Головна » На сторожі золотоворітського бізнесу

На сторожі золотоворітського бізнесу

samumray.in.ua.

 

 

Золотоворітський сквер, ресторан "Пантагрюель"

Малесенький старовинний сквер в самому центрі древнього Києва, пам’ятка природи, що охороняється законом, коло іншої історичної пам’ятки – Золотих воріт. В центрі його – старезний фонтан Шіле (один з семи братів, що «вижили»), величезні дерева і лавочки навколо. Прекрасне місце для відпочинку та романтичних побачень … було.

Золотоворітський сквер, фонтан Шіле

Фонтан Шіле

Було до того часу, як ресторан «Пантагрюель», що розташований в підвальчику поруч, не почав використовувати практично весь (!!!) Золотоворітський сквер як свою літню терасу. Облаштування відбулось давно, і, дивлячись на потужні чавунні конструкції – підпори для жовтих тентів-навісів (зовсім спотворюють й псують загальний вигляд скверу), розумієш, що надовго.

Періодично столики оточують фонтан з усіх боків, періодично, очевидячки, йдучи на поступки мешканцям міста, для останніх лишають один куток з лавками з безпосереднім доступом до фонтана, та ще декілька лавок стоять тісною купою вже подалі, на підвищенні.

Місце, зрозуміло, козирне. Пустими столики бувають рідко. Прибутки потоками течуть в кишені тих, хто між собою про все домовився.

А охоронна табличка   виглядає справжнім фарсом, так дотепно, що навіть хочеться сміятись, правда крізь сльози. Очевидно, вона тепер охороняє процвітаючий ресторанний бізнес!

 

3.09.2015

p.s.

Золоті ворота, фонтан Шіле

  Вірогідна катастрофа з людськими жертвами

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку