Головна » «Мужчинка» на базарі, або Якесь «недоразумение»

«Мужчинка» на базарі, або Якесь «недоразумение»

samumray.in.ua.

 

 

Саме таке, поблажливо-зверхнє і, водночас, жалісливе звернення «мужчинка» не раз і не два, а з завидною регулярністю та стабільністю доводилось чути на усіх базарах столиці. Стосувалось оце ніжне та співчутливе «мужчинка» мужніх представників чоловічої статі, дійсно лицарів, які ще деколи, навіть під шквалом «охів – ахів» та болісних зітхань продавців – в основному жіночок середнього та старшого віку – наважуються, стиснувши зуби та взявши волю в кулак робити покупки за списками, з головою пірнаючи в цей неповажний та несолідний (як чомусь вважається в нас) спосіб проведення часу.

А заняття таке (похід по базару, вибір товару, торг) не з простих.

Жінкам добре це відомо з досвіду. Бо, в основному, жінки в наших сім’ях виходять «на полювання за здобиччю», і обриваючи руки та спину пруть та тарабанять (перепрошую за не літературні дієслова) добутий крам-товар додому.

Чомусь на жінку покладена ця важка задача (скоріш за все, наслідок післявоєнного життя в країні, коли виник дефіцит чоловіків, які загинули на фронті), не сама ж вона звалила це на свої тендітні плечі. Явно це не її свідомий вибір.

Але, на жаль, це стало правилом, загально – визнаною та розповсюдженою в нашій країні нормою життя.

Тому чоловік на базарі з покупками – кульочками, списком, сповнений відданості та відповідальності викликає подив, посмішку і часто висміюється (в основному тими жіночками, чоловіки яких не зрушать і кроку у такому напрямку, нізащо не приймуть такий рід занять та будуть чекати вдома на дивані, сповнені чоловічої гордині та егоїзму; а жіночка – мазохістка ще й допоможе йому в цьому своєю одвічною позицією: «я сама все зроблю» і «так буде значно краще»).

Чомусь під глузливе звернення «мужчинка» не підпадає категорія чоловіків, яка орудує з тацями, повними товарів у супермаркетах, а потім загружає добутий скарб у багажник власного автомобіля. Бо це котується, це модно, це престижно. Такий спосіб скуповування додає балів до власної самооцінки та тішить чоловічу гординю («який я багатий, потужний, скільки всього можу накупити, справжній годувальник, ще й тачку маю класну»). Констатуємо нову форму та привід для самозамилування.

Якось ще терплять чоловіків, які супроводжують своїх дам на базар. Такі, як правило, стоять поруч, мовчки та відсторонено, чи то «ловлячи гав», чи то спостерігаючи за хмарками і пташками у небі. Вони є лише доброю тягловою силою, мирною, терплячою, але інфантильною (не сунуть свого носа у справи покупок, як хлопчаки при всемогутніх та владних «мамочках» – їхніх жіночках). Проте подякуємо і їм за таку допомогу, хоча і надану, як правило, під тиском.

Але горе чоловіку зі списком, який діє самостійно.

Якимсь відьомсько – інтуїтивним методом базарні торгівки безпомилково відрізняють сімейних від самотніх (тим все ж доводиться скуповуватися самостійно). Під «арт – обстріл» потрапляють саме сімейні чоловіки.

І тоді – тримайтесь! Закривайте вуха, щоб не чути колючих та їдких зауважень. Скам’янійте, щоб не відчувати насміху над собою. Зберігайте мужність.

Бо через таке ставлення у суспільстві може поменшати ваш ентузіазм, вас накриє загальна хвиля – міф щодо чоловічої вищості і кращості, і тоді ви пропали, а разом з вами пропали ваші щасливі супутниці життя.

Можливо, ви і є ті останні герої, з якими жінкам затишно, приємно та надійно. Особисто я – за таких. За вас!

 

Сам Ум Рай

12.02.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку