Головна » Конструктор «Гендер»

Конструктор «Гендер»

samumray.in.ua.

 

 

 

 

Нікого не доведеться переконувати в тому, що ігри призначені в основному для дітей. Малеча і трохи старші їх полюбляють, бо бавитись – в природі маленької людини, яку ще не обсіли проблеми дорослого світу. Через різноманітні ігри ми пізнаємо життя. Звичайно, дехто з дорослих навіть виростаючи, продовжує гратись свідомо чи підсвідомо з собою, іншими, всім світом зрештою. Та то вже їхній вибір.

Конструктори полюбляють не тільки хлопчики, але й дівчатка. Хтось через любов до складання чогось нового й цікавого з більш дрібних вихідних частин навіть вибирає роботу в конструкторському бюро. Та загалом дорослого, що самостійно грається з кубиками, вибудовуючи-конструюючи щось з них, без дитини ви не побачите.

 

 

Алевтина Кахідзе

Хоча трапляються виключні випадки. Один з них і випало спостерігати в Національному художньому музеї на презентації інтерактивного проекту-інсталяції Алевтини Кахідзе, відомої сучасної мисткині, Construсt Gender. Після вступного слова та деяких пояснень, охочих з присутніх на події запросили до діла: до гри з кубиками, на сторонах яких на чорному, червоному чи білому фоні були зображені портрети тих, хто підтримує рух He For She тепер, як і тих, хто, вірогідно, підтримав би його в час свого життя, значки, що позначають стать і слова про стать, з яких мали скластись п’ять фраз на гарячу й улюблену багатьма тему, гендерно-соціальну. А мисткиня ще й пообіцяла подарувати нашвидкоруч виконані портрети учасників гри.

 

 

І дорослі люди (хоча це був переважно молодий контингент віком від 20 до 50 років) взялись до гри  в кубики. Було видно, що деякі не дограли в них в дитинстві: з таким азартом вони конструювали інсталяцію художниці, дошукуючись потрібних кубиків та намагаючись виконати поставлене завдання. І все це виглядало нібито весело.

 

 

 

 

 

 

 

Але вже сама назва забави, в яку запропонувала зіграти А. Кахідзе, звучить цілком не по-дитячому. Ми чомусь маємо конструювати гендер. В цьому і полягає слизькість моменту. Виявляється, є не дві статі, чоловіча та жіноча, а цілих п’ять, які людина вільна обирати. І над цим треба починати міркувати вже з шкільних років, щоб встигнути розібратись з самим собою. А тоді вже можна буде думати і про стосунки між статями, які, як ви можете здогадатись, в останній час дуже урізноманітнились, доповнились різними варіантами. Якщо взятись до Вікіпедії, то можна реально заплутатись в усіх визначеннях і трактуваннях щодо гендеру, теми, що активно піднімається, мусується й підтримується різними наддержавними і державними структурами та фондами.

Хороша тема та ідея фемінізму, без ухилів і вивертань, в центрі якої справжня жінка з усіма її достоїнствами, потребами та можливостями, – на жаль, затирається усім іншим, що обертається навколо гендеру, в тому числі участю персон трансгендерів та агендерів, активність яких дуже зросла.

 

 

На кого спрямована гра Gender Construct?  – На молодь. Важко собі уявити людину за 60, що завзято тягатиме кубики з підозрілими словами і значками. А юні – клюнуть. І почнуть складати кубики Кахідзе. І хтось з них, піддавшись на провокацію, почне раптом шукати свою справжню стать. А далі… Далі через деякий час гарантовано виникне суспільство збоченців. І саме в ньому авторові дуже б не хотілось опинитись. Та все до того йде (бо ведуть і тягнуть).

 

 

Прикро, що ідеї фемінізму та гендерної рівності часто відстоюють жінки, які вже з першого погляду викликають сумніви щодо статевої приналежності своїм виглядом, а якщо чесно, то їх вигляд прямо засвідчує їхню нетрадиційну сексуальну орієнтацію. А коли агресивно-чоловіча манера поведінки, яку в них спостерігаєш, ще й підтверджує здогадки, то можна чекати чого завгодно, в тому числі – неприємного, навіть дискримінації на рівному місці.

 

Гендерно-конструкторські листівки

 

 

Саме такий інцидент стався в Urban Space 500 на відкритій публічній дискусії на тему антигендерних рухів «Кому та чим заважає гендер?», що відбувалась на початку березня, напередодні свята – Міжнародної солідарності жінок.

Звичка боятись самих себе і недовіра до людей, вигляд яких не викликає сумнівів в їх традиційних поглядах і сексуальних виборах, вилились в упередженій соціофобічно-грубій поведінці стосовно звичайних відвідувачів події, що були заздалегідь зареєстровані та жодним чином не порушували громадського порядку.

Так, це лише маленький неприємний епізод. Та він залишив по собі слід: розуміння того, що межі нормального, традиційного, прийнятого та звичного в суспільстві тепер регулярно порушуються усілякими гендеристами й гендеристками різних рівнів – і науковцями, і тими, хто не дасть собі ради у своєму власному тілі і намагається конструювати щось неозначене, позиваючись до богів-творців і кидаючи виклик природі. Схоже на те, що права саме 2-х статей справді скоро треба буде відстоювати та захищати.

 

 

 

 

Сам Ум Рай

21.03.2020

 

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку