Головна » І тут задіяні гроші

І тут задіяні гроші

samumray.in.ua.

 

 

Як засвідчує охоронна табличка, на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської знаходиться будинок із старокиївською аптекою – пам`ятка архітектури XIX сторіччя. Аптеку на підходах до вуличних галерей Андріївського узвозу добре знали і кияни, і гості міста.

банк ПроКредитБанк

Але тепер в цьому приміщенні розташувався  «ПроКредит-Банк», мабуть, малувато в Києві різних банків та їх відділень. Щоправда, аптек теж чимало, але ця була красива, історична, відома. Шкода, що живемо в ті часи, коли гроші вирішують все (хоча так хочеться сподіватися, що це не зовсім так, що не все так печально).

А табличка – зайве нагадування про ще один неприємний випадок, що стався з Києвом.

 

Як результат маємо ще одну втрачену історичну пам’ятку, яку відділення банку спотворило, бо зовсім не вписалось у загальний вигляд будівлі.

Сам Ум Рай

23.05.2014

 

Втрата історичної пам’ятки

А на цьому знімку можна побачити ще одне невдале, а точніше – варварське розміщення. На цей раз – це МакДональдз, який псує старовинний будинок на розі вулиць Богдана Хмельницького та Івана Франка.

А ось і подібна ситуація на вулиці Саксаганського. Весь будинок (цілісна архітектурна споруда)втратив свій вигляд.

вулиця Саксаганського

вулиця Саксаганського

Втрата історичної пам’ятки

 

 

 

Це лише два приклади. А скільки їх по всьому Києву! Сотні і сотні.
Власники змінюють одне одного з фантастичною швидкістю, відповідно змінюється і профіль, за яким використовується приміщення (і першого поверху, і напівпідвальне), а приватні власники квартир часто псують фасади, перетворюючи балкони на лоджії.
лоджії в оренду
І кожного разу спостерігаємо перебудову за перебудовою, часто капітальну, з ламанням стін, з ліквідацією старих дверей. І столичний Київ – древнє місто – перетворюється на чудо глобалізації.
Буває, що опинишся в місці, яке добре знав колись і … не впізнаєш його.
Шкода, що нема законодавчої бази, яка б категорично забороняла псувати фасади старих будівель на 1-х поверхах та у напівпідвалах будь-яким власникам чи орендарям. Так само це мало б стосуватись і до балконів старовинних споруд, які де-не-де перетворилися на пластикові «мильниці» і паскудять всю естетику будівлі.

  Метаморфозы с автомойкой (ІI)

Сам Ум Рай

4.10.2014

p.s. Ще один наочний приклад:

вулиця Червоноармійська

вулиця Червоноармійська

 

Сам Ум Рай
7.12.2014

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку