Головна » Красиве в Києві

Красиве в Києві

samumray.in.ua.

 

 

P1190179

Макет пам'ятника Анні Ярославні, автори Костянтин Скритутський та Федір Баландін

Макет пам’ятника Анні Ярославні, автор Костянтин Скритутський та Федір Баландін

Виявляється, навіть цілий фестиваль в центрі столиці можна провести вишукано та зі смаком. Дещо нове та незвичне запропонували всім нам заповідник «Софія Київська» та організатори і учасники першого Міжнародного фестивалю «Анна-фест», що відбувся цими вихідними.

 Сергій Проскурня та Юрій Макаров

Сергій Проскурня та Юрій Макаров

Тема обрана – прекрасно, задумка – чудова, а атмосфера на території Софії лише сприяла цьому та створювала чудове тло дійства – історичного екскурсу (вели його Юрій Макаров та Сергій Проскурня) та концерту старовинної та тематичної музики.

 

І добре, що другого дня було мало людей, камерність лише допомагала проникненню за завісу віків, звідки дивилась на нас Анна Ярославна – королева Франції, дивилась з благородством і мудрістю та, хочеться сподіватись, вдячністю за пам’ять про неї, дочку Ярослава Мудрого, онуку Володимира-хрестителя, дружину Генріха І та матір французьких королів.
P1190184
Теплий літній вечір лагідно огортав присутніх, прекрасні голоси виконавців і музика торкали найпотаємніші струни у душах слухачів.

І над Києвом пливли спомини-хвилі сивої давнини, сповнені благородством і шляхетністю знаменитих історичних постатей.
Спасибі Юрію Макарову, який дуже ввічливо та делікатно нагадав всім, що ми і є Європа, що ми нею були завжди.

p.s. І лише один момент трохи бентежив. Так, і на цей захід першого дня основної програми вхід був за запрошеннями: знову VIP-персони, знову обраність, знову виключність, знову «не для всіх». Саме це, з огляду на взятий загальний високий тон, виглядало якось не зовсім шляхетно: таке собі не князівське «фе» для звичайних киян. Чи спеціально запрошені такі вже особливі та надзвичайно благородні, а всі інші не дуже? Чи все навпаки?
Чого не пускати всю публіку разом і навіщо робити два дні фестивалю, повторюючи майже ту саму програму?

  Дні Львова у Києві – справжнє випробування для організму

20.07.2015

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку