Головна » Отруйна Ягода

Отруйна Ягода

samumray.in.ua.

 

 

На жаль, саме отруйна Ягода від вчорашнього вечора чекає всіх відвідувачів Національного художнього музею України. Стіни старої сірої будівлі, що під горою на вулиці Грушевського, скіфські баби навколо дверей, химери зверху та леви-охоронці внизу, перед парадними сходами до храму мистецтва, нікого від отруєння не захистять, не врятують, навіть не попередять про токсичність та ядучість атмосфери нової виставки. Вони лише мовчазні й німі свідки того, яким небезпечним може бути мистецтво та культура в руках людей, які щось негідне вигадують-створюють, та інших, які цей продукт описують та займаються його популяризацією й поширенням, пропонуючи до уваги відвідувачам залів музеїв чи галерей, демонструючи загалу.

Вже покійний Мирослав Ягода, андеграундна фігура сучасного Львова, алкоголік та шизофренік, «геній», як пишуть про нього, спотворюючи сам термін, нівелюючи істинне значення поняття «геніальність», може бути нині задоволений (звичайно, якщо це передбачено місцем його теперішнього перебування, та щодо останнього, то все більше уявляється Пекло, де задоволення відповідні). Саме його збоченість, девіантність, антисоціальність, демони, потвори, потойбічний світ Темряви-Мороку та всю отруту з хворобливо-жахливих полотен обов’язково побачить київська публіка, ще й заохочувана відомостями про художника та поета з інтернет-простору, який легко доступний та без проблем та перепон підживлює будь-яку нездорову зацікавленість. Погодьтесь, «полуничка», цього разу чорнушна, – завжди лоскоче нерви: в когось від неї слинки потечуть, а комусь приємнішою та прийнятнішою видасться на фоні руйнівної демонічної складової – базису художніх творів Ягоди – власна грішна натура,  таки далека від ідеальної, але ж не настільки…

 

 

Багато людей з’явились на відкриття, безперечно, потягнеться ще більше, особливо молодих. Обмеження «+18» на сколочених в останньому залі з грубих дошок будках з відвертою гидотою на картинах за темною завіскою виглядають смішно. Хто контролюватиме допуск чи недопуск? І 18 років – не пік зрілості психіки: організм та нервові провідники формуються до 28 років, але і це не гарантує наявності здорового глузду, розсудливості та стійкості всієї системи й функціонування механізмів внутрішнього самозбереження в повному обсязі.

Висновок простий та очевидний: отруїтись представленими творами психічно хворої людини зможуть всі. Нема перепон для енергоінформаційних ментально-чуттєвих полів. Не врятують від занурення в них ні медична маска, ні спеціальний костюм. Побачили – «з’їли» бридоту. А як з нею впорається ваш організм – ніхто не передбачить. Можливо, ви очиститесь. Так, це буде вкрай неприємно  (блювота, нудота, відповідні реакції вегетативної-нервної системи, діарея та тому подібне завжди створюють дошкульний дискомфорт). Та такий результат відвідування виставки «Я + Бог = А» буде найкращим, характерним для досить сильних людей зі здоровою психікою й тілом. Можливо, ви хворітимете душевно, переживаючи огиду, пригнічення та сум’яття, вірогідно, страждатимете й фізично, – бо загостриться якась хронічна інфекція (тоді й зрозумієте, що ви не міцні, а слабачок). Зробіть висновки і більше не ризикуйте собою. А у найслабших волею та зовсім незрілих духом може виникнути якийсь психічний розлад, навіть розвинутись-маніфестувати шизофренія, що мирно спала, чекаючи нагоди й випадку. Якийсь молодий та дурний митець чи мисткиня обмалюють демонами стіну квартири, будівлю на вулиці чи власну шкіру. А хтось, відчує звіра в собі і вб’є людину.

 

Виставка активно рекламується на вулицях столиці

 

Позитивного від Ягоди нема чого чекати: психічні порушення такими залишаються і в творах. І саме на них нам пропонують дивитись в Національному художньому музеї. Прикро, що серед кураторів виставки і Олена Грозовська – лідер гурту «Грозовська-бенд», мистецтвознавець торгового дому «Дукат». Так і хочеться спитати її: «І ти, Брут?!» (хоч автор і не Юлій Цезар, але вбивство, яке здійснене навіть не безпосередньо, все одно таким залишиться назавжди).

Сам Ум Рай

22.02.2020

 

 

 

 

Читайте, та не зламайте голову

 

 

 

Терміновий виклик

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку