Головна » Про що був «Міф «Українське бароко»»?

Про що був «Міф «Українське бароко»»?

samumray.in.ua.

 

 

З жалем та сумом доводиться констатувати, що Національний художній музей, піддавшись на «новомодні» тенденції несмаку, безкультур’я , провокації та цинізму (а ля Pinchuk Art Centre та «Мистецький арсенал») допустив в своїх залах відверто брутальну виставку «Міф «Українське бароко»» ( історія з забороною та недавнім скандалом навколо «Апокаліпсису та Відродження» у Шоколадному будиночку нічому не навчила керівництво та співробітників Музею).

Яка мета експозиції?

Що в ній відслідковується?

Про що вона говорить простодушному та довірливому глядачеві?

Висновок напрошується єдиний, бо він очевидний: масово йде деградація суспільної свідомості, що яскраво демонструють твори сучасників (аж соромно через них, бо живемо в одну з ними епоху): жорстокість, епатаж, трешовість, фріковість, ексгібіціонізм моральний та душевний, безсоромність, демонстративність та глупість.

А для того, щоб все це виставляти та сміливо називати мистецтвом, необхідні шалений егоцентризм та наглість з нахабством.

Маленькими острівками спокою та краси – для ока та душі – були твори авторів, які вже пройшли випробування часом та стали класиками (Тарас Шевченко, Григорій Нарбут, Олександра Екстер, Олександр Богомазов та інші).

За них і через них радісно та спокійно, як і за зміст та майстерність виконання – Георгія Якутовича (відчутна думка та конструктивне наповнення).

А через «витвори» інших, сучасних «горе – художників» – підкрадаються зневіра та безвихідь. Бо саме в цю прірву вони йдуть та запрошують «впасти на дно» нас з вами.

 

 

Сам Ум Рай

23.08.2012

«Спляча красуня» Т. Полатайка

Захоплюючий смак чужої поразки

«Вальс с чертовщиной», или Сама Чертовщина

  Поруч плакав Маленький Принц

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку