Головна » Коли неділя перетворюється на ярмарок

Коли неділя перетворюється на ярмарок

samumray.in.ua.

 

 

P1190991
Не в поетичному, чи то переносному, а в прямому смислі. То як вам це: сподобалось би чи ні?
Якщо ви торгуєте, то це ваша буденність і заробіток.
Якщо ж ви житель міста, а поруч з вашим будинком щотижня розгортається ярмарок, то вихідний перетворюється на казна-що.

 

 

Вже з 5-ї ранку продавці розкладаються – розташовуються, метушаться, шумлять і голосно перегукуються, деколи й сваряться, брязкають та стукають металевими конструкціями лотків палаток.
Інколи всі учасники починають ворушитися з вечора суботи, займаючи місця і паркуючи автомобілі просто на зеленій зоні обабіч проїжджої частини.
Далі весь день під вашими вікнами сновигають, юрмляться люди, величезні мухи та оси, приваблені продуктами, залітають у вікна.
А в кінці дня можна спостерігати наслідки справжнього льодового побоїща: купи сміття, зіпсуті та недбало кинуті овочі та фрукти, поламані ящики та іншу тару, брудні смердючі калюжі і потоки на асфальті.
Торгують з порушенням усяких санітарно-гігієнічних норм: м’ясні та молочні вироби, риба знаходяться на столах просто неба, без холодильників (!!!); чи перевірена продукція, чи є дозвіл на її продаж — нікому невідомо.
Автомобілі та торгові ятки створюють значні перешкоди для руху транспорту, заважає жителям добиратися до своїх будинків.
А зовсім недалеко – старий, стаціонарно обладнаний базарчик, продавці з якого ціле літо (відколи з’явився ярмарок по вулиці Доброхотова та частково Семашка в Академмістечку) потерпають: виторгу по неділях – ніякого.
Заборона мерії на проведення вуличних ярмарок у літню спеку аж ніяк не вплинула, міліція – відписується й відмахується, хоча відповідна служба мерії (Департамент промисловості та розвитку підприємництва КМДА) на звернення відповіла, що дозволу вони на цей ярмарок не давали.
Хто крайній? Звісно, той, хто страждає.
Хто з прибутками? Той хтось чи ті хтось, що беруть гроші за місце з торгуючих. Лише в серпні примудрились приліпити синій будиночок туалету – просто на газоні, під вікнами житлового будинку. (Здогадайтесь, де до того часу справляв нужду весь багатолюдний імпровізований ринок!) Тепер він тижнями «прикрашає» навколишній пейзаж. Служба прибирання з’являється, хоча часто після дзвінків обурених мешканців і аж на ранок понеділка.
За що жителям Доброхотова та Семашка така щонедільна кара, випробування і без того розхитаних останніми подіями та нестабільними умовами життя нервів?!
Може, підкаже хтось?
Або краще, підкаже, як справлятись з хаосом, безладом та суцільним безпорядком, що коїться навколо та як пробивати непробивну стіну корумпованої влади?
От би всім мешканцям гуртом бойкотувати ярмарок, але рівня загальної свідомості на це не вистачає.

  І тут задіяні гроші

Сам Ум Рай

1.09.2015

Історія про ярмарку на розі вулиць Доброхотова й Семашка:

Ярмаркуємо, поки ще корупція надворі

Сумнівні переваги вуличної торгівлі

Коли неділя перетворюється на ярмарок

Фільм-колаж про ярмарку:

Ярмарок стихійне лихо

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку