Головна » На сторожі золотоворітського бізнесу

На сторожі золотоворітського бізнесу

samumray.in.ua.

 

 

Золотоворітський сквер, ресторан "Пантагрюель"

Малесенький старовинний сквер в самому центрі древнього Києва, пам’ятка природи, що охороняється законом, коло іншої історичної пам’ятки – Золотих воріт. В центрі його – старезний фонтан Шіле (один з семи братів, що «вижили»), величезні дерева і лавочки навколо. Прекрасне місце для відпочинку та романтичних побачень … було.

Золотоворітський сквер, фонтан Шіле

Фонтан Шіле

Було до того часу, як ресторан «Пантагрюель», що розташований в підвальчику поруч, не почав використовувати практично весь (!!!) Золотоворітський сквер як свою літню терасу. Облаштування відбулось давно, і, дивлячись на потужні чавунні конструкції – підпори для жовтих тентів-навісів (зовсім спотворюють й псують загальний вигляд скверу), розумієш, що надовго.

Періодично столики оточують фонтан з усіх боків, періодично, очевидячки, йдучи на поступки мешканцям міста, для останніх лишають один куток з лавками з безпосереднім доступом до фонтана, та ще декілька лавок стоять тісною купою вже подалі, на підвищенні.

Місце, зрозуміло, козирне. Пустими столики бувають рідко. Прибутки потоками течуть в кишені тих, хто між собою про все домовився.

А охоронна табличка   виглядає справжнім фарсом, так дотепно, що навіть хочеться сміятись, правда крізь сльози. Очевидно, вона тепер охороняє процвітаючий ресторанний бізнес!

 

3.09.2015

p.s.

Золоті ворота, фонтан Шіле

  Шевченкоманія. Хто більше?

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку