Головна » Протистояння цивілізацій. Якими міфами та історичним минулим вони оперують задля збереження життєвого простору

Протистояння цивілізацій. Якими міфами та історичним минулим вони оперують задля збереження життєвого простору

0.30 хв. – про специфічні стосунки – протистояння цивілізацій, про російсько-українську війну 2014–2015 рр.,  яка і нині триває

2 хв. – про ілюзії – міф про три братні народи, єдність інших народів в Союзі

3.25 хв. – російський народ – виходець з нашої культури (час середньовіччя), ми його колонізували, дали культуру: в чому суть нинішньої війни?

4 хв. – Леонід Залізняк:

«Про витоки і історичну суть російсько-української війни 2014 року» – книга для АТО (збірник із статей).

5.07 хв. Це не банальний конфлікт за спірні території. Це національно-визвольна війна українського народу проти підступного сусіда з братерською риторикою.

5.30 хв. Невзоров – про Крим: «Це все одно, що знімати чоботи з пораненого товариша».

5.54 хв. Це конфлікт вищого порядку – цивілізаційна війна.

6.12 хв. – про радянську інформаційну концепцію історії: кожен народ проходить певні стадії, бо світова історія – одноманітна

Стадії: первіснообщинна, рабовласницька, феодальна, капіталістична, комуністична

СРСР загинув – концепція разом з ним.

6.35 хв. Натомість панує цивілізаційний підхід до світової історії.

Кілька історичних спільнот борються за місце під сонцем, вони об`єднані спільною ментальністю, морально-етичними цінностями, баченням світу, історичним минулим, та економічною моделлю суспільства.

Цивілізації народжуються, живуть, б’ються, вмирають – з «дітьми» чи без.

Є мертві цивілізації – єгипетська, греко-римська.

7.30 хв. В Європі – європейська і євразійська цивілізації нині б’ються між собою, їх кордони – кордони СРСР. Релікт – Російська Федерація з менталітетом СРСР і Російської імперії.

З півдня підпирають мусульмани. Є японо-корейська, індійська, китайська цивілізації.

Латино-американська і африканська – народжуються (вважає Самуель Гантінгтон, послідовник Арнольда Тойнбі)

За Тойнбі – переможною є європейська цивілізація.

8.30 хв. Перша ознака перемоги – весь світ копіює (мавпує) її прояви, навіть зовнішні.

США – філія європейської цивілізації.

9.20 хв. Люди підсвідомо відчувають, хто успішний. Інший критерій успішності – бажання виїхати на ПМЖ (всі стрілки упруться в Західну Європу чи Північну Америку і Австралію) – там краще живеться.

Нині вся Сирія прагне переселення до Європи.

10.43 хв. Цивілізація виникла в часи Шумера та Єгипту.

10.50 хв. – про переселення слов’ян з території України на Південь (Балкани)

Це цивілізований вибір варварів (як і германців – на Апенніни).

  Фільм-колаж «Війна всередині і ззовні (відголоски війни)»

11.29 хв. Цивілізації конкурують мирно, але виникають війни, походи (історичний приклад – хрестові походи і навпаки – походи мусульман на Європу).

1863 р. фортеця на Дунаї витримала навалу османських турок (похід на Відень)

12.07 хв. – іспано-американська – не цивілізаційна війна, бо в Америці не було ніякої цивілізації, вищого суспільства, ознака якої – держава, місто, писемність.

 

12.33 хв. Зіткнення східно-європейської з західно-європейською цивілізацією: 1815 р. – в Парижі повстання козаків, комуністичний похід 1945 року «на Варшаву, на Берлін»; похід Наполеона; два походи німців 1914 і 1941 років.

Московська держава це улус Золотої Орди, татаро-монголи – сформували її євразійство.

13.36 хв. Микола Трубецкой, фундатор євразійської цивілізації, заявляв, що Росія – прямий нащадок імперії чінгізидів.

14 хв. – переможною європейська цивілізація є тому, що нею запропоновано кращу соціально-економічну модель (основа — приватна власність – ефективна ринкова економіка – багатство, що робить людину вільною).

15.30 хв. Карл Маркс сказав, що «нема такого злочину, на який не піде буржуа заради надприбутків», прокляв капіталізм своїм «Капіталом».

16 хв. Але виявилось, що «проклятий» капіталізм може трансформуватись в гуманне суспільство

– всі робітники Рокфеллера, Моргана – акціонери  («Гуртове – чортове» – в нашій поговірці).

16.59 хв. Далі йде розподіл влади, виникають спеціальні органи контролю за цим (судова, незалежні масмедіа та інші інституції) – демократія підтримує рівновагу.

17.40 хв. Форми існування європейської цивілізації – національні держави (Фінляндія,Угорщина), їх кордони збігаються з поширенням конкретного народу, що забезпечує стабільність.

Народ – живий організм.

18 хв. Євразійська цивілізація запропонувала азійський спосіб виробництва: заперечується приватна власність, де не може виникнути ринкова економіка; примусова економіка менш ефективна: люди не мають прав, залежать від «хана», нема розподілу влади.

19.48 хв. Карл Маркс: «Азіатський спосіб виробництва породжує рабство у всіх виглядах». Види рабів: кріпак, раб, єгипетський общинник, колгоспник і робітник.

20.08 хв. Такі суспільства існують у формі імперій (централізовані, мілітаризовані держави, що виникають в результаті завоювання елітою одного народу всіх інших народів), насильственних утворень. Імператор – буквально – володар війська. Імперії існують за рахунок колоній (експансія).

21.25 хв. Імперії нищать нації (нівелюють етнічний матеріал). Майстри були римляни і Радянський Союз (130 народів населяло територію за царя; 90 народів нараховувалось в Союзі).

  Маніпуляція свідомістю

22 хв. – тобто маємо цивілізаційну війну з Росією

Спокій на Україні настане тоді, коли Російська Федерація як імперія розсиплеться на національні держави (а така доля всіх імперій, але відбувається розпад недобровільно). Приклад імперій, що розпались: Чехія, Словаччина, Австро-Угорщина.

22.57 хв. – розпад Римської імперії, Велика колоніальна війна (Велике переселення народів) тривала 500 років

23.10 хв. – згадується Сербська війна (розпад імперії) на Балканах;

– двічі розпадалась Російська імперія, перший раз у 1917 році, громадянська війна (Москва воювала з усіма сусідами).

23.45 хв. – більшовики знищили буржуазію і приватну власність, власна ринкова економіка завалилась, вернулись до азійського способу виробництва

24.25 хв. – другий розпад Росії як наступниці Російської імперії – прорив «залізної завіси»  і розпад Союзу

24.45 хв. – одурманені народні маси підтримують імперію (Путін має рейтинг підтримки 80%), в якій зацікавлена правляча еліта

25.14 хв. – євразійська модель мертва, а чи тупикова – покаже час…

25.50 хв. Історія поставила експеримент на Кореї: Південна Корея – ринкова економіка, Північна Корея – занепад економіки.

26.10 хв. В історії людства завжди існує механізм канібалізму (в критичні моменти загрози заради більшості з’їдали слабих, старих, мертвих, матері їли дітей).

Людські цінності – відносне поняття.

27.25 хв. Російська імперія – остання імперія в світі (динозавр).

28 хв. Важливо всьому світу розуміти, що Росія воює з європейською цивілізацією, не лише з Україною.

28.40 – «Ми підемо за Азією, Китаєм, Японією» – це дурниця

В тих країнах закорінена європейська модель, але на східному грунті (сталося після війни, коли перемогла Америка і Європа).

Валовий продукт Сходу перевищує Валовий продукт європейської цивілізації (позитивний грунт для розвитку ринкової економіки – роботящі люди, на відміну від лінивих європейців).

29.50 хв. Україна – барикада Європи проти негуманного та нерозумного імперіалістичного світу (перспективи ніякої, моделей розвитку в цього світу нема).

Питання:

31 хв. – Куликова битва, чи була? Татаро-монголи (булгари) і татари кримські – один народ?

32 хв. – репліка щодо пакету акцій (завжди є головний акціонер); думка, що китайська імперія скоріш за все захопить Росію

33 хв. – про суть злочину комуністичної ідеології:

  Ціна свободи

1848 р. «Маніфест комуністичної партії» Маркса та Енгельса проголосив знищення приватної власності.

В Китаї – в основі приватна власність, але існує комуністична ідеологія.

Ленін доповнив Маркса: «Селян треба знищити як клас, бо можуть стати крупними капіталістами» Маркс лише писав, що «економічний фактор знищить селян».

34 хв. – тотальна азійська і ліберальна європейська цивілізація мають одну і ту ж тоталітарну релігію, як же так?

35.30 хв. – додзвонювач скептично ставиться до розвалу Росії; сумнівається, чи Україна належить до європейської цивілізації (бачить розлом цивілізації – посередині суспільства, територію розділяє Дніпро)

36.30 хв. – про книгу Леоніда Залізняка «Стародавня історія України», є в інтернеті – в ній є відповіді на більшість питань

37 хв. Однозначно – Київська Русь була периферійною європейською державою, типологічно та за іншими показниками.

Козаччина – етап співпраці з Європою (наслідок розвитку економіки Європи і демографічного вибуху).

У XVI–XVIII століттях починається колонізація родючих чорноземів заради зерна (попит з’явився), самим українцям товарне зерно було не потрібне. Процес відбувається у збройній формі через небезпеку від татар, за гроші Європи (починається латинізація України, вводиться європейська монетна система).

38.10 хв. – поглинення України азійською цивілізацією відбулось досить пізно (азійство принесли монголи з Китаю)

200 років тому було поглинуте Подніпров’я, Західна Україна зазнала такого впливу лише 60 років тому (після II світової війни).

40 хв. Індивідуалістична ментальність українців, прибалтів, поляків збереглася сильніше, ніж в общинній азійській така ж ментальність росіян (приклад індивідуалізму – в негативних приказках, – він не егоїстичний, не зажерливий, це самодостатність та відповідальність).

39.20 хв. – ми в Євразії опинились недавно, та не з власної волі

39.25 хв. Сентенція М. Хвильового – «подалі від Москви».

40.07 хв. Куликовська битва була – не з чингізидами, а з Мамаєм,  – що підняв смуту проти них.

Леонід Залізняк

Леонід Залізняк

Дмитро Донськой – виступив карателем.

Мамай-Сурка – Мамай-гора (ставка Мамая під Запоріжжям).

15.03.2016

 

21.12.2015 в рамках передачі “Історичні фрески” на радіо “Культура” пройшла перша бесіда з Л.Л. Залізняком на тему: “Протистояння цивілізацій. Якими міфами та історичним минулим вони оперують задля збереження життєвого простору”, ведучий – канд.іст. наук Олександр Алфьоров (слухати другу передачу).

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку