koktebel (а проводився він вже 17-й раз), що не так давно (6−8 вересня) вперше відбувся в Києві, на березі Дніпра. Чи то jazz був не той (хоча насправді палітра музики та виконавців виходила за рамки джазу: були і ф’южн, і етно-рок, і фолк, і нью-ейдж гурти та виконавці), чи береги Труханового острова не звикли до такого, чи Київ – не Коктебель і не Крим (природу і атмосферу якого ніколи ніщо не замінить). Але хвилі відгуку-резонансу не виникли, не захопили столицю та її мешканців.

Слухачів-глядачів на двох великих сценах (відкритій та джазовій) та одній малій (вінтажній) було критично мало майже на всіх концертах – і безплатних (вдень), і вечірніх (після 19-ї). Так, публіка в Києві важкувата на підйом, а ще, звичайно, розбалувана великою кількістю заходів та подій. А тут ще – як навмисне – 7−8 вересня грали jazz на території колишньої ВДНГ. Сказати, що в Києві джазову музику не люблять, а тим паче – не виконують було б цілковитою неправдою. І вся братія музикантів, колективів, радіоведучий Олексій Коган і Петро Полтарєв закономірно обурились би й підняли бунт.

То чому все відбулось саме так? – Фестиваль було недостатньо розрекламовано.

А ще середньостатистичний слухач і публіка (студенти, приїжджі заробітчани) панічно бояться слова «jazz» як чогось незрозумілого, неясного, невідомого й занадто складного, частина людей не можуть собі дозволити відвідувати платні концерти, багато хто внутрішньо затиснутий, закомплексований та не вміє слухати майже будь-яку музику (не привчений з дитинства) й не навчений сприймаючи твори розслаблятись та не вміє хоч трішки розкутись від почутого та пережитого. Є  ще один важливий момент. Вірогідно, Київ – не те місце, де живеться легко, де хочеться підспівувати й танцювати.

Та все ж таки головна причина − в людях: прийнята й розповсюджена тепер лінивість на пляжах, в тому числі на популярному «ЮБК», з лежаками, гамаками, кріслами, кальянами та коктейлями, утримувала й від води і від майже по-літньому теплих сонячних ванн – не лише від джазової музики й руху під неї.

Тож хвилі не розбіглись, вгору не піднялись. Все відбулось досить містечково, камерно, тихо, і майже непомітно пройшло. Аж ніяково за столицю та киян…

Сам Ум Рай

16.09.2019

Фотомоменти

 

 

 

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку