Головна » Квест «Розшукай голоси любові»

Квест «Розшукай голоси любові»

samumray.in.ua.

 

 

 

Оце-так загадка! Щодо голосів, то їх, здавалося б, треба зуміти розчути. Та «Голоси любові» Арсена Савадова, продукту його власної авторської кухні – нового проекту, все ж візуальні, соціально-перформаністичні, тож їх уважні глядачі, відвідувачі Центру сучасного мистецтва «М 17» мають розшукати… очима, свідомістю, відчуттями.

 

 

 

Людей зі слабкими нервами доведеться слізно прохати лишатись вдома, за ради їх блага та самозбереження. Молоді краще на новий проект модного сучасного фотохудожника взагалі  не ходити, бо психіка юних нестійка, а погляди на світ не достатньо сформовані та окреслені. До речі, в інформаційному буклеті вказані вікові обмеження: 16+. Зізнаємось, що на відкритті не було помітним, щоб у когось перевіряли паспорт. А публіці зацікавленій доведеться зізнатись, що переможця квесту… не буде взагалі. Чому? – Все просто: любові та її голосів ви не відшукаєте ні в проекті «Голоси любові» (концептуальні постановочні фотографії та фільм), ні в «Щоденнику потопельника», який спаскудив своїм «романтизмом» одну з найкрасивіших кримських рік – Чорну, ні в підбірці робіт всіх попередніх циклів, ні деінде у Савадова. Високих почуттів у цього митця нема. Чомусь переконані, що він би сам, особисто, цього б і не стверджував. Всіма ствердженнями, описами, трактуваннями, поясненнями та витлумаченнями займаються у нас мистецтвознавці. От як і що хтось з них напише (бажано авторитетний) – то так і буде, закріпиться амплуа і жанр, зміст і підтекст. Вікторія Бурлака взялась і цей проект потягти на собі: оспівати (як і всю творчість Савадова), міфологізувати, наділити легендарністю підозрілі (щодо здорового глузду) ідеї, естетизмом, любов’ю та усілякими іншими вигаданими гарними якостями.

 

 

Арсен Савадов

Фотохудожник у всіх своїх проектах шокує глядачів, провокує, викликає сум’яття, почуття незручності та відрази. Він рве простір на частини. Все в його фотографіях – злий стьоб. Ні краплі любові. Самі антиестетика з антиетикою. Роботи яскраві, дорого оформлені, виконані за участі численних помічників, учасників та різноманітного антуражу, дивитись дуже неприємно.

Окремо хочеться сказати про презентацію фільму «Голоси любові». Відверто вразив самозахоплений виступ-зізнання щодо власних уподобань Сергія Проскурні, відомого в мистецьких колах режисера та продюсера (постановника парадів П. Порошенка, час правління якого вже, на щастя, в минулому), який розповів присутнім про підготовку до зйомок та сприяння владної верхівки, в тому числі армійської, військових, в зйомках шестихвилинного фільму в районі збройного конфлікту на стражденній землі Донбасу.

 

 

Важко сказати, чому співаки Марія Максакова та EL Кравчук погодились зіграти Мерілін Монро в проекті «Голоси любов». В їх голосах та виконавській майстерності любов та краса присутні. Але цього не видно в розіграному серед солдатів театру абсурду… Зате піару на гарячій темі – повна купа. Невже вони спокусились славою війни?!

Не ходіть за любов’ю в галерею «М 17». А якщо бажаєте садизму та агресії – то звичайно сміливо йдіть. В новому проекті Арсена Савадова цих ядів достатньо. Ви отруєтесь гарантовано. І якщо така мета цього митця – то треба привітати його з черговою її успішною реалізацією.

 

 

«Голоси любові»

 

 

 

Вступне слово (відкриття виставки «Голоси любові»)

 

 

Фільм «Голоси любові»

 

 

Виставка «Голоси любові»

 

 

«Щоденник потопельника»

 

 

 

 

Різні фотопроекти Арсена Савадова

 

 

 

 

 

Сам Ум Рай

9.02.2020

 

Чорні хмари

 

 

Терміновий виклик

 

Отторжительно

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку