Головна » Перверзія тиха та небезпечна

Перверзія тиха та небезпечна

samumray.in.ua.

 

 

Вона здійснилась минулоріч після одного з наказів найвищої посадової особи України. А цьогоріч – все укріпилось, ввійшло в колію, в моду. А якщо розібратись і спробувати глянути глибше, то що відбулось після того, як на Покрову призначили святкування-відзначення Дня захисника України?

 

 

На перший погляд – а що тут такого?

Може, навіть краще, що воїни перебуватимуть під захистом Богородиці. Історичний факт перебування українського козацтва під її захистом, погодьтесь, тепер трішки знівельований, прикритий. Але це – не найгірше.

Богородиця

Під захистом Божої Матері

Покрова – традиційне свято, давнє, наповнене особливими змістами, не тільки християнськими, а дохристиянськими. В цей день шанувались, згадувались, оспівувались жіночі енергії найвищого польоту (міфи про ту, що народила чи Бога, чи світ цілий, віддавна живуть у багатьох народах, в їх епосі, в їх міфах, в їх піснях, в їх звичаях). Люди, схиляючись в поклоні перед жінкою найвідомійшою – Богоматір`ю, мимоволі згадували в душі, в серці бодай одну жінку – свою рідну матір.

Свято привертало увагу до ролі саме жінки, адже під мудрістю і покровительством жіноцтва перебувають всі люди (все з`являється на світ через жінку), нагадувало, що вона, жінка, – Берегиня!

 

Що ж маємо тепер? Всі і всюди, як вже довелось чути (і на вулиці, і по радіо, і на концертах), в цей день 14 жовтня вітають… чоловіків, іншу стать, прославляють інші енергії, та ще й воїнські, войовничі, грубі, агресивні.

Де опинилась Богородиця з її Покровою-святом?! – На другому плані, на задньому.

Її затерто, акцент дня на центральній постаті – Жінці – знівельовано, увагу переміщено на інше. То що ж це таке, як не прорахована акція, яка прикрила можливість хоча б в цей день задуматись над улаштуванням світу та пошанувати жінку в її найвищому, найкращому, найпотужнішому прояві?!! Адже жіночої мудрості, добра, краси і без перекручення суті свята так не вистачає в суспільстві!

15.10.2016

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку