Головна » Не звідти руки ростуть

Не звідти руки ростуть

samumray.in.ua.

 

 

 

Досить грубо звучить, але точно й влучно характеризує ситуацію зі сферою обслуговування населення, зокрема з послугами ремонту.

Це стосується ремонту будь-якого. Але якщо з лагодженням одягу і взуття вам ще може пощастити (саме це, видно, робити ще не зовсім розучились), то з ремонтом яких-небудь побутових приладів й техніки справи кепські. Горе-майстри презирливо дивитимуться на щось стареньке, принесене вами для порятунку, натякаючи прямо й відверто, без жодних сумнівів та мук сумління, на те, що йому вже вийшов час, що таке вже не ремонтують, що нема запасних частин, і все в тому ж дусі. Насправді, часто вони просто не розбираются в техніці, в очі не хочуть бачити незнайомі схеми обладнання і лінуються докладати зусиль, щоб їх дослідити. Їм це не цікаво (навіть для себе: для досвіду чи заради «спортивного» інтересу). Але найвагоміше – не це, їм не вигідно займатись вашим улюбленим приладом, кухонною чи музичною технікою чи й автомобілем. Але (і це жахливо) та сама, якщо не гірша, історія може статись, якщо ваше нове обладнання, не дай Бог, зламається. Якщо зі стареньким ви ще зможете пошукати щастя, набравшись терпіння, й запастись часом на пошуки того майстра, що справді Майстер (як правило – старої закалки, ще з сервісних служб радянського часу або любителя, що професійно вміє ремонтувати і кохається у своїй справі), то з усім новим – лихо. Весь менеджменто-маркентинг та виробництво новітніх побутових монстрів та див техніки в усіх інших галузях розрахований на те, що… ви маєте (змушені!) купити новий товар. Бо ремонт дорогий, або деталей нема, або частіше за все, почуєте, що таке не підлягає ремонту.

  Злочинні дії народного героя

Справедливости заради, скажемо, ще про один аспект.

Культура використання техніки в нас така ж, як все інше. Тобто низька – нижче плінтуса (є такий сленговий вислів).

Хто ті інструкції читає? Хто їх дотримується? Хто добре доглядає за речами? Так, знайдуться такі герої, але їх мало, мізерна кількість.

Висновок такий: руки ростуть останнім часом не звідти у всіх – і у споживачів, і у так званих майстрів. Тобто, на лице – деградація! Додайте ще й кризу професійно-технічної освіти і ви зрозумієте, що настроїв для оптимізму мало.

Треба братись за голову і вчитись робити щось своїми руками, і добре робити, якісно.

А ще бажано заводи й фабрики відкривати та готувати для роботи на них спеціалістів високого класу.

А то навколо самі юристи-економісти (а економіка в ауті, там же й корумпована влада та суди) та ще артисти… Це, мабуть для того, щоб суспільну кризу легше було переживати.

5.02.2017

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку