Головна » Проблеми міста Києва

Проблеми міста Києва

На цій сторінці представлені посилання на статті про Київ та його актуальні проблеми. Список постійно оновлюється новими публікаціями.

«Як тебе не любити, Києве мій», цикл «Занедбаний Київ», фільм І – «Академмістечко»

Фільм про фактичний стан Академмістечка в Святошинському районі столиці.

«Як тебе не любити, Києве мій», цикл «Занедбаний Київ», фільм ІІ – «Руйнація»

Фільм-колаж про руйнацію міста Києва і не тільки…

 

Так передчасно обривається життя дерев

Фільм-коллаж.

Чому гинуть рослини у Києві?

Всім добре відомо, що ситуація з зеленими насадженнями у столиці вже з десяток років є критичною…

 

В центрі Києва — не Гідропарк, а гідробардак!!!

По темі: Прокльовуються паростки цивілізації Острів природних Скарбів чи Острів Сміття? Сміття – в головах, сміття – на пляжах Киев по уши в грязи

Стихійна торгівля, ярмарок,торгівля заборонена

Ярмаркуємо, поки ще корупція надворі

Щастя тиші і спокою протривало недовго. Організатор (ТОВ з промовистою назвою «Екологія», що, з огляду на рід занять, звучить як насмішка над усім , що асоціюється зі словом «екологія») знову закликав торговців, які з’явились — не запилились разом з автомобілями, столами, палатками, ящиками та крамом, приладнав будку-туалет на іншому куті перехрестя вулиць Доброхотова та Семашка

То з песиком чи без?

Підходиш до парку і бачиш, що вигулювати тварин категорично заборонено. І правильно, бо парки – для людей, яким в мегаполісі так не вистачає затишку і комфорту під кронами дерев, ковтка чистого повітря та усамітнення з природою чи в компанії з близькою людиною.

Висотка на бульварі Вернадського

А гроші не переводяться!

Чи АТО (війна), чи економічна криза й зубожіння всього народу – декому байдуже. Висотки ростуть як гриби після дощу. Темп будівництва лише нарощується. Звісно, на «радість» тим, у кого вкрали шмат сонця, неба і вільного простору.

Передвиборчі перегони

Передвиборча нескромність

До вашого двору ще не завітала радість від депутата, що знову хоче бути обраним, потрапити до влади та мати доступ до державних, тобто ваших грошей, грошей платників податків?!

Стихійна торгівля на вулиці ак. Доброхотова

Сумнівні переваги вуличної торгівлі

Сталося чудо?!  Чи то зорі раптом зайняли гарну позицію, чи то пора виборів наближається, але факт залишається фактом: два тижні підряд поліцейські розганяють охочих поторгувати на ярмарку-самозванцю на розі вулиць Доброхотова й Семашка, що в Академмістечку Києва.

 

Вред рекламы, продажа общего общего пространства города

Визуальный терроризм

Вы  заметили, что кто-то периодически продаёт общее пространство города (покупателей в эру рекламы и управления массовым сознанием всегда предостаточно)?

Вибори в Києві, бульвар Вернадського, графіті

Передвиборчі жахалки

Чинна влада та кандидати в депутати усіма силами намагаються заявити про себе та продемонструвати свою спроможність турбуватися про нас і місто ось таким чином: Виглядає подібна заявка дуже промовисто і … страшно!

Французский культурный центр

Пошлая некультурность

В эту субботу Французский культурный центр (Французский институт) отмечал 20-летие своей деятельности в Украине. Замечательная государственная институция, которую знают и любят многие. Мероприятия проходили в Киеве на улице Гончара.

Золотоворітський сквер, пам`ятка природи

На сторожі золотоворітського бізнесу

Малесенький старовинний сквер в самому центрі древнього Києва, пам’ятка природи, що охороняється законом, коло іншої історичної пам’ятки – Золотих воріт. В центрі його – старезний фонтан Шіле (один з семи братів, що «вижили»), величезні дерева і лавочки навколо.

Український дім

Чи є відповідальний?

Стіна на вулиці Трьохсвятительській, що веде до Українського дому і далі перебуває в поганому стані. А час і сили природи роблять свою справу. Вони, на відміну від людей, дуже послідовні і заповзяті.

 

P1200556

Контрасти

Саме так виглядає обличчя сучасної України. Реальність жорстка. Разючі контрасти впадають в очі.

vdng_16

Вырванная страница истории

Декоммунизация и десоветизация дружно запущены на орбиту украинской реальности. Метла метёт. Под горячую руку, на пике «Ура!» и «Долой!» летит всё подряд. Да, разрушать — не строить.

 

IMAG0022

Тяга до … книги чи тютюну?

Фотографічна знахідка свідчить про те, що нездорова пристрасть до паління переважає над бажанням щось почитати (звісно, лише фото спонукало до порівнянь такого геть не співвідносного, як читання і паління).

 

tatu

«Нет» естественности, или Восстание против природы

Волны нового сумасшествия или бунта с головой накрывают и без того не совсем стройные ряды молодёжи. Объясним, что имеется в виду. Все согласятся, что всё больше татуированных можно встретить на улицах Киева, да не только его (другие города и регионы Украины также в курсе дела).

Реклама котекса (насилие рекламы

«Котексом» — по свідомості

«Котекс» і його величезна реклама, безперечно, дуже актуальні, саме на платформі станції метро «Гідропарк», звідки, як відомо, всі шляхи ведуть на пляж.

 

P1190204

Прокльовуються паростки цивілізації

Вже аж під кінець цьогорічного пляжного сезону кияни мали змогу порадіти деяким нововведенням. На декількох з міських пляжних зон з’явились фонтанчики з питною водою, душі, крани для ополіскування ніг та яскраві таблички, що закликають не смітити й підтверджують заборону паління на пляжах – зонах масового відпочинку. З водою – все чудово.

«Теплицы»-переходы

Но в них ведь ничего не предполагалось выращивать, можете резонно заметить вы. Да, не предполагалось. Но за несколько минут пребывания в душной атмосфере любого подземного перехода и выхода из метро, покрытого округлым навесом из прозрачного зеленоватого пластика, может стать дурно: прохожие могут получить, как минимум, тепловой удар и почувствовать себя варёным овощем, или потерять сознание (выключится)…

 

P1200409

Коли неділя перетворюється на ярмарок

Не в поетичному, чи то переносному, а в прямому смислі. То як вам це: сподобалось би чи ні? Якщо ви торгуєте, то це ваша буденність і заробіток. Якщо ж ви житель міста, а поруч з вашим будинком щотижня розгортається ярмарок, то вихідний перетворюється на казна-що.

Удовлетворение в духе глобализации, или Семимильными шагами в цивилизацию

Удовлетворение в духе глобализации, или Семимильными шагами в цивилизацию

Развлечения продолжаются. Всё больше и больше появляется в Киеве желающих организовать что-нибудь, если не такое, так эдакое. Порой случается попасть на интересное и содержательное событие. Но чаще всего организаторы, двигаясь по достаточно примитивному, но практически беспроигрышному варианту пути предлагают публике … банально поесть.

Труханов остров, ЮБК

Гуляй-разгуляй на ЮБК

Всё класс! Жизнь бьёт ключом! Расслабься, выпей, покури кальян, прикупись на ярмарке, развлекись, повиси с друзьями под «туц-туц».

P1190173

Красиве в Києві

Виявляється, навіть цілий фестиваль в центрі столиці можна провести вишукано та зі смаком. Дещо нове та незвичне запропонували всім нам заповідник «Софія Київська» та організатори і учасники першого Міжнародного фестивалю «Анна-фест», що відбувся цими вихідними.

P1190165

Над Киевом – музыка

И это по душе всем жителям столицы и её гостям, ведь есть чем прекрасным и полезным наполнить себя летом – традиционно любимой порой отпусков.

P1190006

Погляд крізь рожеві окуляри

Ще одна цікавинка, просто-таки до євросоюзної теми. На Співочому полі у Києві, на пагорбах Ландшафтного парку, де нещодавно відбувалась виставка квіткових композицій, присвячених країнам Євросоюзу (деякі з них ще й досі можна оглянути) красується така собі сучасна скульптура, чи пам’ятник, – величезні рожеві окуляри. Дуже симпатичні окуляри, коло яких всі охоче фотографуються. Але чому окуляри з рожевими скельцями?!

P1180582

Від зірок кремлівських до зірок євросоюзних

Не інакше, як нам з вами (всій Україні з її мешканцями) усіма силами допомагають рухатись саме в такому напрямку. Почався цей процес дружнього спрямування вже давно, а зараз він продовжує активно підкріплюватись зацікавленими сторонами. В чому зацікавленими, можливо спитаєте?

402399_1000

«Я – Мрія», або Замовлення уряду України виконано

Молодці французи, а точніше Французький інститут в Києві, Посольство Франції в Україні та «Альянс Франсез», які організовують й щорічно проводять Дні французької культури в Україні під назвою «Французька весна».

 

Пам`ятний знак на стіні Софії

Далі буде?

Час йде, все змінюється навколо нас. Іншими стають обличчя міст і містечок. Змінюється і обличчя Києва, на жаль, не в кращий бік. І шкода, що цей процес зачіпає історичний центр столиці. Не виключенням стала і Софійська площа. Йтиметься не про скандальну новобудову поблизу неї – ні.

Владимирская горка

Даже в центре нет порядка

Владимирская горка — любимое место прогулки многих киевлян, да и гости столицы частенько посещают этот парк, так как расположен он в самом сердце Киева.

Блокування … Від кого? (II)

Епопея з перекриттям проходів і вулиць в районі вулиці Банкової в Києві триває. Як гриби після дощу, повиростали одноповерхові будиночки-пости з обох боків від головної будівлі країни – Адміністрації Президента: і зі сторони вул. Грушевського, і зі сторони вул. Лютеранської. Шановні громадяни! Вам всім слід забути про вільне пересування цією територією.

  Про захист від торсіонних полів

rosiya tehnika vistavka kiev

Зловещий натюрморт в центре Киева

Уже в эту субботу толпы киевлян и приезжих кинулись на Михайловскую площадь осматривать трофейную технику, добытую в боях на Донбассе. Правительство не «поленилось» оплатить её транспортировку и установку. Трогательная забота о народе! Выглядит всё достаточно зловеще, мрачно и нелепо на открытом поднебесью пространстве между двумя знаменитыми соборами: Софией Киевской и Михайловским Златоверхим. Очень уж разительный контраст.

 

fontan ukrainskiy dom remont..

Український дім – в чиїх він володіннях?

Обіцяна Масляна в Українському домі зовсім не була хоч трішки схожа на свято: повний зал видавництв і широка пропозиція від торговців книгами (книжковий ярмарок), трішки виробів умільців, трішки їстівного …

Рефлексії миті вечора в Києві

samumray.in.ua.

 

 

В лютневий понеділковий вечір в Києві стужа стояла люта.
Робочий час підбігав до завершення. Де-не-де люди вже «потяглись» підтюпцем до найближчих станцій метро і зупинок транспорту.
Музеї Києва вже позачинялись. Тож світло у вікнах Національного музею Шевченка, відчинені ворота до їх «нової оранжереї» та скупчення переважно молодих чоловіків досить високих та міцних, ще й явно чимось пов’язаних між собою, звісно, привертало увагу. Не те, щоб було багато зайвого часу, і не те, щоб холод не пронизував автора, і не те, щоб цікавість роздирала його на шматки. Але жодної інформації на стендах, дивний дух (що аурою оточував це «Щось», що мало відбутись в Музеї), а ще якась тривога змусили зайти у ворота та саме приміщення з метою з’ясувати, що ж відбувається.

krov smertj stus.

Чи не забагато крові?

Акти вандалізму нині популярні. Про це свідчить зіпсута меморіальна табличка на будинку, де колись в Академмістечку (місто Київ) проживав поет Василь Стус. Та факт, який вдалося зафіксувати на фотографії, можна розглядати як символ чи алегорію.

маленький принц

Поруч плакав Маленький Принц

17 жовтня, п`ятниця, звичайний вечір в Києві. Люди поспішають, хто з роботи додому, а хто на якісь культурні заходи, яких щодня, відбувається безліч: кожний може знайти те, що йому до смаку.

grafiti kiev

Модное безобразие под патронатом властей (ІІ)

Лавина разнообразнейших граффити обрушилась на Киев и успешно накрыла многие его уголки. Особенно жаль центральные, исторические районы: ведь именно они являются лицом города, несут в себе его дух. Старинная архитектура – связующая нить между прошлым, будущим, настоящим, которая объединяет поколения, сменяющие друг друга в вихрях времени.

смена названий улиц, история, переписать историю, запрет символики

Переписування історії

Явище, сама назва якого звучить досить дивно, таки є трохи дивним. Бо все вже відбулось-звершилось, залишилось в далекому чи недавньому минулому та вплинуло на світ, що існує в навколо нас, створило обставини, в яких ми зараз живемо. І тим не менше. Переписування історії доводиться спостерігати постійно.

бульвар Вернадського 24, протизаконе будівництво житлового комплексу

Метаморфозы с автомойкой (ІI)

После оформления материалов в статью прошло какое-то время. С удивлением и приятной радостью удалось зафиксировать факт того, что три отсека мойки были закрыты. Неужели подействовало? Хотелось в это верить. Но оказалось, что радоваться было рано.

Вірогідна катастрофа з людськими жертвами

Хронологія спостереження І. Перша частина відео про вхід до Ботанічного саду ім. академіка Фоміна була знята 13.05.2011 року, друга частина — 19.09.2012 року. ІІ. З моменту зйомок кам’яної арки – входу до Ботанічного саду ім. академіка Фоміна (університетського ботсаду) минуло півтора роки. Слава Богу, все обійшлося без людських жертв…

місто Київ, метро Житомирська.

Метро «Житомирська» – лише одна з багатьох

Суцільні базари: кіоски, будочки, магазинчики, столики, палатки, крам на підлозі, щось їстівне, бруд, сміття, тіснота та суцільні незручності – це типова картинка, що спостерігаємо щодня на виходах з будь-якої, а точніше – усіх без виключень станцій метро в Києві. Станція «Житомирська» – не виняток.

Чи до місця маркетинговий хід з назвою «Поминальна»?

Ні для кого не є секретом, що життя та смерть крокують поруч. Якщо в селі народження і відхід людини до іншого світу завжди були соціальними подіями, про які знали всі мешканці, то містечка та мегаполіси вже давно приховали ці «відправні» точки.

 

Воля бути вільним = Вільний від зобов`язань мер Києва?

На що натякає Віталій Кличко? Невже мер Києва вже вільний від будь-яких власних обіцянок та службових обов`язків?! Про катавасію з генпланом розвитку Києва читайте та вникайте в статті Віктора Глеби

Маніпуляція свідомістю

Щоб маніпулювати свідомістю групи людей, треба створити образ ворога, що й було успішно зроблено. Президент України В.Ф. Янукович з чиєїсь легкої подачі став найбільшим уособленням зла, а зараз це почесне місце замає президент Росії В.В. Путін. От і чудово. Справу зроблено. Мільйонам людей є про що говорити і на чому зосереджувати всю свою увагу. Пильність приспано.

«Береженого бог береже» (I)

(Чому перекрили прохід?)     Майже кожному добре відомий цей вираз. Кого остерігаються та чого бояться ті, хто дав наказ заборонити прохід пішоходів в одному з наймальовничіших куточків в центрі Києва? Близько півроку люди не можуть користуватися зручними сходами біля знаменитого будинку з химерами архітектора Городецького, що з’єднували вулицю його імені з Банковою.

ялинка Софіївська площа.

«Росла собі ялинонька…»

Проходячи нещодавно повз Софійську площу, вдалось побачити святкові приготування та саме новорічне дерево – 24-метрову ялицю, що доставили до столиці аж з Івано-Франківщини. Стільки було про неї говорено-переговорено, що закортіло роздивитися чудо поближче.

Оаза в центрі міста

Саме оазою для душі та духу можна назвати Київський міський будинок вчителя. Майже на всі культурно-мистецькі заходи, що відбуваються в ньому мало не щодня, – вхід вільний. І це щастя в наш суровий та меркантильний час. Особливо для людей незаможніх, які не мають можливості заплатити певну суму за квиток. А серцю так хочеться доторкнутися до прекрасного

І тут задіяні гроші

Як засвідчує охоронна табличка, на розі вулиць Володимирської та Великої Житомирської знаходиться будинок із старокиївською аптекою – пам`ятка архітектури XIX сторіччя. Аптеку на підходах до вуличних галерей Андріївського узвозу добре знали і кияни, і гості міста.

Над Києвом – риторика війни

Близько місяця чи трохи більше автор статті прискіпливо спостерігав за культурно-мистецьким життям столиці і прийшов до невтішного висновку, який і виніс у її заголовок. Добре це чи погано – про підсумки пізніше.

Передвиборчий колаж (формуємо Історію)

“Єдина країна”, “любіть Україну”, “Україна переможе”, “людина понад усе”, “час єднатись”, “вступ до НАТО”, “защитим и восстановим”, “захистомо, відродимо” – гасла до виборів.

Національний музей Шевченка оранжерея

Погляд з середини на Національний музей Шевченка, чи Що ззовні, те і в середині

Все ж довелось ( з огляду на цікаві заходи) наважитись відвідати будівлю, в якій знаходиться Музей Шевченка, побачити все на власні очі, відчути атмосферу, яка стала незнайомою та чужою. Оновлений та перебудований старовинний будинок, що належав знаменитій родині Терещенків, став справді чужим: незнайомцем модним та недолугим.

Два разных взгляда на войну: изнутри и извне

Совершенно недавно, в конце июля, если быть точнее, на Летней эстраде Мариинского парка, или «Ракушке», как именуют её киевляне, произошли два совсем, казалось бы, не связанные друг с другом события. Первое – региональный фестиваль бардовской песни «Охрипшая душа» из города Горловки Донецкой области (нынешней горячей точки), посвящённый творчеству Владимира Высоцкого, который уже традиционно проводится в годовщину его смерти

Неоправданный риск

Часто для того, чтобы совершить необдуманный поступок, не нужны никакие дополнительные приспособления. Этот же Пешеходный мост в Киеве стал излюбленным местом для экстремалов-«скалолазов». Не раз и не два доводилось наблюдать юных безумцев, которые, несмотря на предупредительные заграждения, взбираются на верхнюю железную конструкцию моста и проходят по ней с одной стороны на другую.

Радостные перемены (переход через Лету отменяется)

В этом году Летняя эстрада Мариинского парка или Центрального парка культуры и отдыха, безнадёжно молчавшая два последних года, вопреки всему ожила! Счастливчики, успевшие вовремя узнать о таком радостном событии, имели возможность три недели подряд, по субботам и воскресеньям, как и водилось раньше, послушать шесть замечательных концертов симфонической музыки.

  Автомойка «посреди двора» (I)

Полёт «нормальный» … в никуда

Уже давно не секрет, что около арки Дружбы народов в Киеве «развёлся» сыр-бор: и аттракционы, и бассейн, и батут, и тир, сменивший его, и десяток уличных кафе, не в лучшем их «исполнении» (вагончики, ларьки, палатки, аляповатые рекламные зонтики, пластиковые столы и стулья).

Утопічно-жартівливі поради (план) для держави Україна (реформи в Україні)

З утопією в назві статті, здається, всім має бути все зрозуміло: автор усвідомлює наскільки сюрреалістично й фантастично виглядає шанс чи можливість втілити його думки. А щодо жарту чи, точніше, жартівливості, то добре відомо, що у «всілякому жарті лише доля жарту, а інше – правда».

Экстремальный риск

Экстремальные развлечения уже не экзотика: для того, чтобы «вкусить этот плод» не нужно ехать за тридевять земель и искать тридевятое царство. Центр Киева – Пешеходный мост…

Люди? Свині!

Вихідні дні, дні очікувані і жадані, – прекрасна нагода виїхати цілою сім`єю, а іноді й з компанією друзів на природу – до лісу чи річки та гарненько провести час. Більшість з тих, хто вибирає такий спосіб відпочинку, розуміють його однозначно: традиційні посиденьки з вогнищем, шашликами, наїдками і випивкою, голосною музикою…

Острів природних Скарбів чи Острів Сміття?

Кияни – щасливі люди: вони можуть відпочивати на природі просто в центрі міста, неподалік від станцій метро та зручних доріг. І вони роблять це. Традиційні улюблені місця відпочинку біля води – Гідропарк (парк, який розташований на Венеціанському та Долобецькому островах) та Труханів острів.

Автомойка «посреди двора» (I)

Если вы, уважаемый читатель, вдруг задумаете прогуляться тихим летним вечерком по бульвару Вернадского в Киеве (бульвар, с кое-где сохранившимися лавочками, зелёный: на то и бульвар, чтобы по нему гулять), то особенно настоятельно рекомендуем вам избегать района 3-й – по ходу городского автотранспорта от станции метро «Святошин» в направлении Беличей и Новобеличей – остановки.

Чи не бажаєте агресії?

Так, саме таке  віртуальне питання, мабуть, ставилось організаторами виставки сучасного мистецтва, і стосувалось воно потенційних глядачів, що завітали в суботу та неділю на територію колишньої ВДНГ у Києві.

Каляки-маляки калечат Киев (І)

Каляки-маляки – сплошь и рядом, теперь их постоянно встречаешь на стенах киевских домов. Расписаны не только подворотни, гаражи, арки и заборы вокруг заброшенных, пустующих зданий. Руки горе-художников добрались до многих лицевых стен обычных домов в центре Киева (и не только), жилых, часто старинных, имеющих историческую и архитектурную ценность.

Панування «О`Панаса» і «Тараса»

Парк Шевченка поступово зникає просто на очах. Так, ще радують око дерева, газони і квіти, але кафе з одного боку, а ресторан «О`Панас» з іншого докладають неабияких зусиль до зменшення зеленого простору у парку, бо невідступно та підступно розширюють свої площі, захоплюючи нові території.

 

Час покінчити з безглуздим відпочинком

День суботній видався, як і обіцяли прогнози, дощовим, а місцями надзвичайно дощовим. Звісно, це сильно порушило плани проведення заходів до святкування Дня Києва. І цьогоріч це дуже радувало. Природа ніби запротестувала щодо веселощів та розваг, які були невчасними та недоцільними.

Ситуація абсурду

День Європи офіційно в Києві не відзначався, хоча перелік деяких фестивалів, що мали б відбутися одночасно 17 травня на Михайлівській площі (лицарський, танцювальний, морозива і ремісників) активно рекламувався – оголошувався в деяких засобах масової інформації та зв’язку.

Київ – місто зелені та фонтанів …

Воно справді було таким в недалекому минулому. Власники «Великої кишені» та «Ельдорадо» на масиві Біличі, вам що-небудь кидається в очі поблизу ваших магазинів?

Візитівка сучасного Києва

Поділ, район Контрактової площі, вулиця Верхній вал та все, що яскраво презентує столицю нашого часу: нагромадження блиску та непривабливих захаращених куточків, що уживаються поруч, як добрі чи не дуже добрі сусіди, що вимушено опинились поруч. Новітні, модні, дорогі будівлі, а поблизу старенькі споруди, злочинно кинуті напризволяще та майже зруйновані. Несмак, безлад, хаотична забудова і купи сміття.

Захоплюючий смак чужої поразки

Ще тротуарна плитка на вулиці Грушевського в Києві (та, що лишилась) вкрита попелом та гарем, як і стіни будинків, що поруч, а народ вже вистоює щоденні довжелезні черги до Національного художнього музею.

Сміття під носом, але нікому не пахне

Кияни безперечно впізнають місцину, що фігурує у відзнятому відеоматеріалі. А для всіх інших пояснимо: це центр Києва, район Львівської площі. Поруч розташовані Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури, Лікарня та поліклініка для вчених НАН України та сучасна споруда – Церква Василя Великого (УГКЦ патріархату), будинок з котами  та невеликий садочок, який щойно насадили.

Розкол, або Розкраяні до краю

Криза в суспільстві триває і наростає: політика, економіка, громада – все розшарувалось та розділилось, світячи «чорними дірами», проблемними місцями, які сяк-так були зшиті-зіштопані, а нині – остаточно розірвались та розвалились. Оптимізм лишається черпати лише у весняному повітрі. Вибірковість та лицемірство країн Заходу майже не дивують.

Не весняні роздуми

Весна … З цією порою року завжди пов’язують щось приємне, як от: пробудження, зародження, відновлення. Але не про поезію весни та її кращі сторони доводиться згадувати, виходячи з приміщення (чи то з дому, чи то з роботи) на вулиці міста.

Фільм-колаж «Картинки життя «Євромайдану»»

Фільм про “Євромайдан”: люди,побут,гасла,елементи варварства та вандалізму Сюжети “Євромайдану”

ВДНХ – наглядное пособие по изучению «достижений»

Раньше территорию ВДНХ действительно занимали выставки, ведь реальные достижения в стране были: во всех сферах производства, сельского хозяйства, науки и техники, весомые и ощутимые.

Чи жити об’єкту «Дніпровські схили»?

Це стало гарячим питанням на сьогодні. Адже розширення Паркової дороги, про яке сповіщають останнім часом засоби масової інформації, призведе до руйнування схилів Дніпра (розташовані від мосту Метро до Поштової площі), а вони є об’єктом природно – заповідного фонду, який носить незатійливу назву «Дніпровські схили».

Проблема занедбаних та закинутих рекреаційних зон Святошинського району

Суцільна біда та й годі. Тільки це спадає на думку при спробі прогулятись парковою зоною від станції метро «Берестейська» до станції метро «Нивки» та приміським ліском навколо виїзду з Києва в напрямку Житомира вздовж Святошинських озер. Парк «Нивки» Запустіння: недоглянутий яблуневий сад, зарості трави, захаращення серед кущів та дерев рідкісних порід, яке поступово перетворюється на суцільні хащі…

Дурная мода – заразительна

Ничего другого в голову не приходит при виде старой поношенной обуви, которую неизвестные шутники забрасывают связанной за шнурки на провода. Наверное, они считают свою выходку классным приколом и мечтают о том, чтобы внимательные граждане изрядно “поломали” голову над их фокусами. Эти новоявленные «изобретатели» попросту “выпендриваются” .

Сміття – в головах, сміття – на пляжах

Те, що місто Київ та його околиці захлинаються в смітті, давно вже не новина, а болюча проблема. Те, що відповідні міські служби декілька років поспіль абсолютно не готуються до пляжно- купального сезону, печальний та неприємний факт.

Спільний простір вже продається

Спільний простір вже продається. Мало – по – малу, спершу, де – інде та потроху, вільний простір столиці займається приватними бізнесовими структурами. Йдеться про київські вулиці, сквери та парки, підземні переходи. Побувати в ще не сплюндрованому «цивілізаційними» проявами куточку міста вже стало проблемою. Вулиці.

Возможно ли объять необъятное и успеть объездить все ярмарки за один день? (Размышления после очередного Дня Киева).

Гулять – так гулять. На полную силу и мощь, по полной программе! Кажется, столичные власти и другие независимые организаторы решили уморить подопечных жителей событиями и мероприятиями развлекательного характера.

Перекошене і спотворене обличчя Києва

Так, це те, що пильні та уважні, а , головне, люблячі серця, відданих своєму місту городян тепер можуть спостерігати практично на кожному кроці. Про прекрасне та досконале лице столиці України нагадують нині лише спогади («світлини пам’яті») і справжні фотографії. І щоразу від порівняння та спостереження за змінами, які не на користь нашого часу, душу огортає невимовний смуток, біль…

  Європейською фелічітою щось зовсім не пахне (ретроспектива, 2013 р.)

Столічний метрополітен – активний втілювач та розсадник ідеї несмаку.

На жаль, але це факт. І процес деградації та руйнування внутрішнього простору київської підземки вже став настільки звичним, що практично не помічається городянами. А значить, несмак та анти-естетика поступово зливаються з підсвідомостю людей, просочуючись до неї крізь усі пори, та стають нормою життя.

Чому гинуть рослини у Києві?

Всім добре відомо, що ситуація з зеленими насадженнями у столиці вже з десяток років є критичною. Дерева псуються і гинуть, а тоненькі пагінці на їх місці не приживаються через дуже несприятливі екологічні умови. Навколишнє середовище міста — суцільний парниковий ефект та отруйні вихлопні гази.

Бруківка міста Києва

Жахи та страхіття, які сталися нині з дорогами в Києві та які є небезпечними, болісно вдарили по кишенях столичних водіїв. А пішоходи давно вже познайомилися з неприємностями, пов’язаними з пересування столичними тротуарами.

Звідки взялась та кому вигідна мода на несмак?

Чому ж вона так легко приживається серед широких верств населення України та стає диктатором, нав’язуючи саме такий вибір та спосіб проведення часу, а не інший – змістовніший і корисніший. Не буду більше інтригувати. Йдеться про МакДональдз.

Будинок вчених є, та де ж молодь?

Київський будинок вчених Національної академії наук України – ошатна старовинна споруда в самому центрі міста – видніється в арці по вулиці Володимирській 45 А навпроти Золотих воріт.

Узаконення незаконного. Проспект Перемоги.Київ

Пародокси, безправ’я, безаконня, корупція державного рівня – ознаки життя й сьогодення в Україні. Мабуть тільки у нас просто на велекій трасі (проспект Перемоги) можна уявити гігантський рекламний стенд, який просто в очі кидається (тільки не органам державного контролю) та кричить про те, що якась компанія легалізує самочинне будівництво. Во істину Агенція “Добрі справи”!

Гостиний двір. Київ

Протистояння влади і киян вже закінчено. Гостиний двір передано в приватні руки на реконструкцію. Думка киян нікого не хвилює. Великий бізнес піклується лише про свої інтереси. Це була одна сторона медалі.

Напівзруйнований, розмальований перехід, з іржавими, а, деінде, вкраденими стічними решітками та люками…

В.І. Вернадський в камені споглядає цей світ. А під самим носом у нього – київські красоти: напівзруйнований, розмальований перехід, з іржавими, а, деінде, вкраденими стічними решітками та люками.

Преступное равнодушие

Центр Киева. Украинский дом. Улица Трёхсвятительская. Видимо, разруха и аварийное состояние сооружений и конструкций даже в столице – городе Киеве – стали обычным и привычным положением вещей. Они настолько приелись, что вошли в жизнь как норма.

Мусор на Ярославовом Валу

В наше время, когда процветают хаос и безобразие, все меньше приходится удивляться различным неприятным сюрпризам и открытиям, которые валятся на голову как снежный ком. Но даже нервы закаленного испытаниями обывателя порой не выдерживают. Центр Киева, Ярославов Вал, рядом приличные кафе, консульство Польши, Дом актера, банки, гостиница, милицейские патрули и … груда мусора…

 

Небезпека пішохідного мосту, який веде на Труханів острів

Минулого літа 2011 року, кияни, розуміючи необхідність, смиренно переносили ремонт пішохідного мосту, який веде на Труханів острів (зелений оазис відпочинку та пляжі). Але той хто проводив ремонт і той хто приймав закінчення робіт чомусь проігнорували небезпеку, яка помітна неозброєним оком, а саме: огорожа мосту не суцільна, між сегментами рішити залишені відкриті прольоти через які може випасти дитина…

Пейзаж на вулиці Сагайдачного

Дійсно цей пейзаж типовий для всіх старих районів Києва, не тільки для Подолу. На очах у всіх старовинні споруди, з яких виселено людей, доводяться невідомими власниками до ганебного стану і занепаду. Мета – їх руйнація та знесення. А поки, що ці будівлі слугують полотном для брутальних графіті вуличних художників, та плацдармом для нав’язливої і нікому не потрібної реклами.

Міський пейзаж на вулиці Терещенківській

І. Розуміємо, що життя в нашій країні складне, що і нагальні речі перебувають в жахливому стані. Але ж центр столиці та поруч Музей літератури та Інститут математики…а між ними — стіна, занедбана, обписана, недолуга! Де ж її господарі?

«Комфорт для платників податків»…

Київ, центр міста, кут вулиці Хрещатик, навпроти ринку «Бесарабка». Йде ремонт будівлі колишнього кінотеатру «Орбіта», який вивели з комунальної власності та передали невідомому приватному власнику. На вулиці поруч гори будівельних матеріалів та сміття, люди змушені перескакувати через них: суцільна краса та зручності; красномовний «комфорт для платників податків». . .

Куди щезають дерева в Києві?

Урбанізація (в гіршому смислі слова) переслідує Київ. Він давно втратив почесне звання зеленої столиці і окраїни, і центральні вулиці здебільшого дихають жаром, та заставляють перехожих поспішати: ні тіні, ні затінку, ні комфорту під зеленими кронами. Деякі дерева – велетні самі вмерли, не здолавши агресію навколишнього середовищі. А деяким (більшості з них) – “допомогли”, зрубавши заради автомобільних стоянок…

Туалети у Києві не відшукати днем з вогнем

Фан – зону в центрі Києва закрито (ЄВРО – 2012 пережили). Заради групи п’яних іноземних фанів були відкриті і успішно функціонували стаціонарні вбиральні просто на Хрещатику (про них подбали та попіклувалися за наші ж гроші – гроші справних платників податків). Що тепер робити нам – жителям столиці? Що залишається пересічному киянину?

«Что ни дурней, то повадней», или Рекламное насилие

С удивлением обнаружили в и без того загруженном – загаженном (торговыми палатками и столиками, кафе, рестораном «О’Панас») парке им. Шевченко нелепые торговые тележки для покупок, в которые какой-то глупый шутник «заключил» еще оставшиеся деревья (как в клетку посадил). И насчитали их … 6 штук.

Чи побільшає від того святості?

Кому було вигідно та для чого було потрібно притулити в історичному місці в центрі Києва коло Національного історичного музею України та біля фундаменту Десятинної церкви (на цінному з точки зору археології та культурології грунті) чергову церкву, спершу – шалаш (ростуть, як гриби).

Цыгане… Всегда звучит очень романтично!

Свобода! В любом государстве! Живу, как хочу, иду, куда хочу, делаю, что хочу. Сами по себе и себе на уме. Свои понятия, правила, представления, мораль или ее отсутствие. Лес – народное добро и богатство! Лес – лёгкие столицы.

Реклама чернігівського пива “випив?, не пірнай, не лізь у воду, не сідай за кермо!”

Один з братів – боксерів Кличків, як відомо, за сумісництвом, один з українських політиків, задля підвищення рейтингу своєї партії “Удар” серед виборців, різко вдався до цікавої, але такої лицемірної та, навіть, брутальної акції. Як добре, власники заводу з виробництва “Чернігівського пива” так турбуються про своїх  споживачів: “випив?, не пірнай, не лізь у воду, не сідай за кермо!”.

Чому естетика Чортового мосту “під замком”?

На пагорбах Печерська, між ошатними та зеленими Маріїнським та Центральним парками (тепер парк “Хрещатий”), простягнувся місток Любові, в народі – Чортів міст. Донедавна він залишався романтичною та естетичною перлиною Києва, та приваблював до себе гостей та жителів столиці і фотографів.

Не «Мистецький Арсенал»

Все нібо чудово, помпезно, сучасно, масштабно. Одне не зрозуміло, де ж поділося Мистецтво. Замість цього на величезних площах колишнього монастиря – аморальність, жахи, демонізм, дурість, насильство, деградація – все під соусом моди та пафосу, з претензією на геніальність та вибраність. Більшість творів, грубо кажучи, «висмоктані з пальця».

Грушевський встає з могили

Михайло Грушевський “встає з могили”…

Центр Києва. Перехрестя бульвара Шевченка та вулиці Володимирівської. Середина дня. Байдужо йшли люди, їхали потоки машин, поруч стояла міліція,М. Грушевський красномовно заявляв про те, що його сили спостерігати за всілякими неподобствами скінчилися і він рішучо «встає з могили». Але цього ніхто не помічав, власне, як і наруги над пам’ятником.

Киев по уши в грязи

Горы мусора – бич нашего времени. Киев постепенно, но неуклонно превращается в огромную свалку. Уголки природы – любимые места отдыха киевлян, не исключение. Гидропарк похож на заваленную различными отходами чащобу. О безопасности и эстетике пляжей и прилегающей к ним зоне остается только мечтать.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку