Головна » Приватний сквер

Приватний сквер

samumray.in.ua.

 

 

 

Святошинська дача, просп. Перемоги 130/1

 

Поступово й невідступно все, куди не кинь оком, на що не подивись, стає приватним, чиїмсь. Якимось дивом переходить з власності народу, що доручив державі та її структурам цією власністю керувати й розпоряджатись, в руки багатіїв, які, звісно, «нічого не крали».

Свідомість вже звикає до того, що існують приватні маєтки, угіддя, пляжі, ставки, не кажучи про підприємства, сільськогосподарські угіддя та усілякі установи (медичні, культурно-виставкові та інші).

А тут – і сквер з’явився.

Поруч з обладнаним на проспекті Перемоги в районі метро «Житомирська», між 2-ю та 3-ю просіками (колишніми, звісно) – для тих, хто знає, що Святошин був лісом та дачною зоною.

 

Святошинська дача, просп. Перемоги 130/1

 

Приватний сквер раніше був частиною загальної зеленої території, його стежками проходили люди. Дім – чиєсь майно (одна з вцілілих садиб-дач) – полагодили, синхронно з облаштуванням усієї зеленої зони намостили доріжки, поставили ліхтарі й лавочки, такі самі, як на всій території, і це радувало. Бо будинок тривалий час був занедбаний (фільм «Академмістечко (м.Київ) – сучасний стан», див. з 3.30 хв.), на веранді алкоголіки регулярно займались своїм улюбленим хобі та лишали пляшки й сміття.

Але радіти довелось недовго: спершу з’явились ворітця, а потім майже непомітний, але міцний парканчик – металева сітка. І все.

 

Сквер між вул. Краснова та вул. Семашка

 

 

Сквер між вул. Краснова та вул. Семашка

 

І ходити туди будь-кому зась. Гуляють парком самі привиди, а живим людям доводиться лише з заздрістю задивлятись на охайний куточок скверу – частину території загального користування, яку, видно, продали разом з особняком, але, схоже, не забули обладнати-облаштувати… за державний (наш з вами!) кошт.

Тепер в приватному сквері ніхто ніколи не гуляє.

Дивує те, що через паркан ще можна все вільно роздивлятись. Поки що.

Сам Ум Рай

8.03.2019

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку