Головна » Фестиваль «Червона рута». Час засурмити по ньому чи по нас?

Фестиваль «Червона рута». Час засурмити по ньому чи по нас?

samumray.in.ua.

 

 

Щойно закінчились фінальні виступи цьогорічного фестивалю «Червона рута», який став тринадцятим  від моменту заснування у 1989 році. Число тринадцять і рік проведення 2013 –й…

Навіть якщо відкинути всі забобони з приводу «чортової дюжини», то і без цього буде над чим поміркувати. І міркування – роздуми виявляться аж ніяк не радісними, не оптимістичними, не надихаючими, не спонукаючими до звершень. Щось таки сталося недобре. В якомусь місці «переламався хребет». Видохлись люди: або фестиваль (організатори та артисти), або українці, які проігнорували практично всі дні його проведення на території колишньої ВДНГ у Києві, навіть заключний гала-концерт переможців та лауреатів цього та минулих років.

Зрозуміло, що погода була «нельотною», а сцени – відкритими. Але не варто втішатися такими обставинами. Просто щось десь «перегоріло» і в душі «Червоної рути», і в душах людей (які одне без одного не можуть існувати: творчий доробок потребує свого глядача, слухача, прихильника, особливо в жанрі музичної культури та пісні, зокрема).

Було шкода і зусиль команди організаторів, і спонсорських коштів, фактично витрачених даремно. Так, стояли потужно та якісно обладнані сцени, гриміла музика (саме гриміла, інакше запропонований глядачеві рівень звуку важко назвати), а глядача – не було, хіба що батьки з дітьми, які прибули на територію ВДНГ заради виставки «Шоу динозаврів» та випадкові люди – мешканці найближчого житлового масиву, які просто прийшли на прогулянку до парку. Шкода артистів та обслуговуючий персонал сцени, бо мало того, що було холодно, так і виступати не було перед ким.

Виникає закономірне питання: «Кому потрібний цей фестиваль, ще й проведений з неймовірним розмахом?» Потрібний він хіба що виконавцям, які сподіваються з його допомогою прославитись. Але з огляду на кількість публіки, саме з цього приводу виникають великі сумніви. Як тут станеш відомим, коли твої виступи нікого не цікавлять. Таке враження, що Україна і українці доходять до якоїсь останньої межі, до точки виснаження, до стану повного вихолощення, байдужості та зневіри.

  Короткометражні «шедеври» національного виробництва, або Майстер-клас з відлякування глядача.

Чи не варто  задуматись над тим, чи проводити фестиваль «Червона рута» надалі в такому ж масштабі, з таким само царським , але нікому не потрібним розмахом.

До цієї ж думки хочеться долучити добре відомий вислів, що «краще менше, та краще», ще й  в зв’язку з тим, що більшість виконавців, яких довелось послухати, були відверто не цікаві.

А за рівнем виконавської майстерності деяких учасників можна було подумати, що ти опинився на якомусь містечковому дійстві, а не на Всеукраїнському фестивалі сучасної пісні та популярної музики «Червона рута». Але це вже питання до тих, хто оцінював та відбирав виконавців до попередніх турів та фіналу.

Хочеться запропонувати організаторам зробити паузу принаймні для роздумів, для переформатування та деякої внутрішньої та зовнішньої переорієнтації.

Можливо всім нам потрібна пауза для відновлення та загострення почуттів і відчуттів, а декому – для виховання власного  смаку.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку