Головна » Ілюзії та даремні зусилля «Мистецької платформи»

Ілюзії та даремні зусилля «Мистецької платформи»

samumray.in.ua.

 

 

Ілюзії та даремні зусилля «Мистецької платформи».
Оголошення, розклеєні по місту, обіцяли 21 жовтня 2012 року цікаву програму (виставка картин, відеоінсталяція, показ мод), організовану творчим об’єднанням «Мистецька платформа».
Чемні глядачі прийшли завчасно – до 17 години (початку заходу).
Адреса: вулиця Грушевського 4 б – відселений житловий будинок під горою, неподалік від Міжнародного центру культури та мистецтв (колишнього Жовтневого палацу), в самому центрі міста – за два кроки від Майдану Незалежності та Хрещатика. Будівля, в якій мала відбутись мистецька подія і за якою юридично закріплений організатор «Мистецька платформа», давно перейшла з комунальної власності міста у приватну власність, кажуть до рук якоїсь фірми «Грааль», та перебуває в страшному, а саме: аварійному та занедбаному стані.
Про яку культуру може йти мова, якщо в будинку, де проводяться якійсь культурні акції, відсутні туалет та умивальник, стан електричної мережі – відповідний, скоріш за все, пожежонебезпечний, а знаходитись людям в будинку, де все старе та напівзруйноване (сходи, вікна, двері, стіни перекриття) не варто, бо є загроза нещасного випадку!
Представники «Мистецької платформи» стверджують, що вони захищають старий Київ (як і від кого, якщо будівля вже не є комунальною власністю і конче потребує капітального ремонту і реконструкції, а коштів, плану та можливостей зарадити творче об’єднання не має), та сприяють молодим авторам, допомагаючи заявити про себе та продемонструвати свою творчість.
Частково правда в цьому є. Але, очевидно, що перш за все «Мистецька платформа» популяризує та рекламує себе, як творчу одиницю.
І дуже шкода, що багато сил та часу витрачається людьми на цей здебільшого ілюзорний проект. Хіба що, вони сподіваються на появу спонсора – чарівника, який мало того, що перекупить будинок, проведе необхідні роботи з реконструкції та візьме споруду на баланс, так крім цього буде фондувати реалізацію ідеї творчого об’єднання та фінансово підтримувати молодих митців, заради яких все це й організоване.
Серед всіх цих намірів та обставин слабо продивляється ідея захисту Києва від руйнації та бездарної забудови.
Виглядає все наївно, глупо і печально: група молодих людей зайняла будівлю – вже чиюсь власність, ясно, що тимчасово (як і у сумнозвісному випадку з проведенням культурних акцій у Гостиному дворі на Подолі) і користується можливістю – тусується та висить (без допомоги сленгу не обійтись), гаючи даремно свій дорогоцінний час.
На жаль, запланованої на 21 жовтня акції більшості з бажаючих дочекатися не вдалося, бо ще й через годину людям, що прийшли на 17 – ту , пропонували зачекати. А воно ж знаєте холодно, на дворі і приміщення не опалюється, і туалету нема, і вікна – двері вибиті (всюди волого і протяги).
І нам довелося піти з цієї сумнівної затії, та було шкода витраченого часу і зіпсутого настрою, адже нічого цікавого побачити не вдалось. А от висновки зробити і написати цього листа довелось.

Сам Ум Рай

26.10.2012

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку