Головна » Назвати об’єкт благоустрою на честь Максима Славинського в селищі Ставище (петиція)

Назвати об’єкт благоустрою на честь Максима Славинського в селищі Ставище (петиція)

Петиція з сайту Ставищенської селищної ради:

Автор: Сергій Олександрович Плахотнюк
Статус: триває збір підписів
Подана: 18.07.2019
Дата початку збору підписів: 24.07.2019

 

Прошу назвати на честь СЛАВИНСЬКОГО Максима Антоновича об’єкт права власності Ставищенської селищної ради, розміщений на перехресті вулиць Цимбала Сергія та Паркова, визначивши його як «Площа Максима Славинського». Відповідно до частини першої стаття 3 Закону України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» від 24.05.2012 № 4865-VI імена фізичних осіб присвоюються з метою увічнення пам’яті про осіб, які: 1) внесли вагомий вклад у боротьбу за незалежність, розбудову Української держави, підтримання міжнародного миру і безпеки, зміцнення міжнародного авторитету України; 2) здійснили героїчний вчинок, звершення в ім’я Батьківщини; 3) зробили значний особистий внесок у розвиток науки, освіти, культури та інших сфер суспільного життя. СЛАВИНСЬКИЙ Максим Антонович (12(24).08.1868–23.11.1945) народився і виріс у містечку Ставище Таращанського повіту Київської губернії (нині смт Ставище Ставищенського району Київської області), зробив вагомий вклад у розбудову Української держави та розвиток науки і культури. Закінчив Університет святого Володимира в Києві (1895). Займався активною політичною діяльністю. 1886 р. познайомився з Лесею Українкою, яка схвально відгукнулася про його переклади, став одним із найактивніших членів гуртка «Плеяда молодих українських літераторів». Збірку перекладів поезій Генріха Гайне «Книга пісень» (1892) підписав псевдонімом «Максим Ставинський» — від «Ставище». В Українській Державі, за Директорії УНР посідав дипломатичні посади, 1919 року очолював дипломатичну місію УНР у Празі, був міністром праці УНР (1920). Змушений залишитися на еміграції в Чехії. З 1923 року читав лекції з історії західно-європейської літератури в Українському педагогічному інституті імені М. Драгоманова, працював професором новітньої історії в Українській господарській академії в Подєбрадах. Гостро критикував більшовицьку ідеологію, методи правління в СРСР і УСРР. Був заступником голови Головної української еміграційної ради (Париж), співпрацював з урядом УНР в екзилі, матеріально допомагав Музею визвольної боротьби України у Празі. 27 травня 1945 року його в Празі заарештувала радянська контррозвідка «Смерш». Помер 23 листопада у Лук’янівській тюрмі Києва. Реабілітований 03.08.1993. 08.02.2018 Верховна Рада України прийняла постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році», згідно з якою 24 серпня на державному рівні відзначали 150-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча Максима Славинського.

15.08.2019

 

Інформаційне повідомлення

Автор: Admin1
Перегляди: 353

Ставищенської селищної ради про проведення громадського обговорення з врахування громадських інтересів під час підготовки для прийняття рішення Ставищенською селищною радою щодо присвоєння площі в смт. Ставище імені українського громадського діяча М.А.Славинського.

ПОВІДОМЛЕННЯ

19.08.2019року

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 24.12.2012 року №989 «Про затвердження Порядку проведення громадського обговорення під час розгляду питань про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності, які за ними закріплені, об’єктам права власності, які належать фізичним особам, імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій» з 19.08.2019 року розпочинається громадське обговорення розгляду питання щодо присвоєння назви площі в смт. Ставище Київської області імені українського громадського діяча М.А. Славинського, об’єкт права власності Ставищенської селищної ради,  прийнятий рішенням виконкому селищної ради від 16.08.2019 №179   за поданням відділу освіти Ставищенської районної державної адміністрації і рекомендацією комісії з благоустрою Ставищенської селищної ради

Зміст матеріалів, винесених на обговорення:

До Ставищенської селищної ради надійшло письмове подання відділу освіти Ставищенської районної державної адміністрації від 08.08.2019 року про визначення об’єктом для присвоєння імені українського громадського діяча М.А. Славинського площі, що розташована між вулицею Парковою, вулицею Підвальною,  приміщенням ресторану «ГІЛЕЯ», приміщенням РАЦС Ставищенської районної державної адміністрації.    Відповідні рекомендації надані і комісією з благоустрою Ставищенської селищної ради.  Рішенням виконкому селищної ради від 16.08.2019 №  визначено об’єктом права власності Ставищенської селищної ради для присвоєння імені українського громадського діяча М.А. Славинського площу, що розташована між вулицею Парковою, вулицею Підвальною,  приміщенням ресторану «ГІЛЕЯ», приміщенням РАЦС Ставищенської районної державної адміністрації.

Славинський Максим Антонович народився 12(24).08. 1868 року у Ставищі (тоді Таращанського повіту Київської губернії) в сім’ї Славинських Антіна і Маври. Батько Антін працював садівником у маєтку графів Браницьких. В сім’ї  Славинських  були ще сини  Олександр, Федір, Павло, доньки Ядвіга й Ольга. Після закінчення парафіяльної школи  та 2-ої  Київської гімназії  ( 1878-1886) продовжив здобувати вищу освіту в Університеті Святого Володимира на юридичному (1887-1891) та історико-філологічному (1891-1895) факультетах. Займався перекладацькою діяльністю, про що схвально відгукувалась Леся Українка, присвячуючи йому свої шедеври любовної лірики. Підписувався  псевдонімом «Максим Ставинський» — від «Ставище».  Працював також  на журналістській ниві.  У Катеринославі (нині м.Дніпро) редагував газету «Приднепровский край».  1906 року був головним редактором журналу «Украинскій вестник» друкованого органу української фракції в 1-ій Державній Думі Росії. Максим Антонович Славинський,  повернувшись в 1918 році  в Україну,  брав  активну участь у розбудові незалежності України. У період Української  Держави – в.о. представника українського уряду в Петрограді (нині м. Санкт – Петербург). У червні 1918 року очолив політичну комісію української делегації на переговорах із  РСФРР, був радником МЗС Української держави. За Директорії Української Народної Республіки – український дипломатичний представник у Новочеркаську (нині місто Ростовської області, РФ ), міністр праці УНР (1920) та голова української дипломатичної місії в Чехословаччині. Перебуваючи в еміграції викладав в українських школах, із 1923 року – професор Української господарської академії в Подебрадах, згодом професор Українського високого педагогічного інституту в Празі.

Наукові праці М.А. Славинського присвячені соціології, історії національного питання в Східній Європі.

27 травня 1945 року заарештований органами радянської контррозвідки «Смерш» у Празі. Помер 23 листопада 1945 року у Лук’янівській тюрмі (м.Київ). Місце поховання невідоме. Реабілітований 03 серпня 1993 року. 08 лютого 2018 Верховна Рада України прийняла постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2018 році», згідно з якою 24 серпня на державному рівні відзначали 150-річчя від дня народження українського громадсько-політичного діяча Максима Славинського.

Площа названа іменем  Максима Славинського увіковічнить пам’ять про нашого земляка – ставищанина, який протягом всього свого життя був активним борцем за національне відродження України. Його ім’я ввійшло в історію України як видатного вченого, громадсько – політичного і державного діяча, публіциста і поета, який вніс вагомий вклад у розбудову Української держави,розвиток освіти та культури українського народу.   Громадське обговорення проводиться з метою участі представників громадськості селища щодо підтримки присвоєння імені, врахування їх думки під час прийняття відповідного рішення радою.

З 19 серпня по 17 вересня  2019 року до виконавчого апарату Ставищенської селищної ради подаються пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення в письмовій або усній формі про присвоєння  площі імені М.А. Славинського, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища, імені, по батькові та адреси особи, яка їх подає. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються. Строк і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення – кінець вересня 2019 року на офіційному сайті Ставищенської селищної ради.

Рішення Ставищенської селищної ради №7 від 3.10.2019

 

З метою вшанування пам’яті Славинського Максима Антоновича, уродженця селища Ставище, видатного громадського, політичного і державного діяча, публіциста, який вніс вагомий вклад у розбудову Української держави, розвиток освіти і культури українського народу, враховуючи колективне подання відділу освіти Ставищенської районної державної адміністрації і трудових колективів закладів освіти селища, рекомендації комісії з благоустрою Ставищенської селищної ради, висновки звіту щодо публічного обговорення, керуючись Законом України «Про присвоєння юридичним особам та об’єктам права власності імен (псевдонімів) фізичних осіб, ювілейних та святкових дат, назв і дат історичних подій», статтями 25, 26 та пунктом 1 статті 37 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Ставищенська селищна рада
ВИРІШИЛА:
1. Найменувати площу, що розташована в селищі між вулицею Парковою, вулицею Підвальною, приміщенням ресторану «ГІЛЕЯ», приміщенням РАЦС Ставищенської районної державної адміністрації – площа Максима Антоновича Славинського («площа Максима Славинського») згідно зі схемою, що додається.
2. Секретарю селищної ради Надобенко Г.В., в десятиденний термін оприлюднити це рішення на сайті селищної ради та в районній газеті «Сільські обрії».
3. Виконавчому органуСтавищенської селищної ради (заступнику селищного голови Говоруну М.М.) здійснити організаційно – правові заходи щодо виконання пункту 1 цього рішення.
4. Рішення набирає чинності з моменту його оприлюднення.
5. Контроль за виконанням цього рішення покласти на секретаря селищної ради та постійну комісію Ставищенської селищної ради з питань агропромислового комплексу, земельних ресурсів, соціального розвитку та благоустрою.

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку