Головна » «Поводир» – таки виводить!

«Поводир» – таки виводить!

samumray.in.ua.

 

 

Виводить українське кіно на пристойний, належний йому рівень своєю художністю, поетичністю, драматизмом, цілісністю, глибоким змістом.
Одним з критеріїв чогось беззаперечно гарного (вистави, пісні, поезії, концерту, фільму тощо), на думку автора, є те, як сприймається хід часу в момент перегляду чи прослуховування художнього твору.
Якщо все сприймається щиро, бере за живе, то час пролітає непомітно, швидко, ти забуваєш про нього, бо тебе цілком захоплює дійство на екрані чи сцені.
Інший критерій, звісно, сльози. Якщо тебе зворушує те, що ти бачиш, змушує переживати, співчувати, згадувати щось своє, утаємничене, може, й з самих глибин підсвідомості, то твір потрапив в десятку, в яблучко.
Описані вище критерії – тест на справжність – напряму стосуються стрічки Олеся Саніна «Поводир».
Хочеться подякувати режисеру та співавторам – знімальній групі. Робота вдалась. Вона з тих, кадри з якої не забуваються і за певних моментів та обставин виринатимуть на внутрішньому екрані пам`яті (з кадрами чудового й містичного фільму Олеся Саніна «Мамай» 2003 року таке – автор свідчить про себе – вже відбувається).
Браво – акторам. Потрясаюче правдиво зіграв Станіслав Боклан (головний герой Іван Кочерга), молодець Джамала (співачка Ольга Левицька), потрясаюче передав свій образ Олександр Кобзар (співробітник ОДПУ Володимир). Молодці і Ірина Саніна (Орися), і звичайно Антон Грін (юний герой Пітер).
Єдине, що не сподобалось, так це хід з використанням облич відомих людей. І якщо Джамала не виглядала «зайвою», була на своєму місці, то Сергій Жадан (в епізоді) виглядав занадто нав’язливо-комерційно. І відомий кобзар та лірник, заслужений артист України Тарас Компаніченко чомусь не сприймався сліпим співцем (а лиця менш відомих братчиків Кобзарського цеху не заважали сприйняттю фільму).
Спасибі за кіно, роботу наповнену історією та напрочуд поетичну.
Знімаю капелюха перед справжнім Майстром чарівної миті кінематографу – режисером Олесем Саніним.

5.03.2015

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку