Головна » Приватний сквер

Приватний сквер

samumray.in.ua.

 

 

 

Сквер між вул. Краснова та вул. Семашка

 

Поступово й невідступно все, куди не кинь оком, на що не подивись, стає приватним, чиїмсь. Якимось дивом переходить з власності народу, що доручив державі та її структурам цією власністю керувати й розпоряджатись, в руки багатіїв, які, звісно, «нічого не крали».

Свідомість вже звикає до того, що існують приватні маєтки, угіддя, пляжі, ставки, не кажучи про підприємства, сільськогосподарські угіддя та усілякі установи (медичні, культурно-виставкові та інші).

А тут – і сквер з’явився.

Поруч з обладнаним на проспекті Перемоги в районі метро «Житомирська», між 2-ю та 3-ю просіками (колишніми, звісно) – для тих, хто знає, що Святошин був лісом та дачною зоною.

 

Сквер між вул. Краснова та вул. Семашка

 

Приватний сквер раніше був частиною загальної зеленої території, його стежками проходили люди. Дім – чиєсь майно (одна з вцілілих садиб-дач) – полагодили, синхронно з облаштуванням усієї зеленої зони намостили доріжки, поставили ліхтарі й лавочки, такі самі, як на всій території, і це радувало. Бо будинок тривалий час був занедбаний (про будинок у фільмі «Академмістечко (м.Київ) – сучасний стан», див. з 3.30 хв.), на веранді алкоголіки регулярно займались своїм улюбленим хобі та лишали пляшки й сміття.

Але радіти довелось недовго: спершу з’явились ворітця, а потім майже непомітний, але міцний парканчик – металева сітка. І все.

 

І ходити туди будь-кому зась. Гуляють парком самі привиди, а живим людям доводиться лише з заздрістю задивлятись на охайний куточок скверу – частину території загального користування, яку, видно, продали разом з особняком, але, схоже, не забули обладнати-облаштувати… за державний (наш з вами!) кошт.

Тепер в приватному сквері ніхто ніколи не гуляє.

Дивує те, що через паркан ще можна все вільно роздивлятись. Поки що.

 

 

Сам Ум Рай

8.03.2019

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку