Головна » Промовисті гени

Промовисті гени

samumray.in.ua.

 

 

Пам'ять предків

Пам’ять предків

 

Науці відомо, що не всі гени, що має людина, активно працюють в ній: щось спить й мовчить до пори до часу, а дещо ніколи не заговорить. Звісно, передаються та успадковуються не лише гени, кров, а дещо інше: саме дух, направленість й спрямованість дій та інтересів.

Мої гени заговорили в мені рано, з дитинства (бо чи могло бути інакше при моєму батькові та його літературній українській, суспільним інтересам та любові до пісні), а вже в 15 років, коли серце й душа відкрилися всьому, що є найкращим на нашій українській землі, промовляти вони почали голосно, впевнено, гучно.

 

Хай рід продовжується!

Хай рід продовжується!

 

Але то був тільки початок. Чи могла тоді, в кінці 80-х – на початку 90-х років я, дитина, що полюбила народну пісню та свідомо долучалась до всіх заходів, що носили національне забарвлення й суть, знати, що це лише початок? Ні, не могла. Не здогадувалась і тоді, коли ім’я мого прадіда, Максима Славинського (річницю з дня народження відзначаємо нині) – було повернуто українцям і реабілітоване. (Зрозуміло, що не все відомо про його доробки й внески, до відновлення пам’яті й усвідомлення масштабів діяльності цієї видатної особистості й рідної мені людини ще далеко.)

З одного дерева роду

З одного дерева роду

Мої гени й дух почали в повному обсязі, яскраво проявляти себе останні 7 років. І невидимі нитки зв’язали мене і Максима Славинського, бо й я літератор (поетеса та письменниця), і я займаюсь культурою на мистецькому порталі «Семицвіт» та загальною просвітою, вболіваючи за долю свого народу та впливаючи (сподіваюсь!) на формування громадської думки, на власному культурно-освітньому сайті «Сам Ум Рай», де редагую, консолідую матеріали, пишу публіцистично-аналітичні статті та рецензії, виставляю відео- та фотоматеріали. Не пасе задніх і мій рідний брат, що теж займається освітою, лише на дещо іншому рівні та царині.

От вам і гени!..

Можливо, комусь видасться не дуже скромним мій допис.

Але хто краще за нащадка, в якому співають ті самі гени, може розповісти про те спільне, що є в нього з його предком?!

І нічого, що між нами більше 100 років. Дух незнищенний! А тим паче тоді, коли він в тобі промовляє.

 

Кася Ясна (Сам Ум Рай)

 

24.08.2018

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку