Головна » Лист до Національної радіокомпанії України

Лист до Національної радіокомпанії України

samumray.in.ua.

 

 

Ми є давніми та вірними прихильниками проводового радіомовлення та вдячні всім працівникам радіостанцій за цікаві, змістовні і корисні радіопередачі.

Але є ряд болючих питань, які хотілося б висвітити в цьому листі та привернути до них увагу редакцій (з єдиною метою – підвищення якості роботи та збільшення попиту на радіотрансляції, які, переважною більшістю своїх передач, залишаються, на щастя, «променем світла в темному царстві»):

  1. Дикція та вимова ведучих. Марія Сазон, Марія Виноградова та інші – ведуть свої рубрики скоромовкою (так нині модно на всіх станціях FM – довжини), проковтуючи та зливаючи слова.
  2. Інтонаційна дикція Лани Вєтрової, Ірини Скуратівської, Ольги Бабчук та інших настільки сумнівної якості, що деколи доводиться переборювати відразу та неприємність прослуховування заради цікавого наповнення передач.
  3. Помилки в наголосах, у смисловому вживанні слів в рекламах і в передачах. Доводиться весь час бути насторожі, готуючись до шоку від низького рівня грамотності матеріалу що подається. На жаль радіомовлення та диктори, що лишалися взірцями вживання українського слова пішли у минуле.
  4. При оголошені цікавої інформації про події (а часто радіо залишається для багатьох людей єдиним джерелом свіжих та вчасних анонсів культурних подій та міроприємств), диктори забувають називати чи то точний час, чи то місце проведення відповідного заходу.
  5. Безкінечні телефонні інтерв’ю у прямій трансляції чи у запису подаються, чомусь, з дуже низькою якістю. Вуху здорової людини буває тяжко бодай щось вловити, до того ж проводове радіомовлення навіть в Києві транслюється досить погано.
  6. На деяких передачах прямого ефіру, де до студії запрошені фахівці у певних питаннях, ведучі поводяться не зовсім тактовно, а саме: перебивають і збивають гостей, які спеціально підготували цікаву інформацію, пропускаючи в ефір слухачів з питаннями, які часто є недоречними та зайвими. Такі дії – є заграваннями з додзвонювачами та позбавляють можливості громадян отримати важливу інформацію в повному обсязі.
  7. Ще одне болюче питання – постійні, ще й одночасні трансляції на 3 – х каналах передач релігійного змісту. Йде грубе насадження християнського світогляду, хоча, як відомо, у нас церква відділена від держави. Прикро, що ваш інформаційний простір теж купується за гроші.
  8. Деякі радіоведучі, приймаючи гостя в студії, забувають повторно представити його в середині, або й по закінченні виступу. Слухачеві, який підключився не з самого початку, залишається лише здогадуватися про те, хто саме виступав.
  Хорошо забытое старое

Сподіваємось на розуміння, розгляд та відповідне реагування на наші зауваження.

Сам Ум Рай

1.09.2012

Відкритий лист Роману Коляді та співробітникам радіо «Промінь»

Лист Національному радіо (І, ІІ та ІІІ каналам)

Відкритий лист до радіостанції «Промінь» про казус з поняттям «любов»

Бути чи не бути? (про доцільність існування «Громадського радіо»)

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку