Головна » Різдвяна «Країна мрій», чи Біс поплутав

Різдвяна «Країна мрій», чи Біс поплутав

samumray.in.ua.

 

 

Зима, святкова атмосфера і настрій, морозно та сніжно, козацьке селище «Мамаєва слобода» і мила серцю багатьох близька та знайома назва «Країна мрій».
А з нею (назвою відомого фестивалю, чи, як модно казати, бренду) пов’язані: радість, очікування зустрічей з друзями та улюбленими виконавцями, піднесення, український дух і наповнення сердець правічною атмосферою фольклору. А ця атмосфера, як відомо з власного досвіду та спостережень, здатна сколихнути в найскептичніших та найпрагматичніших вихолощених глобалізацією душах відчуття Роду та власного коріння.
Погода не підвела, людей (і старих, і молодих, і найменших) прийшло багацько, яскравий ярмарок, катання на конях, гарячі чаї – меди, вогнище, дійство на сцені, танці, але … не обійшлося, як то кажуть, без «ложки дьогтю в діжці з медом».
На відкритті з’явився сам «маг – чарівник» та народний улюбленець Олег Скрипка з дітками – переможцями конкурсу «Голос Країни».
І що всі почули?
Абсолютно недоречний, переважно «дорослий» репертуар. І це замість колядок – щедрівок чи бодай віршиків – віншувань, які би пасували малечі. Голоси було продемонстровано, але кому це було цікаво?
На першому, «невдалому пиріжку» діло не закінчилось.
Наступні виконавці, практично всі, ніби змовившись видали репертуар, який не вписувався до контексту зимових різдвяних свят. Звісно нам відомо, що у значній кількості архаїчних колядок та щедрівок дійсно йдеться про весну та її атрибути, що було історично пов’язано з початком Нового року на наших територіях 1 березня. Але в даному випадку йдеться не про це.
На жаль, і «Баламути», і «Фолькнери» (лідер яких взагалі загравала з публікою суржиком, видно гадаючи таким чином «наблизитись» до народу і примножити собі популярність в масах), і Тарас Чубай з Коzак Systеm, і «Камо грядеші» – всі виправдовували свою «нетематичність», а скоріше непідготовленість … любов’ю до весни і тепла та настроєм…
Хочеться відмітити, що дуже розчарували тандем Коzак Systеm і Т. Чубая.
На нашу думку, результат їхнього співробітництва можна охарактеризувати, як «ні те, ні се», а точніше – невдалий. Була знівельована лірична родзинка, яка притаманна Тарасу Чубаю, а в складі гурту «Коzак Systеm» він не компенсує енергетики та запалу колишнього лідера – «гайдамаки» Олександра Ярмоли. Звісно, про смаки не сперечаються. Але ми нічого оригінального не відчули у виконанні народних пісень, на наш погляд не завжди вдало і доречно перероблених. Де ж тут власне лице та впізнаваний почерк гурту?!
Може ми виявилися не занадто хоробрими, але вирішили за краще не ризикувати, не псути собі зимовий настрій і не поглиблювати розчарування відвідинами другого дня «Країни мрій» (навіть перспектива «зоряного вертепу» нас не спокусила).
Вражень і від дня 7 січня виявилось достатньо на цей раз. Сподіваємось бути почутими, бо щиро любимо «Країну мрій», яка вже встигла стати явищем.

  С грузинским размахом

 

Сам Ум Рай

11.01.2013

Добавить комментарий

Підписатися на розсилку