Головна » «Очеретяний кіт» атакує

«Очеретяний кіт» атакує

samumray.in.ua.

 

 

 

Якщо ви киянин та любитель проведення вільного часу на природі, біля води, то, скоріш за все, ви звертали увагу на сліди на доріжках (проштамповані фарбою) колишньої Микільської слобідки в Гідропарку, сліди… котячих лап лякаючого розміру, «крупнокаліберних», які ведуть до «Очеретяного кота», ресторану на повітрі, що зайняв козирне місце прямо на пляжі, розмістивши на ньому дерев’яну галерею із столиками, а підсобками та сараями з кухнею вклинився в зелену зону.

 

 

 

 

Люди сюди люблять приходити поїсти-попити і помилуватись Києво-Печерською лаврою та Видубицьким монастирем. Чудові краєвиди! Той «кіт» знав, де сховатись в очеретах (хоч їх і нема, зате повно каменів і пнів).

І все було б начебто нічого, навіть, непогано, але є декілька деталей, що дуже насторожують.

Ідоли (здоровезні голови дядьків та сам дерев’яний кіт) на передньому плані поруч з деревиною для багаття справляють непогане враження, створюють атмосферу давнини з певним натяком на язичництво.

 

 

А от ідоли-тотеми, що пропускають через свій стрій до столиків розташованої вздовж берега галереї, якісь химерно-страшні, хоч і яскраві та майстерно виконані. Вони зовсім не наші, не слов’янські (вибухово-небезпечна суміш чогось африкано-азійського з латиноамериканським, мікс вуду-шаманістичний), а якщо придивитись, то побачиш, що це – демони, потвори, почвари, що розкрили пащі і недобре вишкірюються й витріщаються на сміливців, які під їх охороною – за задумом (більше погрозою, як все ж таки здається автору) – наважуються поїсти в цьому прибережному та екзотично-заманливому закладі харчування.

 

 

Але це ще не все, найцікавіше читайте далі.

Бідна дзвіниця лаври! Вона візуально розташована якраз між двома злими птахами з гачкуватими дзьобами. Але це ще не все: потужна гармата регулярно вистрілює в її бік (як і в сторону усієї лаври, церков, древніх схилів правого берега), ніби розстрілюючи. Оце так милий «котик»! Нічого собі задум! Стріляють хлопавкою (не ядрами, слава богу) – кожну годину, лякають пляжників, які прийшли відпочити та трішки розслабитиcь. Так, постріли виглядають майже невинними, мабуть, задумувались як сюрприз-родзинка, своєрідний феєрверк… Але хіба постріли та вибухи бувають такими взагалі? Гармату «заводять» в момент пропливання повз «Очеретяного кота» прогулянкового пароплавчика «Ластівка київська», а вона у відповідь гуде, вмикає сирену, що теж тривожить людей-відпочивальників. Зі сторони все виглядає пристойно, на перший погляд, як вітальний ритуал.

 

 

Але автор впевнений, що «кіт» атакує. Може, християнство і не найкращий вибір давнини, але це – історія, роки й віки, а ще архітектурні споруди, які є нашим культурним надбанням та спадком.

І якщо ідоли з дерева на першому плані до тієї ж історії хоч трішки повертають, змушуючи дивитись ще далі вглиб часів, то чортів’я другої шеренги справляє нехороше враження, що вкупі з пострілами посилюється.

Дивно, що ті, хто їдять і п’ють в «Очеретяному коті» не засумнівалися й не злякалися атмосфери та сумнівного смаку та змісту облаштувань цього ресторанчика.

 

 

 

Хоча… Коли добре вип’єш, то й сам перетворюєшся на демона, тому, мабуть, і гарно почуваєшся серед собі подібних у вигляді страшних статуй-скульптур, ще й під схвальні та сильні постріли місцевої гармати, що скидає агресію в загальний постріл зеленої зони відпочинку, полохаючи птахів та наївних, що прагнули спокійного затишку на пляжі. А ще додайте гучну музику, яку періодично вмикають в ресторані, для повного враження.

«Очеретяний кіт» не подобається автору ще й тому, що від самого ранку щодня споює своїх  відвідувачів (мають таку спокусу, нагоду та можливість), які замість плавати та дихати свіжим повітрям… псують своє здоров’я, ще й хрестячись-благословляючись, дивлячись на ту ж таки лавру.

Сам Ум Рай

14.08.2019

 

В центрі Києва – не Гідропарк, а гідробардак!!!

 

Отторжительно

 

Здригніться, панове! (про «Арт-центр Пінчука» (Pinchuk Art Centre))

 

Парад уродов

 

«Вальс с чертовщиной», или Сама Чертовщина

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку