Головна » Гора Тотоха – нова пастка для довірливих?!

Гора Тотоха – нова пастка для довірливих?!

samumray.in.ua.

Інформація на шпальтах газет та різноманітні Інтернет – ресурси запістрявіли – замайоріли новою сенсацією.
З подивом дізнались, що зовсім поруч, а саме за 120 км від Києва біля селища Медвин Богуславського району знаходиться дивовижне місце – гора Тотоха. І всім – всім нелінивим та небайдужим людям, а особливо тим, хто цікавиться «місцями сили», задумується над сенсом життя, шукає шлях до себе і до Бога, а до всього страждає від якихось недугів, слід негайно побувати на цьому давньому городищі. І зробити це слід яка мого скоріше, поки натовпи паломників звідусіль не заполонили, не затоптали, не зіпсули чудодійне місце, яке за своїм впливом може зрівнятися з Тибетом, Алтаєм та, врешті, здобуде світову славу та стане новітньою «українською Меккою».
Вирішили з’їздити і пересвідчитись чи дійсно все так серйозно, на власні очі побачити і відчути магічний вплив гори Тотохи.
Добирались без проблем, місцеві жителі, показуючи дорогу до нашої заповітної мрії і кінцевого пункту подорожі, лише добродушно, але трохи скептично посміхалися. Ми були не перші паломники і селяни поступово звикають до популярності своїх околиць.
Гора собі, як гора, поруч такі ж самі пагорби, внизу біжить струмок, є джерельце край дороги біля підніжжя та пасеться стадо корів. Все традиційно та мальовничо. Близький та рідний серцю українця типовий краєвид. І, звісно, розлоге високе небо над просторами.
На схилі гори – табличка «Пам’ятка археології. Городище. Охороняється державою. Пошкодження карається законом».
На вершині – красиво, але дме холодний сильний вітер, люди – по – одинці і групками. Помітили організованих туристів, які посилено займались з гідом – екстрасенсом, лежачи на кариматах, медитуючи, розглядаючи скляну кулю у головуючої. Угледіли добре витоптані («лисі» – без трави) місця, де треба стояти та проникатися хто чим може (чи то молитися, чи то гріхи спокутувати, чи то задавати сакральні питання, чи то просити про здоров’я та проблеми; вибір абсолютно вільний: жодної інструкції знайдено не було, ніхто з присутніх, в тому числі екстрасенс чи біоенергетик, нічого певного щодо дій на горі не знав). Розглядали купки дрібних грошей (жертвоприношення чи, звичніше для слуху, пожертви духам гори) та камінь з відомим у цілому світі знаком реріхівського Товариства – Знак Музея Рериха «Moria Rex».
Походили, постояли, помолились, помилувались, поспостерігали за присутніми паломниками та були запрошені жінкою – біоенерготерапевтом відвідати це місце ще раз у групі під її керівництвом і з більшим толком. Отримали її ж запевнення, в тому, що «тут така енергія! і на всякого гора діє так, як йому необхідно» (винахідлива трактовка, якій важко щось заперечити; грубо кажучи, якщо ви погані, то почнеться енергетична очистка і вам погіршає; якщо з вами все добре, то вам покращає). Насолодившись спогляданням пейзажів та свіжим повітрям, померзнувши на сильному вітрі, подалися додому на Київ.
І не те, щоб ми не вірили, і не те, щоб ми були такі вже нечутливі і скептично настроєні (все якраз навпаки, дух пошуку пригод та авантюр не дозволяє сидіти в спокої дома), але факти – річ вперта, не відкрутишся, не відкараскаєшся.
Вже дома, після повернення з подорожі, кинулись шукати більш детальну інформацію і головне – науково обґрунтовану. Скажемо одразу: не повезло. Щось певне віднайти не вдалось. Наукові джерела вперто мовчали.
А в МГО «Українському Реріхівському товаристві» взагалі були подивовані нашим питанням щодо їх «фірмового» знаку – підтвердження і благословення місця на горі Тотосі.
Товариство Реріха визнало цей факт – провокацією та спекуляцією тих, кому це дійсно вигідно.
Ми – не слідчі органи, тож скажемо відверто, що наші пошуки не дали якогось певного результату.
Тож ми досі не знаємо звідки і з чиєї подачі «виросли ноги» у чутки про місце зцілень на горі Тотоха поблизу Медвина.
Питання залишається відкритим. Зрозуміло лише одне, що певній групі людей, а саме: екстрасенсам, цілителям, екскурсоводам, туристичним фірмам, новий міф – дуже вигідний.
Мовчить Тотоха. Вона точно все знає.
Але береже свої таємниці.
p.s. Єдине, що ми можемо і мусимо зробити, так це застерегти людей від шахраїв – шарлатанів та закликати бути всіх обережними та пильними, довіряючись невідомому і вкладаючи власні гроші в щось непевне. Бажаємо всім за будь – яких обставин зберігати здоровий глузд, критичність поглядів та розсудливість вчинків.

Сам Ум Рай

6.01.2013

Довідка від 16.02.2014

p.s. На запитання щодо гори Тотоха Болтрик Юрій Вікторович, кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту археології НАНУ надав інформацію: “Стосовно гори Тотоха можу повідомити, що там є матеріал доби раннього заліза 7- 6 ст. до. н. е. Але чи було там селище чи культове місце (це не курган, а природній пагорб) сказати важко, оскільки там була лише археологічна розвідка в 1972 році. Навколо Медвина є ще поселення цього ж часу – на Святій горі (див. “Археологія” випуск №15 за 1975 рік, стаття Ковпаненко, Левченко). Але місце безумовно цікаве, оскільки за 2 км від нього проходив Чорний Шлях і поруч знаходилось геть не досліджене Журжинецьке городище (одне з найбільших).

В 2014 году в Украине был задуман и с тех пор успешно реализуется проект “Яхонты-изумруды мудрости Аглаи” — настоящий океан интересных полезных мыслей, кладезь добрых пожеланий и наставлений.

Охват тем широкий, подача лаконична (длительность записи не более 15 минут), доступна пониманию каждого человека.

Автор проекта — мистецький портал “Семицвіт”.

Содержание проекта.

Також вас можуть зацікавити наступні публікації:

«Родові програми знищення», Л. Гридковець

«Феномен українського шаманізму – сучасне прочитання», Ятченко В.Ф

Путешествие символами Таро: от шута к магу

Эзотерические советы

«Как расширить своё Е-информационное пространство»

«Реинкарнация», Балакхилья дас

Монах про звук (конспект лекции) — «Тайная сила звука»(І), лектор — Манас Кришна Дас (Михаэль Глазиу)

вторая часть — «Тайная сила звука»(ІІ), лектор — Манас Кришна дас (Михаэль Глазиу), астропсихолог Ольга Козаковская

Наукова стаття “Трипільський орнамент та змінені стани свідомості” Тараса Ткачука

«Психическая энергия» (І), лектор А. Кихно

«Феномен психической энергии» (ІІ), лектор А. Кихно

«Еволюція свідомості у філософії Шрі Ауробіндо» (І), лектор О.Кіхно 

«Людина Майбутнього у філософських поглядах Шрі Ауробіндо» (ІІ), лектор О.Кіхно

«Женственность. Её аспекты. Как раскрыть в себе Венеру», школа Рами Блэкта

«Счастье каждый день», школа Рами Блэкта

«Как быть любимой и успешной женщиной. Особенности Луны и Венеры», школа Рами Блэкта

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку