Головна » Про що мовчить реклама, або Алкогольно-тютюновий зашморг

Про що мовчить реклама, або Алкогольно-тютюновий зашморг

 

Про що мовчить реклама? або Алкогольно-тютюновий зашморг
(PDF)

 

 

До читача

Про що мовчить реклама? або Алкогольно-тютюновий зашморгВ епоху катастрофічного зростання рівня споживання алкоголю та тютюну
в нашій країні читачу пропонується переосмислити існуюче в суспільстві
ставлення до цих легальних наркотиків.
У книзі викривається прихований бік закликів до «культурного» та
«помірного» споживання спиртного, йдеться про вплив на людину малих доз
алкоголю, висвітлюється вплив звички до цих малих доз на наше суспільство.
Дати читачеві вибір між так званим «традиційним» вживанням спиртного та абсолютною, свідомою тверезістю – ось основна мета пропонованого видання.

Укл. О.А. Почекета, С.В. Одарченко.

ПЕРЕДМОВА

Телебачення сьогодні отримало повний контроль над людською свідомістю. Авторитети з екрану вказують, що нам їсти, а що пити, чим чистити зуби, а чим посуд, як вдягатися і як поводитися. Не дивно, що і переважна більшість звичок наслідується суспільством (а особливо найбільш вразливою його частиною — дітьми та молоддю) саме з екрану.

Чи стане хтось заперечувати той факт, що наш спосіб життя значною мірою залежить від наших звичок? Вони дозволяють доводити деякі рутинні дії до автоматизму, позбавляють від необхідності щоразу заново замислюватися, що і як потрібно робити.

Сукупність звичок дає уявлення про характер: ми звикли бути такими, якими ми є. Але не завжди звичне і, здавалося б, зрозуміле є найвдалішим вибором. Часом ми вчиняємо «за звичкою», особливо не замислюючись над своми діями — і результати бувають небажані… Від уміння правильно чинити в різних ситуаціях дуже багато залежить у нашому житті. Особливо в умовах, коли на шляху раз у раз зустрічаються всілякі спокуси, випадкові або ж спеціально розставлені «пастки», що ухиляють не тільки від правильних рішень, а часто — і взагалі від будь-яких роздумів.

  Алкоголізм

Як же навчитися не потрапляти у пастки, не збитися з правильного шляху і завжди робити вільний вибір? Як мінімум, не завадить позбавитися від шкідливих звичок, що є перешкодою в досягненні успіху. І це зовсім не складно, якщо побачити, усвідомити їх, зрозуміти, як вони формуються, і чесно відповісти собі на питання: «Яку користь вони мені приносять?»

Ця абсолютно необтяжлива за обсягом книга розповідає про одну з найнепомітніших, але водночас — найшкідливіших звичок, від якої страждає наше суспільство. Проте адресована вона не безнадійним її заручникам, а передусім — вільним від цієї згубної звички людям, які бажають зберегти і зміцнити свою свободу. І, звичайно ж, виховати вільних, здорових дітей.

Відразу хочеться попередити, що викладені тут факти взяті не «зі стелі», а з надійних, авторитетних джерел. Проте зроблені з них висновки не претендують на істину в останній інстанції, а спонукають до їх критичного осмислення. Тому озброюйтеся надійним інструментом, який ще ніколи не підводив старанного дослідника, — логічним мисленням, і приготуйтеся дізнатися дещо цікаве.

 

ФАКТИ: ВІДОМІ І НЕ ДУЖЕ

ЩО ТАКЕ ЕТИЛОВИЙ СПИРТ?

Етиловий спирт (етанол, алкоголь) — сильнодіюча мутагенна1 нейротропна2 протоплазматична3 наркотична отрута.

У хімічній термінології алкоголями називають велику групу органічних сполук.

Ось базові відомості про спирти зі шкільної програми:

Насиченими одноатомними спиртами (алканолами, алкоголями) називаються органічні сполуки, що містять одну функціональну групу -ОН.

Загальна хімічна формула насичених одноатомних спиртів:

СnН2n+1ОН;

метиловий спирт (метанол): СН3ОН;

етиловий спирт (етанол): С2Н5ОН;

пропіловий спирт (пропанол): С3Н7ОН і т. д.

Нижчі спирти (до пропілового) розчиняються у воді у будьяких відношеннях. Молекулярний водневий зв’язок між молекулами спирту та води не дозволяє отримати 100%-й етиловий спирт. Тому абсолютним спиртом називають розчин етанолу, що містить не більше 1% води.

  Гідропарк та Труханів острів

Температура кипіння С2Н5ОН становить 78,4°С. Горить безбарвним полум’ям з виділенням тепла.

Етиловий спирт за дією на організм є наркотиком. При введенні в організм людини у неї послаблюється увага, гальмуються реакції, порушується координація рухів. Тривале вживання призводить до глибоких порушень нервової системи, захворювань серцево-судинної системи, травного тракту.

Етиловий спирт широко застосовують як технічну рідину (в амортизаторах, гальмівних пристроях, гідросистемах тощо). Він є добрим розчинником: не лише у будь-яких пропорціях розчиняється у воді, а й чудово розчиняє чимало органічних речовин. Гарна сировина для хімічної промисловості, чудове паливо.

 

25.07.2018

 

Навіщо українцям солодкий ковток гіркої?

 

 

Алкоголізм

 

Собріологія – наука про тверезість

 

Як поводитись з алкоголіком в сім`ї

 

Чому арії і ельфи не п’ють алкоголь, а гобіти і люди – п’ють

 

Щоб вам двоїлося в очах!

 

Сухое пьянство (из личного опыта пьющего человека: размышления о причинах алкоголизма, возможностях его преодоления)

 

Пивной алкоголизм

 

 

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку