Головна » Не звідти руки ростуть

Не звідти руки ростуть

samumray.in.ua.

 

 

 

Досить грубо звучить, але точно й влучно характеризує ситуацію зі сферою обслуговування населення, зокрема з послугами ремонту.

Це стосується ремонту будь-якого. Але якщо з лагодженням одягу і взуття вам ще може пощастити (саме це, видно, робити ще не зовсім розучились), то з ремонтом яких-небудь побутових приладів й техніки справи кепські. Горе-майстри презирливо дивитимуться на щось стареньке, принесене вами для порятунку, натякаючи прямо й відверто, без жодних сумнівів та мук сумління, на те, що йому вже вийшов час, що таке вже не ремонтують, що нема запасних частин, і все в тому ж дусі. Насправді, часто вони просто не розбираются в техніці, в очі не хочуть бачити незнайомі схеми обладнання і лінуються докладати зусиль, щоб їх дослідити. Їм це не цікаво (навіть для себе: для досвіду чи заради «спортивного» інтересу). Але найвагоміше – не це, їм не вигідно займатись вашим улюбленим приладом, кухонною чи музичною технікою чи й автомобілем. Але (і це жахливо) та сама, якщо не гірша, історія може статись, якщо ваше нове обладнання, не дай Бог, зламається. Якщо зі стареньким ви ще зможете пошукати щастя, набравшись терпіння, й запастись часом на пошуки того майстра, що справді Майстер (як правило – старої закалки, ще з сервісних служб радянського часу або любителя, що професійно вміє ремонтувати і кохається у своїй справі), то з усім новим – лихо. Весь менеджменто-маркентинг та виробництво новітніх побутових монстрів та див техніки в усіх інших галузях розрахований на те, що… ви маєте (змушені!) купити новий товар. Бо ремонт дорогий, або деталей нема, або частіше за все, почуєте, що таке не підлягає ремонту.

  Україна в епіцентрі світових воєн: історичний досвід та актуальні події (продовження)

Справедливости заради, скажемо, ще про один аспект.

Культура використання техніки в нас така ж, як все інше. Тобто низька – нижче плінтуса (є такий сленговий вислів).

Хто ті інструкції читає? Хто їх дотримується? Хто добре доглядає за речами? Так, знайдуться такі герої, але їх мало, мізерна кількість.

Висновок такий: руки ростуть останнім часом не звідти у всіх – і у споживачів, і у так званих майстрів. Тобто, на лице – деградація! Додайте ще й кризу професійно-технічної освіти і ви зрозумієте, що настроїв для оптимізму мало.

Треба братись за голову і вчитись робити щось своїми руками, і добре робити, якісно.

А ще бажано заводи й фабрики відкривати та готувати для роботи на них спеціалістів високого класу.

А то навколо самі юристи-економісти (а економіка в ауті, там же й корумпована влада та суди) та ще артисти… Це, мабуть для того, щоб суспільну кризу легше було переживати.

5.02.2017

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку