Головна » Прокльовуються паростки цивілізації

Прокльовуються паростки цивілізації

samumray.in.ua.

 

 P1200326

Вже аж під кінець цьогорічного пляжного сезону кияни мали змогу порадіти деяким нововведенням.

ДушКрани для ополіскування нігНа декількох з міських пляжних зон з’явились фонтанчики з питною водою, душі, крани для ополіскування ніг та яскраві таблички, що закликають не смітити й підтверджують заборону паління на пляжах – зонах масового відпочинку.

З водою – все чудово. Задумка сприйнята на ура, люди з задоволенням користуються такими поширеними у всьому цивілізованому світі зручностями.

 

 

 

Щодо табличок, то вони, з огляду на брудний пісок та засмічену й безладно зарослу лісопаркову зону, сприймаються лише як натяк, надія на краще.

 

 

На жаль (і це добре всім відомо), пісок роками не чиститься (як і дно і береги водойм): де не підеш — пластик, кришки, недопалки і т.п.

І люди докладають зусиль, ні в чому собі не відмовляючи, лінячись прибрати за собою — донести сміття до урни чи баку (вони ж не в дефіциті і поруч розташовані). І кафе з кіосками у прибережній смузі та зеленій зоні теж, безумовно, сприяють. Адже добре відомо, що п’яному і море по коліно, і все трин-трава.

 

Шкода, що немає нікого, хто б спостерігав за дотриманням чистоти (це стосується і заборони палити на пляжах) і штрафував би порушників.
На нашу думку, лише це могло би сприяти виконанню гасел-закликів з симпатичних табличок з дотепними написами, що з’явились віднедавна.

2.09.2014

Набережне шосеp.s. А ще столичній владі не завадило би поглянути на правий берег Києва та на бетонні стіни, які укріплюють Набережне шосе, з пляжів Гідропарку та лівого берега.

По всій довжині вони спаскуджені недолугими мазюками графітчиків. Естетика знаменитого ансамблю пагорбів Києва з золотими маківками церков повністю зіпсута.

  Сміття – в головах, сміття – на пляжах

Добре було б очистити укріплення берегів від каляк-маляк, а охочих знову щось зобразити – строго штрафувати.

17.10.2015

 

Попередні статті на цю тему:

Острів природних Скарбів чи Острів Сміття?

Сміття – в головах, сміття – на пляжах

Киев по уши в грязи

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку