Головна » Проблема занедбаних та закинутих рекреаційних зон Святошинського району

Проблема занедбаних та закинутих рекреаційних зон Святошинського району

samumray.in.ua.

 

 

Суцільна біда та й годі. Тільки це спадає на думку при спробі прогулятись парковою зоною від станції метро «Берестейська» до станції метро «Нивки» та приміським ліском навколо виїзду з Києва в напрямку Житомира вздовж Святошинських озер.

  1. Парк «Нивки»

Запустіння: недоглянутий яблуневий сад, зарості трави, захаращення серед кущів та дерев рідкісних порід, яке поступово перетворюється на суцільні хащі, дві будівлі – руїни, сходи, які «пливуть» з гори, і так успішно, що пройти ними стає страшно, бо небезпечно, і милі озерця, в яких гниє бруд та рослинність, порослі очеретом та ряскою. Деінде ще плавають качки – в них немає вибору. А от людині все важче знаходитись поблизу цих водойм, вдихаючи неприємний запах гниття та застою та спостерігаючи за сміттям, що плаває на поверхні та скопичується попід берегами. А декілька десятків років назад все було чистим, доглянутим, охайним, вода – прозорою, на двох більших озерцях були гарні причали і прокат водних велосипедів та човнів, водилась риба. На одному з озер прокат відновили, але яке задоволення плавати посеред бруду?! Звісно, доклали руку і місцеві жителі, які, наче свині, скидали побутові відходи та пластикову тару в озерця, і в струмочок, що їх живить. А що вже говорити про недопалки та кришки від пляшок, які так вгрузли, що зібрати їх можна лише лопатою.  

 

 

p.s. На початку жовтня 2014 року зовсім зруйнувалися ще одні сходи в парку “Нивки”. Стан їх критично-аварійний, такий само критичний, як однієї з будівель поблизу (це дуже небезпечно, оскільки її регулярно відвідує зацікавлена молодь).

 

 

p.s. p.s. На початок жовтня 2015 року парк на «Берестейській» не дочекався впорядкування (те, що руйнувалося, руйнується, а сам парк перетворюється на хащі, заростає, захаращується), зате дочекався … декомунізації: знесли пам’ятник Коротченку і все навколо постаменту обкладають новою плиткою! Правильно, так і треба! Ідеологія понад усе!

  Проблеми міста Києва

5.10.2015

Переписування історії

Вырванная страница истории

 

Сходи парку «Нивки»

Сходи парку «Нивки»

 

 

Зірвались з катушок і сходять-спускаються все далі вниз, загрожуючи людям, що регулярно проходять цією дорогою до станції метро «Берестейська» віл будинків та станції електрички «Рубежівський» та назад. Це триває вже чотири роки, та, схоже, нікого не тривожить.

.

 

Сходи парку «Нивки»

 

18.10.2017

 

2. Приміський лісок поблизу Святошинських озер – друга проблемна зона.

 

Озера великі, потужні, живописні, утворені знаменитою річкою Нивкою.

Звісно, і тут не обійшлось без невихованих людей, які, відпочивши на природі, залишають за собою купи сміття, а часом кидають його у воду.

На озері поблизу ресторану «Верховина» колись функціонував міський пляж. І це було відрадою для жителів прилеглих територій, бо добиратись до Дніпра таки далеченько.

На пляжі було все: навіси, «грибочки», роздягальні, медичний пункт, рятувальний пункт, поруч – туалет, причал і прокат човнів та катамаранів.

Насолодою було поніжитись на пісочку чи полежати на галявині під дубами, милуючись лісом на протилежному боці, а далі поплавати в чистій воді чи порибалити. Все – в минулому.

Зовсім віднедавна ситуація досягла свого апогею: під колишнім великим тентом та між дубами, де не взялись — об’явились декілька критих палаток, які завзято торгують пивом (все для зручності, для людей, щоб не морочились, з собою не носили, а купували алкоголь на місці). Цей розгардіяш відбувається під гучну монотонну музику. Для повноти картини зауважимо, що колись добротний туалет давно стоїть «забитий по вінця» та рясно загаджений з усіх сторін, власне, як і всі кущі навколо. Картина насправді страшна, одне слово: «прощай природа, прощай спокій».


3. З наступним озером з правого боку від Житомирської траси – та сама проблема.

Колись і на ньому був обладнаний пляж з усіма необхідними атрибутами, а деякі любителі бігу, велосипедних чи пішохідних прогулянок сміливо занурювалися в озерну воду зі сторони лісу (на іншому боці від піщаного пляжу).

Тепер це вкрай небезпечно, адже озера давно ніхто не чистив, не прибирав: вони поступово заростають-затягуються ряскою з брудом, береги покриваються очеретом, а в ньому серед відходів водяться пацюки – один з етапів в ланцюжку переносу небезпечної для людини інфекції — токсоплазмозу. В лісі навколо купи будівельного сміття, цвинтар для тварин (влаштований самочинно) та множинні сліди – згарища від багать (адже на пікніки сюди з’їжджається сила-силенна компаній на автомобілях, які, крім всього, часто миють тут же на березі багатостражденного озера).

А з наступними озерами, луками, риборозвідними ставками – ситуація зовсім погана.

Рибне господарство занепало, його територію частково захопили будівельні магнати, які почали роботи по завезенню ґрунту для фундаментів під житло. І один з етапів роботи завершений: можна спостерігати плоску утрамбовану глиняну поверхню значної площі, до якої прокладена досить широка дорога з щебеню.

В озерах завжди водилась риба, а ліс дарував і гриби, і ягоди, окрім прекрасних поетичних краєвидів та чистого цілющого повітря.

Але незайманий куточок дикої природи практично втрачений для міста та його жителів.

Чому б владі та відповідним службам не навести лад в парку, лісі та озерах?

 Де знаменита машина-амфібія «Truxor», і де громадяни, які зацікавлені в захисті місця для відпочинку?

Запитання майже риторичні: чиновники та олігархи маніпулюють грошима, а українці в своїй більшості байдуже сплять.

21.05.2013

  Над Києвом – риторика війни

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку