Головна » Непотрібний ажіотаж навколо імені Богдана Ступки

Непотрібний ажіотаж навколо імені Богдана Ступки

samumray.in.ua.

 

 

Ажіотаж, що намітився, починаючи з 18-ї годин вечора 27 серпня 2013 року коло столичного кінотеатру «Кінопанорама», не сприяв хорошому настрою і не був схожий на святковий.

Люди, які почули про вечір – пам’яті з презентацією документального фільму про Богдана Ступку «Забудьте слово смерть», створеного телеканалом «Інтер», по радіо, чи прочитали про цю подію в пресі, звичайно раділи нагоді доторкнутися до творчості улюбленого актора, який вже відійшов у вічність. Раділи, бо всюди анонсувався вільний хід. Насправді, все виявилось не так красиво, як обіцялось.

Сурові хлопці з охорони до зали пускали лише глядачів з запрошеннями чи папірцями, на яких були зазначені місця. Всіх інших не проганяли, але змусили довго стояти в коридорі та на сходах, звісно, в напруженій атмосфері, яка тисла на психіку. В повітрі відчувалися питання: «Пустять, не пустять?», «Вдасться пройти чи ні?», «Вистачить місць, чи доведеться стояти?».

Лише о 19-й годині 15–ть хвилин (зауважимо, що початок зазначався – 19 – а рівно) почали пропускати всіх бажаючих, їм пропонували займати місця на гальорці (традиційно задні ряди відвели для плебсу), попід стінами та на підлозі.

Обстановка в залі була нервовою. Хоча рядові відвідувачі (не зоряні, не «свої», не інтеровські –  для яких забронювали місця та які злісно запізнювалися і піднімали тих, хто прийшов раніше та вже зручно розташувався) мовчки терпіли, підсувалися, вставали, поступаючись місцями та радіючи просто з можливості бути присутніми на вечорі, тобто смиренно приймали свій буденний статус звичайних громадян.

Організатори, які створили прецедент у вигляді гри під назвою «Обраність», були не праві. Або проводьте показ для обмеженого та наближеного кола осіб і тільки для них (вхід строго за запрошеннями), або робіть окремий сеанс, наприклад в Будинку кіно, для всіх охочих, або не пишіть на афішах, не оголошуйте в радіотрансляціях, що вхід вільний, або пускайте всіх на рівних умовах, а для причетних до зйомок картини та організації події виділіть спеціальні місця, навіть поставте окремо стільці.

  Сила є, до неї б розум!

І дуже нехороший тон, який майже на всіх культурних та громадських акціях тепер заведено, як норму, – запізнюватись з початком дійства, не дотримуватись точності регламенту, ніби весь час догоджаючи не пунктуальним запізнюхам, навіть якщо вони мають гласний чи негласний статус VIP – персон.

Ті, хто прийшов вчасно, чекали майже півтори  години, а наступну годину фільму – стояли.

Який мужній народ, яка витримка і терплячість.

Все зносить, всяку наругу, всілякий штучно створений ажіотаж і зайве хвилювання.

Аж гордість бере за такий народ!

А організаторам події мало би бути соромно.

І лукава заявка – вибачення ведучої: «Ми не чекали, що прийде стільки людей», взагалі не витримує критики. Адже всіх бажаючих запрошували приходити, а Богдана Ступку – знають і люблять велика кількість людей, і це не могло бути таємницею для організаторів.

Єдиною нагородою та компенсацією за значні незручності став сам презентований фільм.

Знятий продумано, тонко, доцільно, талановито, назва дійсно звучала провідним лейтмотивом, матеріал вдало, зі смаком скомпонований.

З цього приводу хочеться привітати авторів та всіх причетних до випуску фільму «Забудьте слово смерть» та щиро подякувати їм за таку прекрасну роботу.

Прикро, що преамбула заходу видалась такою напруженою та хворобливою, але вона, як ситуативне дзеркало, відобразила реальні типові перипетії нашого часу. І тут є над чим працювати.

28.08.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку